Tegevusvaldkonnad, millelele Naiskodukaitses spetsialiseeruda saab, on järgmised:
|
Komisjonid ja toimkonnad Naiskodukaitse keskjuhatuse juurde on loodud kaks 6-liikmelist komisjoni: ajalookomisjon ning sümboolikakomisjon. Neil on nõuandev roll. |
Igas ringkonnas on 4 erialagruppi, mille kohta saad lugeda allpool: |
Side- ja staabigrupp
Staabiassistendid saavad väljaõppe, mis hõlmab endas teadmisi Eesti riigikaitse struktuurist, sõjaaja staabi toimimisest, omandatakse oskused militaarkaartide käsitlemiseks ning sidepidamisvahendite kasutamiseks.
Side-staabigrupi liikmeteks sobivad need, kes on BVÕ läbinud, arvutit vähemalt tavakasutaja tasemel kasutada oskavad, hea pingetaluvusega, tähelepanelikud ja täpsed liikmed.
Erialakursused side-staabigrupi liikmetele: 1) Staabiassistendi baaskursus 2) Maleva poolt korraldatavad erialakursused (nt sidemehe erialakursus) | ||
Toitlustusgrupp
Toitlustusgrupi liikmed valmistavad ette ja viivad läbi suurõppustel osalejate toitlustamise. Selleks tuleb koostada menüü ja kalkuleerida kogused, tellida vajalikud toiduained ja tarvikud. Õppusel kohapeal seavad nad köögi üles ning valmistavad ette söömisala, ning mis kõige olulisem - valmistavad toidu. Välikoka töö on mitmeski mõttes loominguline, sest köögi ülemal (igal õppusel erinev) on suhteliselt vabad käed menüü koostamisel ja nii ongi juhtunud, et meie naised on metsas välitingimustes kõiksugu imetegudega hakkama saanud, millega nii mõnigi naine oma kõikide mugavustega köögis hakkama ei saa.
Lisaks õppuste toitlustamise tagamisele korraldab toitlustusgrupp ka endale väljaõpet ning õpetab teisi liikmeid baasväljaõppe kursusel.
Toitlustusgrupi liikmeteks sobivad BVÕ läbinud, hügieeninõuetest kinni pidavad, hea pingetaluvusega, meeskonnas ja välitingimustes töötada suutvad positiivse ellusuhtumisega naiskodukaitsjad.
Erialakursused toitlustusgrupi liikmetele: 1) NKK ja KL välikoka kursus 2) NKK toitlustamise erialarühma juhi kursus 3) Kaitseliidu Kooli toitlustusinstruktori täiendkursus |
Avalike suhete grupp
Sama oluliseks peetakse ka olemasolevate liikmete motiveerimist, enese ja teiste liikmete koolitamist, naaberriikides sarnaste naisorganisatsioonidega suhete loomist ning igasuguste vajalike materjalide kogumist – näiteks ülevaatliku ringkonna tegevust kajastava fotokogu täiendamist.
Avalike suhete grupp hoolitseb, et ringkonna tegevus oleks kajastatud nii Naiskodukaitse kui ka Kaitseliidu kodulehel ning ajakirjas Kaitse Kodu! Samuti on neil head suhted kohalike meediaväljaannetega.
Naiskodukaitse väärtustab oma ajalugu ja just avalike suhete grupi liikmete panus on selle jäädvustamisel kõige suurem.
Siia gruppi sobivad eelkõige need liikmed, keson ajakirjandus-, fotograafia-, kujundus- või ajaloohuviga ja positiivse ellusuhtumisega. Nad teavad organisatsioonist kõike ja on suured NKK fännid.
Avalike suhete grupivanema poole võivad pöörduda kõik koolid ja muud organisatsioonid, kes vajavad infot Naiskodukaitse, Kaitseliidu ja Eesti riigikaitse kohta - meil on liikmed, kes on meelsasti valmis Naiskodukaitse tegemisi ja riigikaitselisi teemasid tutvustama!
Erialakursused avalike suhete grupi liikmetele: 1) Naiskodukaitse avalike suhete kursus 2) Kaitseliidu Kooli avaliku esinemise kursus I ja II |
Noortejuht
Noortejuhid tegelevad kodutütarde ja noorkotkaste rühmadega, kellega käiakse koos koondustel ja korraldatakse põnevaid laagreid. Kogu tegevust ja ka juhtide väljaõpet korraldavad Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonid.
Noortejuhiks sobivad BVÕ läbinud tegutsemishimulised, kannatlikud, heade suhtlemisoskustega, rõõmsameelsed ja noorsootööst huvitatud liikmed. |
Naiskodukaitse tegevus
Baasväljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Ennesõjaaegne, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale