Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut Aasta ema tiitliga tunnustamiseks 10. mail kuulutati Rakke kultuurikeskuses välja Väike-Maarja valla aasta ema ja tunnustati tiitlile nomineerituid. Kokku tehti tunnustamiseks kolm ettepanekut: Silvi Aasumets, Rene Põllumaa ja Jaana Ingeroinen. Aasta ema tiitliga pärjati Silvi Aasumets. Foto: Kristel Kitsing Koostöö Tähtpäevad ← Eelmine Lastekaitsepäeval sai lustida ja pannkooki süüa Järgmine → Ma ei unusta Sind: Täna 82 aastat tagasi küüditati Eestist 3688 last Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut

Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut

Kristel Kitsing 12. juunil 2023

10. mail kuulutati Rakke kultuurikeskuses välja Väike-Maarja valla aasta ema ja tunnustati tiitlile nomineerituid. Kokku tehti tunnustamiseks kolm ettepanekut: Silvi Aasumets, Rene Põllumaa ja Jaana Ingeroinen. Aasta ema tiitliga pärjati Silvi Aasumets.

Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut
Foto: Kristel Kitsing

Silvi Aasumets

 

Silvi on üles kasvatanud viis tublit last Tal on 13 lapselast, keda oskab südamega kuulata, toetada, julgustada, õpetada, mõista. Vanaemaga koos tahavad nad alati tegutseda – küll küpsetada, aiatööd teha ja lihtsalt olla, sest vanaemast voolab seda, mille järele lapse hing januneb.

 

20 aastat on Silvi tegutsenud Väike-Maarja kodutütarde juhina. Lugematu arv kordi on ta oma vahvate tüdrukutega osalenud valla erinevatel üritustel: vabariigi sünnipäeval, kodukohvikute päeval, taasiseseisvumise aastapäeval ja ka piirkondlikel üritustel. Silvi on korraldanud kodutütarde laagreid, kus noored on omandanud palju praktilisi oskusi selleks, et hakkama saada ja hästi toime tulla elu erinvates olukordades. Ta leiab aega olla veel Naiskodukaitses.

 

Veel on ta rikastanud seitse aastat kapell Sirili mängu erinevate rütmipillidega.

Kõige muu kõrvalt jõuab ta kunstiringi, jäädvustab läbi fotokaamera valla erinevaid üritusi ning toimetab oma koduaias, kus meelitab õitsele erinevad lillsordid. Kasvamas on ka juurviljad ja puuviljad, millest valmivad maitsvaid hoidised perele. Tema hoidised on tunnustatust pälvinud ka valla hoidiste konkurssidel.

 

Samuti on kõigile teada, et parimad kringlid ja tordid meie rahva pidulaudadele valmivad ikka Silvi väikeses koduköögis.

 

Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut
Foto: Kristel Kitsing
Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut
Foto: Kristel Kitsing

Rene Põllumaa

 

Renel on kolm last ja kuus lapselast. Ta on imeline ema ja vapustav vanaema, kelle loodud kodu pakub armastust, hoolt ja õpetust. Oma lastele on ta alati pakkunud kodusoojust ning õpetanud neid elama täisväärtuslikku elu. Lastelastele on ta aga olnud alati olemas nii lapsehoidjana kui mängu- ja laulukaaslasena.

 

Tal on oma pere jaoks alati aega ning ta väärtustab pere ja lastelastega veedetud hetki.

 

Oma pereelu kõrvalt on ta jõudnud olla aktiivne ja tubli kultuurijuht ning lauluõpetaja, kes oskab noodipesadest välja võluda palju imelisi helisid, et need kõikide Rakke laululaste häältes helisema panna. Olles terve elu seotud muusikaõpetamisega koolides ning lasteaias, juhib ta viimased 18 aastat Rakke kultuurikeskuse töid ja tegemisi. Ta on tugev juht ja koostegutseja, kes on oma kolleegidele väga oluliseks toetajaks ja siduvuslüliks.

 

Rene on Rakke naisansambli pikaaegne dirigent. Lisaks eeltoodule seab ta kergejalgselt samme tantsijana seenioride tantsurühmas Kadakane, toimetab ühe lülina MTÜ Kultuuriõhin meeskonnas ning osaleb innukalt Väike-Maarja vallavolikogu kultuuri-, spordi- ja külaelukomisjoni töös.

 

Rene on Lääne-Virumaa kultuurimaastikule andnud väga palju, olles arvestatav kõneisik ja kaasamõtleja maakonna kultuurikorralduse valdkonnas.

Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut
Foto: Kristel Kitsing
Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut
Foto: Kristel Kitsing

Jaana Ingeroinen

 

Jaana on kasvatanud üksi üles kolm last, võidelnud nende nimel ja andnud neile täisväärtusliku elu, mida iga laps vajab. Kolme lapse ema pole olla lihtne, see nõuab palju kannatlikkust, pühendumust ning rohkesti rasket tööd. Vaatamata väljakutsetele on palju emasid, kes selles rollis suurepäraselt hakkama saavad ja üks selline eriline ema on just Jaana.

 

Jaana on sõbralik, usaldusväärne ja kohusetundlik naine. Ta on kasvatanud üles lapsed, kes on ettevõtlikud koolielus ja õppivad headele hinnetele ning on saavutanud erinevates valdkondades häid tulemusi.

 

Oma lastele on ta olemas kui sõber või sõbranna, tema peale saab alati loota, usaldada ning rääkida kõigest, millest hing ihkab.

 

Ta on lastele suureks eeskujuks oma loominguliste lähenemistega ning toetab nende valikuid  igas olukorras. Kõikidel sündmustel, kus lapsed võistlevad või esinevad, on ema Jaana nende kõige suurem toetaja ja fänn. Tema rolliks on pakkuda lastele emotsionaalset tuge ja suunata neid elus edasi hea tuleviku poole. Ta täidab seda rolli oma kogu südame ja pühendumisega.

 

Lisaks laste kasvatamisele on Jaana väga sõbralik juuksur Väike-Maarjas, kes teeb oma tööd kogu pühendumisega. Tema kliendid lahkuvad alati naeratus näol.

 

Talle meeldib käia looduses jalutamas ning veeta koos perega ühist aega. Perekond on tema jaoks kõige olulisem asi siin maailmas. Ta väärtustab ja kasvatab oma lapsi parema tuleviku ja valikute nimel.

 

Ta on teinud alati tublilt tööd, näinud vaeva ja tulnud igast olukorras välja võitjana.

Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut
Foto: Kristel Kitsing

FastLion CMS

Aasta ema tiitliga tunnustamiseks

Aasta ema tiitliga tunnustamiseks

Foto: Kristel Kitsing Silvi Aasumets Silvi on üles kasvatanud viis tublit last Tal on 13 lapselast, keda oskab südamega kuulata, toetada, julgustada, õpetada, mõista Vanaemaga koos tahavad nad alati tegutseda – küll küpsetada, aiatööd teha ja lihtsalt olla, sest vanaemast voolab seda, mille järele lapse hing januneb 10. mail kuulutati Rakke kultuurikeskuses välja Väike-Maarja valla aasta ema ja tunnustati tiitlile nomineerituid. Kokku tehti tunnustamiseks kolm ettepanekut: Silvi Aasumets, Rene Põllumaa ja Jaana Ingeroinen. Aasta ema tiitliga pärjati Silvi Aasumets.

Aasta ema tiitliga tunnustamiseks tehti kolm ettepanekut

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse