Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Akadeemilise jaoskonna liikmed said tarkusi unekoolituselt Akadeemilise jaoskonna liikmed said Teisipäeval, 25. aprilli õhtupoolikul kogunesid Akadeemilise jaoskonna liikmed Kuressaare linnavalitsuse saali, kus toimus huvitav loeng uneprobleemidest. Loengu viis läbi dr Maie Pärn, kes annab läbi koolituste huvilistele edasi teadmisi uneprobleemide, s. h uneapnoe teemadel. Uneapnoe on une ajal tekkiv hingamiskatkestus ehk magamisaegne hingamatuse sündroom (allikas Wikipedia). Pilt Ellen Kask Meditsiin ← Eelmine „Pauku peab tegema ja nalja peab saama, muidu mina ei mängi…” ehk Pihtla jaoskond sai 13-aastaseks Järgmine → Kuressaare jaoskonna naised tegid seepe Akadeemilise jaoskonna liikmed said tarkusi unekoolituselt

Akadeemilise jaoskonna liikmed said tarkusi unekoolituselt

Janne Mets, Saaremaa rk 28. aprillil 2017

Teisipäeval, 25. aprilli õhtupoolikul kogunesid Akadeemilise jaoskonna liikmed Kuressaare linnavalitsuse saali, kus toimus huvitav loeng uneprobleemidest. Loengu viis läbi dr Maie Pärn, kes annab läbi koolituste huvilistele edasi teadmisi uneprobleemide, s.h uneapnoe teemadel. Uneapnoe on une ajal tekkiv hingamiskatkestus ehk magamisaegne hingamatuse sündroom (allikas Wikipedia).

Maie Pärn sattus unetemaatikaga kokku esmakordselt umbes kümme aastat tagasi, kui ta läks juhuslikult kuulama rahvusvahelise unekonverentsi sõnavõtjaid. See konverents tekitas arstis äratundmise – seal räägitakse tema lugu. Pärast konverentsi võttis dr Pärn koheselt ette tee unekliinikusse, kus esmalt viibis patsiendina, hiljem aga sattus samasse arstina…

„Unevaeguse- ja unehäirete all kannatavad inimesed ise endale seda probleemi tavaliselt ei teadvusta. Tegemist on aga probleemiga, mille tõttu võivad laguneda pered, haigestuvad pereliikmed, langeb õppijate õppeedukus, esinevad keskendumisraskused ja meeleoluhäired. Unevaegus põhjustab väsimust ja unisust, mälu halveneb, töövõime langeb,“ räägib dr Pärn. Maie on õnnelik, et tema elu sai uue väärtuse just tänu unekonverentsile sattudes.

Uneuuringuid saavad patsiendid lasta teha unekliinikus, kus kardioloogid nõustavad ja uurivad patsiente vajaliku aparatuuriga. Unehäireid on võimalik ravida.

Akadeemilise jaoskonna liikmed said tarkusi unekoolituselt
Pilt Ellen Kask

Loengu käigus vaatasime videot, kus voodis vähkres ja norskas ülekaaluline mees. Ta ahmis õhku ja kannatas silmnähtavalt õhupuuduse käes. Tema hingamispausid norsete vahel venisid väga pikaks. Nii igal öösel, mitmeid tunde järjest. Jaokaupa hapniku saamine südamele ja ajule kujutab endast kindlasti väga tõsist terviseriski ning inimene on vastuvõtlik ka muudele haigustele.

Loeng oli õpetlik ja pani mõtlema nii endale kui lähedastele, kel sarnane mure. Ei ole vaja oodata. Kui uni on häiritud ja häirib juba kaaslasi, tuleb pöörduda arsti juurde, et probleemid lahendada. Täisväärtuslikku elu väärime kõik.

Aitäh dr Maie Pärnale huvitava õhtu eest ning Marele ja Katrinile, kes aitasid kaasa ürituse toimumisele.

 

Akadeemiline jaoskond on enda selle aasta tegemised ühildanud õppimisega ja koolitustega. Ohutushoid ja ohutusõpe on akadeemilise jaoskonna viienda tegevusaasta ja Naiskodukaitse 90. juubeliaasta tegevusplaani märksõnad.

Akadeemilise jaoskonna liikmed said tarkusi unekoolituselt
Pilt Ellen Kask

FastLion CMS

Akadeemilise jaoskonna liikmed said

Akadeemilise jaoskonna liikmed said

Maie Pärn sattus unetemaatikaga kokku esmakordselt umbes kümme aastat tagasi, kui ta läks juhuslikult kuulama rahvusvahelise unekonverentsi sõnavõtjaid See konverents tekitas arstis äratundmise – seal räägitakse tema lugu Teisipäeval, 25. aprilli õhtupoolikul kogunesid Akadeemilise jaoskonna liikmed Kuressaare linnavalitsuse saali, kus toimus huvitav loeng uneprobleemidest. Loengu viis läbi dr Maie Pärn, kes annab läbi koolituste huvilistele edasi teadmisi uneprobleemide, s.h uneapnoe teemadel. Uneapnoe on une ajal tekkiv hingamiskatkestus ehk magamisaegne hingamatuse sündroom (allikas Wikipedia).

Akadeemilise jaoskonna liikmed said tarkusi unekoolituselt

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse