Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Imbi Esko – kodutütrest sirgunud naiskodukaitsja! Imbi Esko – kodutütrest Enne Naiskodukaitsega liitumist olid kaua aega kodutütar. Mida see aeg sulle andis ja õpetas? Foto: Silver Hinno Kodutütred ← Eelmine Avalike suhete erialavõistlus ehk Lääne naised kolmelt kaldalt Järgmine → Risti malevkonna lipu lugu jõudis e-albumi kaante vahele Imbi Esko – kodutütrest sirgunud naiskodukaitsja!

Imbi Esko – kodutütrest sirgunud naiskodukaitsja!

Ave Proos, juuni 2013

Enne Naiskodukaitsega liitumist olid kaua aega kodutütar. Mida see aeg sulle andis ja õpetas?

Imbi Esko – kodutütrest sirgunud naiskodukaitsja!

Minu pikk ja rõõmuderohke teekond kodutütrena sai alguse 2004. aasta talvel, kui vanem õde otsustas mu kodutütarde spordilaagrisse kaasa võtta. Mäletan selgesti ärevust, mis kaasnes laagrieelse ajaga. Tänaseks on minu kodutütre aastad otsa saanud ning pean tõdema, et aeg on möödunud kiirelt, kuid teguderohkelt. Olen kogunud palju kasulikke teadmisi, mis on vajalikud nii perenaisele kodus toimetamiseks kui ka metsas ellujäämiseks. Kindlasti on kodutütarde tegevuses osalemine süstinud minusse isamaalisust, oskan hinnata Eestimaad, eestlaseks olemist ja oma rahva ajalugu.

Imbi Esko – kodutütrest sirgunud naiskodukaitsja!

 

Väikese tüdrukuna olin väga tagasihoidlik ja arg, kuid laagrites osalemine on minu iseseisvuse ja julguse kujunemisele palju kaasa aidanud. Erinevad meeskonnaülesanded on õpetanud teistega arvestama ning olen aru saanud, et koostööga saavutatakse alati soovitud tulemus.

Kindlasti on organisatsioon kaasa toonud uusi tuttavaid ja väga häid sõpru üle kogu Eesti. Tore on teada, et peaaegu igas Eestimaa linnas või külakeses ootab ees mõni vana tuttav. Osad laagrikaaslased jäävad südamesse igaveseks! Samuti olen kodutütarde tegevusega seoses külastanud päris mitut välisriiki ning ka seal uusi tuttavaid saanud.

 

Ma ei kahetse ühtegi päeva kodutütrena! Nii mõnigi kord enne orienteerumisvõistlusi mõtlesin, et küll oleks hea metsas müttamise asemel kodus rahulikult toimetada, kuid kaaslastega koos tegutsemisest tulev rahulolu ja positiivne energia on need hetked alati üle kaalunud. 

 

Sinu tee viis edasi Naiskodukaitsesse?

 

Naiskodukaitsja olen alates käesoleva aasta kevadest. Kui sain 18, olin kindel, et tahan Naiskodukaitsega liituda, arvasin lihtsalt, et teen seda siis, kui olen kooli lõpetanud, et oleks rohkem aega tegutseda. Läks muidugi teisiti, lähenes vabariiklik koormusmatk, aga meie naistel oli võiskonnas üks liige puudu. Kuna minu suurimaks hobiks ka kodutütarde ridades oli orienteerumine, siis loomulikult olin ma nõus osalema ning seega sai minust plaanitust varem ametlikult naiskodukaitsja. Nüüdseks olen alustanud baasväljaõppega ning usun, et ka minu Naiskodukaitse elu saab olema põnev ja väljakutseid pakkuv.

Imbi Esko – kodutütrest sirgunud naiskodukaitsja!
Foto: Silver Hinno

FastLion CMS

Imbi Esko – kodutütrest

Imbi Esko – kodutütrest

Minu pikk ja rõõmuderohke teekond kodutütrena sai alguse 2004 aasta talvel, kui vanem õde otsustas mu kodutütarde spordilaagrisse kaasa võtta Enne Naiskodukaitsega liitumist olid kaua aega kodutütar. Mida see aeg sulle andis ja õpetas?

Imbi Esko – kodutütrest sirgunud naiskodukaitsja!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse