Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
 Aasta viimase päeva hommikul…… Aasta viimase päeva hommikul…… ……. . on Põrgupõhjal põhjust meenutada kolme olulist numbrit, möödub 75 aastat Põrgupõhja lahingust, 15 aastat mälestuskivi avamisest ja 30 aastat Eesti Endiste Metsavendade Liidu loomisest. Punkri täismõõdus rekonstruktsioon avati 28. veebruaril 2015. Foto: Nele Pernits ← Eelmine Oli palju lund, põnevaid tegevusi, head koostööd ja maitsev hernesupp! Järgmine → Taliharjapäev Lõpel Aasta viimase päeva hommikul……

Aasta viimase päeva hommikul……

Diana Saarniit 31. dets. 2022

……..on Põrgupõhjal põhjust meenutada kolme olulist numbrit, möödub 75 aastat Põrgupõhja lahingust, 15 aastat mälestuskivi avamisest ja 30 aastat Eesti Endiste Metsavendade Liidu loomisest.Punkri täismõõdus rekonstruktsioon avati 28. veebruaril 2015.

 Aasta viimase päeva hommikul……
Reväärimärk. Foto: Diana Saarniit
 Aasta viimase päeva hommikul……
Teeääri valgustavad pakud. Foto: Diana Saarniit

Aasta viimase päeva hommikul alustasime ühist sõitu Vana-Vigala poole, et osaleda üritusel Põrgupõhja lahingu 75. aastapäeval. Mul on väga hea meel, et sel aastal tulid minuga kaasa Põrgupõhjale Irina ja Sandra, kes ei olnud seal enne käinud. Kohale jõudes pidime kõigepealt oma nimed kirja panema ja siis saime igaüks endale Eesti Endiste Metsavendade Liidu poolt sündmuse puhuks loodud teemakohase reväärimärgi, mis olid nummerdatud. Põrgupõhja punkri poole minnes olid metsateele põlema pandud mõned tulepakud. Ürituse alguseni oli veel pool tundi aega ja me suundusime punkri rekonstruktsiooni juurde, mis asus mõnekümne meetri kaugusel hävitatud punkri asukohast. Punkrisse sisenedes tuli kasutada taskulampi, sest küünal ei andnud eriti head valgust. Ühe härra palvel, andsime juurde küünla, et saaks valgust veelgi juurde. Asetasime meiegi oma mälestusküünlad Põrgupõhja lahingu mälestuskivi jalamile. 

 

Ajaloolane Martin Andreller luges ette kirja, mis jõudis temani 3- 4 päeva tagasi ühelt ajaloohuviliselt (tema leidis selle omakorda ühest toimikust), mis tegelikult pidi jõudma metsavendadeni 75 aastat tagasi. 

 

 Aasta viimase päeva hommikul……
Heiki Magnus koos Haapsalu jaoskonna esindusega: Foto: Aare Hindremäe
 Aasta viimase päeva hommikul……
Küünlavalgusega punker. Foto: Diana Saarniit

Väga armsaks traditsioon on pilt kõigi naiskodukaitse liikmetega ja Haapsalu jaoskond oli esindatud teist aastat.

 

Kui sõdurisupp ja kringel söödud, siis alustasime sõitu kodu poole.

 

Loodame väga, et Haapsalu jaoskonnale saabki traditsiooniks osaleda  31.12 Põrgupõhja lahingu aastapäeval.

 

 Aasta viimase päeva hommikul……
Traditsiooniline ühispilt. Foto: Nele Pernits
Järgmine →
Taliharjapäev Lõpel

FastLion CMS

Aasta viimase päeva hommikul……

Aasta viimase päeva hommikul……

Reväärimärk Foto: Diana Saarniit Teeääri valgustavad pakud ……..on Põrgupõhjal põhjust meenutada kolme olulist numbrit, möödub 75 aastat Põrgupõhja lahingust, 15 aastat mälestuskivi avamisest ja 30 aastat Eesti Endiste Metsavendade Liidu loomisest.Punkri täismõõdus rekonstruktsioon avati 28. veebruaril 2015.

Aasta viimase päeva hommikul……

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse