Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
 Menteed, siin me oleme ehk plaksu ühe käega ei löö Menteed, siin me oleme 28. -29. oktoobril said Eestimaa südames Koerus kokku 13 naiskodukaitsjat, et järjekorras juba viiendal mentorikursusel uusi teadmisi saada ja omavahel kogemusi jagada. Menteed, siin me oleme! Mentorlus ← Eelmine Kaitseliidu ja Naiskodukaitse meenekonkursi võitjad selgunud Järgmine → Laupäeval kuulutatakse välja aasta 2017 naiskodukaitsja ja kaitseliitlane Menteed, siin me oleme ehk plaksu ühe käega ei löö

Menteed, siin me oleme ehk plaksu ühe käega ei löö

Veronika Isberg 22. nov. 2017

28.-29. oktoobril said Eestimaa südames Koerus kokku 13 naiskodukaitsjat, et järjekorras juba viiendal mentorikursusel uusi teadmisi saada ja omavahel kogemusi jagada.

 Menteed, siin me oleme ehk plaksu ühe käega ei löö
Instruktor Marilini selgituste abil on mentorluskohtumise vormistamine imelihtne. Foto: Kristlin Kõrgesaar

Kursust alustasime aruteluga, mis on mentorlus ja mis seda ei ole. Mentorile leidsime järgmisi iseloomustavaid märksõnu: mentor on toetaja, õpetaja, tugiisik, kuulaja, peegeldaja, suunaja, eeskuju, laternahoidja. Samas mentor ei ole kindlasti prohvet, tõekuulutaja, käsutaja, delegeerija, pessimist, kõiketeadja. Omamoodi põnev oli paarisülesanne, kirjutada destruktiivsed laused ümber kehtestavateks lauseteks. Igaüks sai kirja ka esimesed proovilaused enese kui mentori tutvustamiseks. Kursuse põhirõhk oli mentorluskohtumiste läbimängimisel, kus väärtusliku kogemuse sai nii mentori ja mentee rollis kui ka pealtvaatajana. Kursus kasvas kokku nagu see Naiskodukaitse koolitustel tavaks on saanud.

 

Kuidas kommenteerivad kursust õppurid ise?

Kristlin Kõrgesaar Järva ringkonnast: „Nii vabalt oma mõtteid ja ideid pole ammu saanud jagada ja kuulata. Õppetöö ei lõppenud kella kukkumisega, vaid söögilauas arutati Naiskodukaitse asju edasi. Ei oldud nõus ka kellakeeramisega tundi loovutama, kui ikka õppida siis õppida! Tööl õpetasin oma osakonda enese aega juhtima.”

 

Kai Kannistu Sakala ringkonnast: „Oli äärmiselt arendav ja huvitav nädalavahetus. Ega siis muidu kursuslased poleks nõudnud uut, edasijõudnute kursust. Sain uusi tuttavaid ja mõtlemisainet, kuidas ennast arendada, kuidas paremini aega planeerida, kuidas ennast juhtida. Jah, esmalt tuleb ikka iseennast aidata, siis asume kogukonda panustama. Ütlesin täna teadlikult EI. Juba arenen!"

 

Ele Hansen Tartu ringkonnast: „Ma olen tänulik, et sain nii toredate inimestega tuttavaks. Lisaks ma tunnen iga rakuga, et tahan mentor olla.”

Merilin Saksing Tartu ringkonnast: „Selline laulupeo tunne oli, et igaüks on harjutanud oma maakonnas iseseisvalt, aga kokku saades mõeldakse ja tuntakse samamoodi. Vaatamata sellele, et me kõik teineteist ei tundnud, astuti ühte sammu ja ikka positiivses rütmis. Oli ettevaatlikkust, piidlemist, umbusku, aga mitte kordagi pidurdamist. Õhtul teatrisse minnes vaatasin kogu etendust läbi mentori silmade ja tõlgendasin näitlejate dialooge läbi kursusel õpitu. Rollist väljumine võttis aega.”

 Menteed, siin me oleme ehk plaksu ühe käega ei löö
Esimene mentor viiendalt kursuselt - Kristlin! Foto: erakogu

Naiskodukaitse mentorlusprogrammi kesktasandi koordinaatori Marilin Prantsi sõnul on tänaseks erinevatel Naiskodukaitse mentori koolitustel, seminaridel ja ka kursusel osalenud 90 naist. Kõik neist ei ole jõudnud selle otsuseni määratleda ennast mentorina. Viienda mentorikursuse lõpetanute hulgas tegi otsa lahti Kristlin Kõrgesaar postitades 20. novembril Järva ringkonna lehele teate endast kui uuest mentorist, kes on oma esimese mentee ootel. Kristlin on naiskodukaitsja pea kümme aastat ja tema mentoriks saamise soov tekkis seetõttu, et oli juba nõu andnud küll ja leidis, et peaks seda ka päriselt õppima ning nüüd esimesena sellelt kursuselt võttis selle mentoriks kuulutamise ette mängleva kergusega: „Vaatasin, et keegi teine ei alusta, võtsin siis end kokku ja tegin postituse meie Naiskodukaitse lehele ära. Loodan, et see on inspiratsiooniks meie teistele mentoritele. See ei ole nii hull asi kui arvatakse. Kättevõtmise asi!”

 

Kristlini sammust sai tõuke ka artikli koostaja, kes ka oma enesetutvustuse mentorina kodulehel avaldamiseks ära saatis. Mentorite suhtlusgrupis on kuulda sahinaid, et tulemas on mentoritele veel lisa. Menteed, siin me oleme!

FastLion CMS

Menteed, siin me oleme

Menteed, siin me oleme

Instruktor Marilini selgituste abil on mentorluskohtumise vormistamine imelihtne Foto: Kristlin Kõrgesaar Kursust alustasime aruteluga, mis on mentorlus ja mis seda ei ole 28.-29. oktoobril said Eestimaa südames Koerus kokku 13 naiskodukaitsjat, et järjekorras juba viiendal mentorikursusel uusi teadmisi saada ja omavahel kogemusi jagada.

Menteed, siin me oleme ehk plaksu ühe käega ei löö

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse