Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta naiskodukaitsja on Jane Koitlepp ja aasta kaitseliitlane on Anti Altement Aasta naiskodukaitsja on Jane Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid täna üle rändauhindadena pronksist naiskodukaitsja ja kaitseliitlase kujud. Varasematel aastatel on aasta naiskodukaitsjaks valitud: 2010 Kristiina ABEL Tartu ringkonnast 2011 Nele PERNITS Rapla ringkonnast 2012 Lembe LAHTMAA Sakala ringkonnast 2013 Anu SAUE Lääne ringkonnast 2014 Kaire LÕHMUS Järva ringkonnast 2015 Triinu KÜÜNAL Jõgeva ringkonnast 2016 Kristlin KÕRGESAAR Järva ringkonnas 2017 Mare KIRR Saaremaa ringkonnast 2018 Triin SEPPET Tartu ringkonnast 2019 Ruth MAADLA Võru ringkonnast Aasta kaitseliitlaseks on varem valitud: 2010 Madis MINTEL Lääne malevast 2011 Kaupo VARIK Pärnumaa malevast 2012 Kristjan BACHMAN Tartu malevast 2013 Meelis TINNO Alutaguse malevast 2014 Tiia KIIS Võrumaa malevast 2015 Aare KABEL Järva malevast 2016 Marko REISEL Lääne malevast 2017 Enno OTTIS Jõgeva malevast 2018 Arvid SIILAK Alutaguse malevast 2019 Kalle TIITS Saaremaa malevast ← Eelmine Sel laupäeval kuulutatakse välja aasta naiskodukaitsja ning aasta kaitseliitlane Järgmine → Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte Aasta naiskodukaitsja on Jane Koitlepp ja aasta kaitseliitlane on Anti Altement

Aasta naiskodukaitsja on Jane Koitlepp ja aasta kaitseliitlane on Anti Altement

13. veebr. 2021

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid täna üle rändauhindadena pronksist naiskodukaitsja ja kaitseliitlase kujud.

Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tulid tervitama ka Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ning Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk, video vahendusel edastas oma tänusõnad kaitseminister Kalle Laanet.

Aasta naiskodukaitsja on Jane Koitlepp ja aasta kaitseliitlane on Anti Altement
Foto (Kristjan Prii): Anti Altement ja Jane Koitlepp

2020. aasta naiskodukaitsja on Jane Koitlepp Naiskodukaitse Sakala ringkonnast. Ta on ringkonna esinaine, pühendunud naiskodukaitsja, kes leiab pere kõrvalt väga arvukaid tunde organisatsiooni arendamiseks. Ta on lõpetanud nooremallohvitseri kursuse ja talle on omistatud nooremseersandi auaste. Ta on staabiassistent, esmaabi ja ohutushoiu instruktor ning tegus avalike suhete korraldaja. Jane kireks on “Ole valmis!” mobiilirakenduse tutvustamine ning seeläbi on ta aidanud harida elanikkonda ohutuse ja turvalisuse teemadel. Tema südameasjaks organisatsioonis on koostöö Kodutütardega, uute liikmete värbamine ning juhtide- ja instruktorite koolitamine. Ta on erakordselt süsteemne ja põhjalik juht, kes suudab eesmärgipäraselt tegutsema panna ka teised liikmed. Ta on heaks eeskujuks meile kõigile.

2020. aasta kaitseliitlane Anti Altement on Kaitseliidu Valgamaa maleva Helme üksikkompaniis jaoülem, tsiviilelus puidutöö tegija ja hea isa oma lastele - see on oluline osa tema elust ja praegustest tegevustest, samas pühendumusest ning aktiivsest eluhoiakust. Kunagi ei ole tema suust kuulda olnud väidet ei jõua või ei saa. Alati on ta olemas ja alati on ta osalemas. Peaaegu polegi üritusi ja õppusi, kus ei ole Antit. NAK`i lõpetamise järel 2017.a on osalenud aktiivselt väljaõppeüritustel, õppustel SIIL, KEVADTORM, SIBUL pühendunud sõduri ja jaoülemana. Viimaste aastate jooksul on jätkunud aega ja pühendumust noorte riigikaitselise hariduse toetamisel osalemisega lastelaagrites, seiklusradadel ja viimasena Riigikaitseõpetuse laager RR69 septembris 2020 Kuperjanovi jalaväepataljonis instruktori ja rühmaülemana. Ei ole ühtegi teemat ega tegevust, milles Anti ei oska kaasa rääkida.

Aasta kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valiti 11. korda.
 
Varasematel aastatel on aasta naiskodukaitsjaks valitud:
2010 Kristiina ABEL Tartu ringkonnast
2011 Nele PERNITS  Rapla ringkonnast
2012 Lembe LAHTMAA  Sakala ringkonnast
2013 Anu SAUE Lääne ringkonnast
2014 Kaire LÕHMUS Järva ringkonnast
2015 Triinu KÜÜNAL Jõgeva ringkonnast
2016 Kristlin KÕRGESAAR Järva ringkonnas

2017 Mare KIRR Saaremaa ringkonnast

2018 Triin SEPPET Tartu ringkonnast

2019 Ruth MAADLA Võru ringkonnast
 
Aasta kaitseliitlaseks on varem valitud:
2010 Madis MINTEL Lääne malevast
2011 Kaupo VARIK Pärnumaa malevast
2012 Kristjan BACHMAN Tartu malevast
2013 Meelis TINNO Alutaguse malevast
2014 Tiia KIIS Võrumaa malevast
2015 Aare KABEL Järva malevast
2016 Marko REISEL Lääne malevast

2017 Enno OTTIS Jõgeva malevast

2018 Arvid SIILAK Alutaguse malevast

2019 Kalle TIITS Saaremaa malevast

FastLion CMS

Aasta naiskodukaitsja on Jane

Aasta naiskodukaitsja on Jane

Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tulid tervitama ka Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ning Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk, video vahendusel edastas oma tänusõnad kaitseminister Kalle Laanet Foto (Kristjan Prii): Anti Altement ja Jane Koitlepp 2020 Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid täna üle rändauhindadena pronksist naiskodukaitsja ja kaitseliitlase kujud.

Aasta naiskodukaitsja on Jane Koitlepp ja aasta kaitseliitlane on Anti Altement

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse