Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled Kuues ringkonnas puhuvad uued Sel aastal toimus kuues Naiskodukaitse ringkonnas esinaiste valimine, mille käigus said ametisse nii uued inimesed kui ka need, kes on juba ringkonda juhtinud. ” - Kersti Kõrge ← Eelmine Süüdatud võidutuled süttisid ka veebikaardil Järgmine → Naiskodukaitse juhid kogunesid aastakoosolekule Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled

Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled

Sigrid Nahk 7. juulil 2020

Sel aastal toimus kuues Naiskodukaitse ringkonnas esinaiste valimine, mille käigus said ametisse nii uued inimesed kui ka need, kes on juba ringkonda juhtinud.

Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled
Ringkonna esinaise tunnuseks on õlarätik ja rätinõel

Esimene valimine toimus 8. märtsil. Pärnumaa ringkond valis omale uueks esinaiseks Anneli Pesti.

 

Oma suurimaks eesmärgiks peab ta iseendale tõestamist, et saab oma uuel ametikohal hakkama. Samuti näeb ta uues rollis võimalust, et saavutada endas tugevus ja julgus ning seeläbi õppida ringkonna juhtimise kohta palju uut. 

Suuri muutusi ei plaani uus esinaine ette võtta, vaid sõnas, et muutused toimuvad jooksvalt ning vastavalt vajadusele. 

Pesti loodab, et selle aasta karantiin näitas inimestele, millega Naiskodukaitse tegeleb, ning seeläbi saame juurde rohkem liikmeid, et saaksime kõigeks valmis olla. 

 

,,Meil on nii palju erinevaid tegevusi, et

igaüks leiab oma väljundi. Alati ei pea see olema sõjaline või siis toidu tegemine, kuigi ka need on erinevate nüansside leides põnevad. Siin

organisatsioonis leiab igale tegevust sõltumata vanusest.” - Anneli Pesti 

Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled
Pärnu ringkonna esinaiseks valiti Anneli Pesti. Foto: Eve Retpap

Teine valimine toimus 11. märtsil, kui Harju ringkond sai omale uueks esinaiseks Elbe Lumiste. Uus esinaine peab oma suurimaks eesmärgiks passiivsete liikmeteni jõudmise ning toe pakkumist aktiivsetele liikmetele, kes soovivad vastu võtta erinevaid väljakutseid. Ringkonna juhtimisel ei plaani Lumiste kardinaalseid muutusi läbi viia, kuna selleks puudub tema sõnul vajadus. 

Naiskodukaitse tulevikuks peab Lumiste organisatsiooni, kuhu soovitakse astuda, kuna organisatsioon pakub laialdast eneseteostuse võimalust. 

 

,,Naiskodukaitsjana olen saanud enda nii füüsilisi kui vaimseid võimeid viimase piirini katsetada (ja sellega toime tulnuna, endaga rahulolutunnet ei ole ma mujalt saanud), olen kohtunud ääretult paljude inspireerivate inimestega, näinud väga palju imelisi Eestimaa paiku.” - Elbe Lumiste

Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled
Harju ringkonna esinaiseks valiti Elbe Lumiste. Foto: Heli Illipe-Sootak
Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled
Jõgeva ringkonna esinaiseks valiti Maris Allik.

Kolmas valimine toimus 31. mail Jõgeva ringkonnas, kus ametit valiti jätkama senine esinaine Maris Allik. 

Suurimaks eesmärgiks uuel ametiajal peab esinaine ringkonna arengukava jätkamist. Kolme aastaga soovib Allik saavutada seda, et tulevasel esinaisel oleks rõõm ametikoht üle võtta. 

Ringkonna juhtimisel plaanib esinaine suunata jaoskondi koostööle, sest ringkonna arengus mängib suurt rolli koostööd tegev juhatus, sest seeläbi on võimalik omada ülevaadet nii tugevatest kui ka nõrkadest külgedest.  

Tulevikus näeb Allik organisatsioonis seda, et 90% naistest, kes liikmed on, on võtnud endale kindla kohustuse ja ametikoha kriisi või sõja ajaks. Ülejäänud 10% on need, kelle roll on olla kogukonnas toetajad. 

 

,,Naiskodukaitse on minu elustiil, olen leidnud erinevatel aegadel endale alati koha, kus mind on vaja.” - Maris Allik

Neljas valimine toimus 13. juunil. Alutaguse uueks esinaiseks sai Kersti Altpere. 

Tema suurimaks eesmärgiks oma ametiajal on võimalikult paljude liikmete tegevuses hoidmine ning passiivsete liikmete tagasitoomine. 

Ringkonnas muutusi ei plaani uus esinaine koheselt tegema hakata, vaid soovib enne oma uude rolli sisse elada. Küll aga plaanib ta kaasata ringkonna liikmeid, et muuta organisatsiooni tegevusi selliseks, et need kutsuks inimesi rohkem kaasa lööma. 

Naiskodukaitse tulevikuks peab Altpere arengut ning liikmeskonna täienemist, mille kaudu saadakse juurde uusi inimesi ning ideid. 

 

,,Naiskodukaitse ei ole metsas käimine ja püssi täristamine. Range reglemendiga organisatsiooni kohta oleme me väga loomingulised ning tegeleme kõigega. Igas väiksemaski tegevuses on oma õppimise ja arendamise seemneke.” - Kersti Altpere

Viies valimine leidis aset 15. juunil, kui Rapla ringkond sai omale uueks esinaiseks Nele Pernitsa. Oma eesmärgiks on Nele võtnud töö liikmetega. Sooviks on leida uusi liikmeid ja aktiviseerida staa¾ikaid ja mõnda aega eemal olnud liikmeid. Samuti soovib ta, et kõik naised leiaksid endale sobiva rolli, milles nad on head ning milles neid väärtustatakse. Väga oluliseks peab ta ka, et kõik tunneksid – nende panus Eesti riigikaitsesse on oluline. Ja, miks mitte ei võiks sündida ka uued jaoskonnad.
Rohkem võiks toimuda ringkonnaülest väljaõpet ja üritusi. Ja oluline on, et liikmed läbiksid baasväljaõppe täies mahus!
Naiskodukaitse tulevik võiks Pernitsa sõnul olla endiselt kõige vahvam ja riigile kasulik organisatsioon, kus igaüks leiab viisi kuidas panustada.

 

,,Naiskodukaitsega liitumine 20 aastat tagasi oli minu sisemine soov ja elu parim otsus. Siin olen ületanud elu suurimad väljakutsed ja läbinud suurimad seiklused.” - Nele Pernits

Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled
Suur osa ringkonnakogulistest 15. juunil 2020 Alu mõisa juures Rapla ringkonda juhib Nele Pernits
Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled
Põlva ringkonna uueks esinaiseks valiti Kersti Kõrge. Foto:Lisete ®virblis

Kuues valimine toimus 26. juunil Põlva ringkonnas, kus uueks esinaiseks sai Kersti Kõrge. 

Oma suurimaks eesmärgiks peab esinaine liikmeskonna suurendamist ning peamiseks muudatuseks plaanib Kõrge koostöö edendamist. Nimelt soovib ta juhtimisse kaasata rohkem juhatust, aseesinaisi ning jaoskondade esinaisi.

Naiskodukaitse tulevikuks peab ringkonna esinaine panustamist oma riigi heaks kriitilistel hetkedel ning koostöö arendamist Kaitseväe ja Naiskodukaitse vahel. 


 ,,Suure pere emana olen harjunud andma endast 110%, nii ka Naiskodukaitses. Kui minult võtta võimalus mitte organisatsiooni panustada jääks üle tühimik, millega ei oskaks hakkama saada.” - Kersti Kõrge

FastLion CMS

Kuues ringkonnas puhuvad uued

Kuues ringkonnas puhuvad uued

Ringkonna esinaise tunnuseks on õlarätik ja rätinõel Esimene valimine toimus 8 märtsil Sel aastal toimus kuues Naiskodukaitse ringkonnas esinaiste valimine, mille käigus said ametisse nii uued inimesed kui ka need, kes on juba ringkonda juhtinud.

Kuues ringkonnas puhuvad uued tuuled

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse