Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kes õhtuti külas käib, see asjatult ei longi Kes õhtuti külas käib, Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna sügisene külalisõhtute maraton jõudis fini¹isse. ← Eelmine Rapla ringkond tähistas aastapäevi praktilise konverentsiga Järgmine → Öine rabamatk vabariigile Kes õhtuti külas käib, see asjatult ei longi

Kes õhtuti külas käib, see asjatult ei longi

Karmen Vesselov 31. okt. 2017

Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna sügisene külalisõhtute maraton jõudis fini¹isse.

Tänavustele sügisõhtutele lisasid särtsu neli suhteliselt järjestikku toimunud külalisõhtut, kus kohtusime põnevate inimestega nii linnas kui maakonnas. Külalisõhtute läbiv teema oli ohutushoid.

Neist esimene toimus septembrikuus Vändras. Sealses kultuurimajas oli just avatud meie fotonäitus ja nii saimegi koogi ja kohvi kõrvale rääkida Naiskodukaitse ajaloost ja meie tegemistest tänapäeval.

Kes õhtuti külas käib, see asjatult ei longi
Kes õhtuti külas käib, see asjatult ei longi
Juuresolevat pilti ei teinud Jana kunsti pärast, vaid puhtalt õppe-eesmärgil, tutvustamaks metsas ellujäämiseks vajalikule tehnikale veekindlust lisavaid vahendeid.

Järgmine peatus oli Sindi muuseumis. Kuigi näitus lahkus sealt juba suve hakul, sai toona kokku lepitud, et tuleme sügisel sinna tagasi ja jagame teadmisi. Just õigel hetkel sai meie metsatarkuste asjatundja Jana anda seal viimase lihvi osale oma ohutushoiu kursuse tunnist. Kohaletulnud olid teemaga end tegelikult omal moel ka kurssi viinud, kuid õhtu lõpuks tunnistasid nad, et said juurde teadmisi, mida neil varem ei olnud.

 

Edasi käisime jälle oma fotonäituse jälgedes. Meie uhked pildid olid vahepeal jõudnud Häädemeestele. Nii seadsime meiegi suuna lõunasse. Häädemeeste raamatukogus ootas meid taas soe vastuvõtt. Huvi meie tegemiste vastu oli päris suur. Ohutushoiu majake oli loomulikult kaasas ning lisaks sellele saime paari sõnaga rääkida ka ellujäämisest arvutimaailmas. Et oli valimistenädal, ei jäänud puudutamata valdade ühinemised sellega seotud uued väljakutsed.

 

Kes õhtuti külas käib, see asjatult ei longi
Viimasel ajal liiguvad naiskodukaitsjad tihti teokombel. See ei kirjelda tempot, vaid seda, et meil on igal pool kaasas ohutushoiu kursuse jaoks valmistatud maja. Foto: Eve Retpap

Maratonile panime uhke punkti Pärnu äärelinnas Raekülas, kus külastasime sealset Vanakooli Keskust. Alustuseks rääkisime mõned sõnad Naiskodukaitsest, edasi läks aga jutt taas turvalisusele. 

 

Kes õhtuti külas käib, see asjatult ei longi
Kui Maret Raekülas sõnajärje üle võttis, siis ei saanud kohal olnud prouad enam hädaabikõneteemaliste küsimustega pidama. Igatahes on selge, et kurbade silmadega kajaka peale nad häirekeskusesse enam ei kaeba.

Märkimata ei saa jätta, et kohtumistel joodi õige mitu liitrit kohvi ja teed ning söödi ära kilode viisi nii võõrustajate kui naiskodukaitsjate küpsetatud hõrgutisi.

FastLion CMS

Kes õhtuti külas käib,

Kes õhtuti külas käib,

Tänavustele sügisõhtutele lisasid särtsu neli suhteliselt järjestikku toimunud külalisõhtut, kus kohtusime põnevate inimestega nii linnas kui maakonnas Külalisõhtute läbiv teema oli ohutushoid Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna sügisene külalisõhtute maraton jõudis fini¹isse.

Kes õhtuti külas käib, see asjatult ei longi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse