Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võrumaa naised kogusid kookidega lipuraha Võrumaa naised kogusid kookidega Kui Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna instruktor Merlit Maask jaoskondade juhatuste liikmetele 5. juunil administreerimisõppe korraldas, ei osanud keegi peljata, et mitmel neist tuleb terve järgmine päev veeta pannkooke küpsetades. ← Eelmine Naiskodukaitsjad korraldasid õpilastele spordipäeva Järgmine → Naised võtsid mõõtu laskmises Võrumaa naised kogusid kookidega lipuraha

Võrumaa naised kogusid kookidega lipuraha

Airi Hallik-Konnula 11. juunil 2009

Kui Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna instruktor Merlit Maask jaoskondade juhatuste liikmetele 5. juunil administreerimisõppe korraldas, ei osanud keegi peljata, et mitmel neist tuleb terve järgmine päev veeta pannkooke küpsetades.

Nimelt teatas Merlit, et Võrumaa maleva aastapäeval pühitsetakse kõik maleva lipud ning selleks ajaks oleks ka meil auasi lippu omada. Arutati erinevaid mooduseid lipuraha hankimiseks. Siis aga välgatas kellelgi mõte minna maakondlikule laulu- ja tantsupeole pannkooke müüma. Miks ka mitte, seda enam, et mitmel naisel oma laps seal üles astumas. Kell oli juba kuue ringis õhtul ja ega keegi eriti uskunud, et ootamatust ideest asja saab. Aga nii peo kui toitlustamise korraldaja andsid rohelise tule, Urvaste kanad munesid munad ja lehmad andsid piima, tagalaülem Enn Nurk abistas rasketehnika transpordiga ja kohale me jõudsime.

Tõsi küll, esimesed kuus tundi küpsetasime kooke rohkem oma lõbuks, aga siis järsku läks väljakutäiel inimestel kõht korraga tühjaks. Hommikupoolikul valmis tehtud koogid haarati lennult, uute valmimiseni pidi inimesi pliidi juurest lausa eemale ajama. Pidu kaema tulnud abikaasad aga leidsid rakendust koogijooksjatena – kuna olime oma müügileti kundede ootuses esinemisplatsile lähemale nihutanud, tuli iga paari koogi valmimise järel need kibekiiresti sinna toimetada.

Nii kogusime läbi katsumuste lipu jaoks korraliku seemneraha ja ega pidugi päriselt nägemata jäänud. Päris uhke tunne oli naiskodukaitse põlledes rongkäigule vastu kiirustada ning lippudega omavalitsusjuhte ja uhketes riietes folkloorirühmi tervitada.

Kes tahab meie kogenud naiskonda oma üritusele kooke küpsetama kutsuda, võib võtta ühendust Merlitiga tel 5284474. Kes aga soovib meid lihtsalt aidata lipuraha kogumisel, saab teha ülekande Kaitseliidu kontole 221012044707, viitenumber 6202161, selgitus NKK lipp.

FastLion CMS

Võrumaa naised kogusid kookidega

Võrumaa naised kogusid kookidega

Nimelt teatas Merlit, et Võrumaa maleva aastapäeval pühitsetakse kõik maleva lipud ning selleks ajaks oleks ka meil auasi lippu omada Arutati erinevaid mooduseid lipuraha hankimiseks Kui Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna instruktor Merlit Maask jaoskondade juhatuste liikmetele 5. juunil administreerimisõppe korraldas, ei osanud keegi peljata, et mitmel neist tuleb terve järgmine päev veeta pannkooke küpsetades.

Võrumaa naised kogusid kookidega lipuraha

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse