Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Brigaadikindral Meelis Kiili võttis üle Kaitseliidu juhtimise Brigaadikindral Meelis Kiili võttis Pühapäeval, 16. detsembri keskpäeval toimus Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toris pidulik tseremoonia, mille käigus Kaitseliidu ülema ülesandeid täitev kolonel Kajari Klettenberg andis Kaitseliidu juhtimise üle brigaadikindral Meelis Kiilile. ← Eelmine Naiskodukaitse juhid tegid aasta kokkuvõtteid Järgmine → Staabiassistentide kursus Võrumaal Brigaadikindral Meelis Kiili võttis üle Kaitseliidu juhtimise

Brigaadikindral Meelis Kiili võttis üle Kaitseliidu juhtimise

17. dets. 2012

Pühapäeval, 16. detsembri keskpäeval toimus Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toris pidulik tseremoonia, mille käigus Kaitseliidu ülema ülesandeid täitev kolonel Kajari Klettenberg andis Kaitseliidu juhtimise üle brigaadikindral Meelis Kiilile.

Brigaadikindral Meelis Kiili võttis üle Kaitseliidu juhtimise
Foto: Kaitseväe Peastaap

„Kolonelid Lumiste ja Klettenberg on teinud tublit tööd ja annavad Kaitseliidu uuele juhile üle selge ja toimiva organisatsioonina,“ ütles Toris kaitseminister Urmas Reinsalu.

Kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terrase rõhutas oma sõnavõtus, et kaitseliitlane peab jääma Kaitseliidu keskseks väärtuseks. „Kaitseliidu, kui maakaitseväe ülesanne tähendab aga veelgi paremat juhtimist ja veel rohkem inimesi,“ rõhutas kaitseväe juhataja.

Kaitseliidu ülemana teenistust alustav brigaadikindral Meelis Kiili andis lubaduse, et rakendab kõik oma teadmised, kogemused ja oskused Kaitseliidu arendamisse. „Luban, et oleme koos heas ja võitleme kõik koos, kui ajad ei ole enam nii head,“ lausus vastne Kaitseliidu ülem.

Pidulikul tseremoonial Tori kirikus osalesid lippudega kõik Kaitseliidu malevad ja eriorganisatsioonid ning Kaitseväe orkester. Kohal oli kaitseminister, kaitseväe juhataja, ja riigi kõrgem sõjaväeline juhtkond, Läti ja Leedu sõsarorganisatsioonide Zemessardze ja KASP-i ülemad ja mitmed Eestisse akrediteeritud välisriikide sõjaväeatašeed.

Brigaadikindral Kiili alustas teenistust kaitseväes 1991. aastal Kaitseliidu Lääne-Viru maleva staabiülemana. Ta on olnud Rahuoperatsioonide Keskuse ja Maaväe staabi ülem ning Kaitseväe Peastaabi ülema asetäitja. 1996. aastal osales ta ÜRO missioonil Liibanonis. Aastatel 2000 - 2003 teenis Kiili NATO Regionaalse väejuhatuse staabis Northwoodis, aastatel 2008 - 2010 oli ta Eesti kaitseatašee Ameerika Ühendriikides ja Kanadas. 2010. aastast tänaseni teenib brigaadikindral Meelis Kiili esimene eestlasena Balti kaitsekolledži ülema ametikohal.
Brigaadikindral Kiili on lõpetanud Balti Kaitsekolledži esimese lennu 2000. aastal, NATO Kaitsekolledži Roomas ja Ameerika Ühendriikide Maaväe sõjakolledži.

Brigaadikindral Meelis Kiili on teine kindrali auastmes Kaitseliidu ülem. Esimene oli aastatel 1925-1940 Kaitseliitu juhtinud kindralmajor Johannes Orasmaa (Roska).

Valitsuse augustikuise otsuse kohaselt algab brigaadikindral Meelis Kiili ametiaeg Kaitseliidu ülemana 17. detsembrist. Viimased kolm ja pool kuud Kaitseliidu ülema ülesandeid täitnud kolonel Kajari Klettenberg jätkab teenistust Kaitseliidu peastaabi ülemana.

 

Kaitseväe Peastaabi fotoalbum.

FastLion CMS

Brigaadikindral Meelis Kiili võttis

Brigaadikindral Meelis Kiili võttis

Foto: Kaitseväe Peastaap „Kolonelid Lumiste ja Klettenberg on teinud tublit tööd ja annavad Kaitseliidu uuele juhile üle selge ja toimiva organisatsioonina,“ ütles Toris kaitseminister Urmas Reinsalu Kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terrase rõhutas oma sõnavõtus, et kaitseliitlane peab jääma Kaitseliidu keskseks väärtuseks Pühapäeval, 16. detsembri keskpäeval toimus Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toris pidulik tseremoonia, mille käigus Kaitseliidu ülema ülesandeid täitev kolonel Kajari Klettenberg andis Kaitseliidu juhtimise üle brigaadikindral Meelis Kiilile.

Brigaadikindral Meelis Kiili võttis üle Kaitseliidu juhtimise

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse