Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaitseliidu Võrumaa maleva 94. aastapäev Kaitseliidu Võrumaa maleva 94 Seekordne üritus toimus Lasva vallas Pindi kalmistul ja Lasva kultuurimajas. ← Eelmine Teadmistepäeva pannkoogid Järgmine → Võru naised rabas müttamas Kaitseliidu Võrumaa maleva 94. aastapäev

Kaitseliidu Võrumaa maleva 94. aastapäev

Kaisa Peedosaar 11. sept. 2011

Seekordne üritus toimus Lasva vallas Pindi kalmistul ja Lasva kultuurimajas.

Kaitseliidu Võrumaa maleva 94. aastapäev
Viimased ettevalmistused.
Kaitseliidu Võrumaa maleva 94. aastapäev

Iga aasta püüab Kaitseliidu Võrumaa malev oma sünnipäeva tähistada erinevalt. Selle aastane pidu oli pidulikum ja erilisem kui mõni teine senine aastapäev.

 

See aasta pühitseti Kaitseliidu Võrumaa maleva lipp mille annetas Võrumaa Omavalitsuste Liit. Tegu on 1925. aastal 21. mail Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud Kaitseliidu Võrumaa maleva lipukavanadi järgi tehtud lipuga.

 

Kutsutud külaliste seas olid Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo  Lumiste, Kaitseministeeriumi nõunik  Johannes Kert ja Kuperjanovi JP ülem major Maidu Allikas. Lipu õnnistamise tseremooniat viis läbi kaplan Mait Mölder. Lipunaelad kinnitasid Kaitseliidu ülem kol-ltn Raivo Lumiste, Võrumaa Omavalitsuste Liidu juht ltn Tiit Tõnts ja Võrumaa maleva pealik kpt Kalev Ader.
 
Peale tähtsaid ja tõsisemaid toimingud suunduti Lasva kultuurimajja, kus jagati tunnustust Võrumaa maleva poolt paimatele, tublimatele ja aktiivsetele liikmetele.
 
Maleva Teeneteristi sai teenekas Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna tegevliige pr. Urve Linnas. ,, Tädi Urvet saab nimetada kui kauaaegset kohusetundlikku liiget, kes ei löö kartma ei rabamatkal, ei toitlustamisel ja teeb silma ette paljudele meist noorematelegi, '' oli instruktor Anu Jõgeva iseloomustus teeneteristi pälvinud liikmele.


Veel said Naiskodukaitse tegevliikmetena Kaitseliidu Võrumaa Maleva tunnustuse aktiivse tegutsemise eest:
 
Anna Mõttus
Egel Alla
Helina Mets
Elgi Kalamees
Krista Veevo
Grete Saarniit
Eleri Siidra
Merili Truu
Tiiu Silm
Helve Tina 

Kaisa Peedosaar
 
Peomeeleolu aitas üleval hoida ansambel "Pardipoeg" ja Naiskodukaitse tegevliikme Marelle Mölder'i ja tema kaastantsjate mustlastants ja flamenko, mis pani silmad särma kõigil vaatajatel.

Kaitseliidu Võrumaa maleva 94. aastapäev
Võrumaa maleva teeneteristi saanud Urve Linnas.

FastLion CMS

Kaitseliidu Võrumaa maleva 94

Kaitseliidu Võrumaa maleva 94

Viimased ettevalmistused Iga aasta püüab Kaitseliidu Võrumaa malev oma sünnipäeva tähistada erinevalt Seekordne üritus toimus Lasva vallas Pindi kalmistul ja Lasva kultuurimajas.

Kaitseliidu Võrumaa maleva 94. aastapäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse