Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Äkkrünnak Pärnu lennujaamas Äkkrünnak Pärnu lennujaamas Nüüdseks juba pea kaks nädalat tagasi toimus Pärnu lennujaamas äkkrünnaku õppus. Täpsemalt 15. 09 varahommikul kogunes suur hulk meie ringkonna naisi selleks, et kehastada lennurisijaid Soome lennule. Õppusel osales ka neli Lääne ringkonna naiskodukaitsjat ning mõned Harju maleva naiskaitseliitlased. Foto: Maret Kommer ← Eelmine Euroopa Parlamendi liige märkis Naiskodukaitse rolli Järgmine → Ajalootoimkonna asutamine Äkkrünnak Pärnu lennujaamas

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas

Maret Kommer, Pärnu jsk 2. okt. 2023

Nüüdseks juba pea kaks nädalat tagasi toimus Pärnu lennujaamas äkkrünnaku õppus. Täpsemalt 15.09 varahommikul kogunes suur hulk meie ringkonna naisi selleks, et kehastada lennurisijaid Soome lennule. Õppusel osales ka neli Lääne ringkonna naiskodukaitsjat ning mõned Harju maleva naiskaitseliitlased.

Legendi kohaselt oli paaril noormehel mingil hetkel tekkinud lennujaama töötajate ja turvameeskonnaga sõnaline konflikt. Noormehed lahkusid vihastena, ähvardades kättemaksuga ja lubasid tagasi tulla.

Soome lennule tulnud inimesed ei osanud midagi halba aimata, kuid korraga oli kohal neli noormeest, kes varustatud kurikate, kirve ja nugadega. Valimatult said oma osa kõik, eriti need, kes suu lahti julgesid teha.

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas
Foto: Maret Kommer

Turvameeskond jõudis saata välja paanikahäire, kuid jäid koos reisijatega pantvangi. Neilt rebiti seljast turvatöötajale viitavad vestid ning kurikaelad kasutasid veste pettuseks, nagu nemad ise oleks turvatöötajad.

Sündmuskohale reageerisid mitmed kiirreageerijate üksused ja kolm kiirabi.

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas
Foto: Maret Kommer

Selleks, et abistada haavatuid, tuli kõigepealt hoone ruumidest tabada kurjategijad. Kiirabid saadeti ohutusse kaugusesse ja nii sai abi ootavatele inimestele selgeks, et sellises olukorras tuleb elupäästvat esmaabi üksteisele anda ennekõike ise ja meedikute abile saab loota alles siis, kui otsest ohtu enam pole, ehk ründajad on politsei poolt kinni peetud.

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas
Foto: Maret Kommer

Ka said rollides olnud naised kinnituse teadmisele, et ootaja aeg on pikk. Võibolla oli nii mõnegi osalise jaoks uus teadmine, et kiirreageerijate üksustes on omad professionaalsed meedikud, kes alustasid esmaabi andmisega koheselt peale seda, kui ründajad olid kinni peetud. Ka saadi teadmine, millised näevad välja triaa¾ikaardid ja kuidas inimesi tria¾eeritakse.

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas
Foto: Maret Kommer

Õppusel oli oluline osa neil naistel, kes märtsis osalesid grimmi - ja simulatsioonikoolitusel. Juuli lõpus olid nad saanud oma esmase praktika Kübassaare retke kontrollpunkti raames, kuid seal polnud neil sellist ajasurvet nagu äkkrünnaku õppusel. Ka oli situatsioon siis rahulikum, kuna grimme tegid nad üksteisele ja puudus võõras kontingent. Nii saab öelda, et märtsis grimmi- ja simulatsioonikoolituse läbinud on nüüdseks saanud mitmeid tuleristseid, et üha enam sellistesse rollidesse ja koostööõppustesse ning matkamängu meditsiinipunkti või BVÕ situatsiooni panustada.

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas
Ettevalmistus eelmisel päeval. Foto: Maret Kommer

Loodan, et kohale tulnud ei kahetse, sest sellistesse situatsioonidesse pole võimalik tavaelus sattuda. Küll annab ehk mõningase ettekujutuse, kuidas käituda siis, kui juhtub... ja mis saab siis, kui juhtub...

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas
Foto: Maret Kommer

FastLion CMS

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas

Legendi kohaselt oli paaril noormehel mingil hetkel tekkinud lennujaama töötajate ja turvameeskonnaga sõnaline konflikt Noormehed lahkusid vihastena, ähvardades kättemaksuga ja lubasid tagasi tulla Nüüdseks juba pea kaks nädalat tagasi toimus Pärnu lennujaamas äkkrünnaku õppus. Täpsemalt 15.09 varahommikul kogunes suur hulk meie ringkonna naisi selleks, et kehastada lennurisijaid Soome lennule. Õppusel osales ka neli Lääne ringkonna naiskodukaitsjat ning mõned Harju maleva naiskaitseliitlased.

Äkkrünnak Pärnu lennujaamas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse