Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Jüriöö ülestõusust möödus 666 aastat Jüriöö ülestõusust möödus 666 23. aprillil tähistati Jüriöö ülestõusu 666. aastapäeva, traditsiooniliselt oli aastapäeva tähistamisel oma roll täita ka naiskodukaitsjatel. Toitlustamine Tähtpäevad ← Eelmine Muljeid Naiskodukaitse keskkogult Järgmine → Naiskodukaitse mälestuspäev Jüriöö ülestõusust möödus 666 aastat jüriöö ülestõus

Jüriöö ülestõusust möödus 666 aastat

Tallinna ringkond 27. aprillil 2009

23. aprillil tähistati Jüriöö ülestõusu 666. aastapäeva, traditsiooniliselt oli aastapäeva tähistamisel oma roll täita ka naiskodukaitsjatel.

Jüriöö ülestõusust möödus 666 aastat

Jüriöö pargis süüdatud vabaduselõkke tuli sai alguse Torilt Eesti sõjameeste mälestuskirikust, pargis peetud tseremoonial mälestati esivanemaid ning peeti isamaalisi kõnesid. Ürituse lõppedes pakkusid naiskodukaitsjad tseremoonial osalenutele sõdurisuppi.

Lisaks Kaitseliidu õppustel toitlustamisele on Naiskodukaitsel heaks tavaks tulla vajadusel välja rahvuslikele üritustele rahvale sõdurisuppi jagama. Nii on Jüriöö ülestõusu aastapäeval osalemine saanud traditsiooniks.
Naiskodukaitsja Erle Eenmaa: "Niimoodi aegajalt käia väljas rahvale sõdurisuppi jagamas on tore kogemus. Inimesed on sõbralikud ja tänulikud, nii otsest positiivset tagasisidet oma tegevuse kohta mujal naljalt ei saa."

Lisaks Jüriöö aastapäevale, tähistatakse Jüriöö pargis ka Tartu rahu (2. veebruar) ja vabariigi aastapäeva (24. veebruar), Võidupüha (24. juuni) ning esivanemate ja kangelaste mälestuspäeva (31. detsember).

Jüriöö ülestõusust möödus 666 aastat

Jüriöö ülestõus oli eestlaste ülestõus alistajate vastu ja see algas 1343. aastal, ööl vastu 23. aprillil ehk jüriööl.Ülestõus kestis aastatel 1343 - 1345 ja hõlmas Harju-, Lääne- ja Saaremaad. Jüriöö ülestõus oli suuremaid eestlaste vastuhakke pärast vabadusvõitlust 13. sajandil ning see jäi ka eestlaste viimaseks tõsisemaks katseks võõrvõimule vastupanu osutada. Jüriöö ülestõusu tähistamisega  hoiame vanu traditsioone ja väärtustame oma vabadust.

FastLion CMS

Jüriöö ülestõusust möödus 666

Jüriöö ülestõusust möödus 666

Jüriöö pargis süüdatud vabaduselõkke tuli sai alguse Torilt Eesti sõjameeste mälestuskirikust, pargis peetud tseremoonial mälestati esivanemaid ning peeti isamaalisi kõnesid Ürituse lõppedes pakkusid naiskodukaitsjad tseremoonial osalenutele sõdurisuppi 23. aprillil tähistati Jüriöö ülestõusu 666. aastapäeva, traditsiooniliselt oli aastapäeva tähistamisel oma roll täita ka naiskodukaitsjatel.

Jüriöö ülestõusust möödus 666 aastat

jüriöö ülestõus
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse