Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse Tänavu 20. augustil möödub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest, seetõttu on võidupüha tuletoojateks 1991. aastal sündinud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased. ← Eelmine Kaitseminister tänas riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid Järgmine → Võidupüha paraadil osales rekordarv naiskodukaitsjaid Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased

17. juunil 2021

Tänavu 20. augustil möödub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest, seetõttu on võidupüha tuletoojateks 1991. aastal sündinud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Võidutuli. Foto Monika Ristisaar

Tuletoojad saavad 23. juunil Võidupüha paraadil Paides Keskväljakul president Kersti Kaljulaidilt võidutule, et see viia oma kodukanti.


Võidutuled pannakse põlema Vabadussõja mälestussammaste jalamitele üle Eesti ja sealt saavad kõik soovijad seda oma jaanilõkke süütamiseks ka võtta.

 

Võidutuli sünnib 23. juunil kell 08.35 kui Järvamaal Müüsleri Vabadussõja mälestussamba jalamil ühendatakse eelmisel päeval Toris Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus süüdatud mälestustuli ning noorkotkaste poolt Paide Vallimäel süüdatud muinastuli.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Alutaguse tuletoojad. Foto Aivar Oja

2021. aasta tuletoojad on:
Alutaguse
Irina Pogorelskaja liitus Naiskodukaitsega 2017. aasta jaanuaris, kuid enne seda oli ta juba aastaid koos sõbrannaga organisatsiooni üritustel osalenud. Irinat võib sageli kohata laskeharjutustel, -võistlustel, koolitustel, jaoskonna retkedel, õppustel ja teistel üritustel. Loomult on ta tagasihoidlik ja sõbralik. Peres kasvab poeg.

 

Taavi Tärno on tore kaitseliitlane, kes liitus organisatsiooniga 2013. aasta septembris. Aastate jooksul on Taavi jõudnud kaasa lüüa paljudes Kaitseliidu tegevustes. Ta on kohusetundlik liige, kelle peale saab loota ja kes on alati kohal, kui on lubanud. Eriti huvitab Taavit autoremont.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Harju tuletoojad. Foto Eduard Iganus

Harju

Tähti Marjamäe tegevus Kaitseliidus sai alguse kodutütrena. Naiskodukaitse ridades paistis ta silma aktiivse formeerijana. Aastatel 2016–2019, kui Tähti oli Kose jaoskonna esinaine, sai kohaliku omavalitsuse ja kogukonna koostöö erilise hoo sisse. Evakuatsioonirühma käivitudes otsustas ta end proovile panna logistikameeskonna varustajana ja koolitab end selles valdkonnas tänaseni.

 

Jüri Koppel on eeskujulik lahingukompanii jaoülem ja kaitseliitlane, kes osaleb agaralt nii väljaõppes kui üritustel. Jüri on teistele eeskujuks sellega, et võtab usinalt osa ka kogukonna tegemistest.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Jõgeva tuletoojad. Foto Eduard Iganus

Jõgeva
Maarja Liisa Lindre võttis eelmisel aastal Jõgeva ringkonnas vastu jaoskonna juhatuse liikme rolli, sel aastal aga otsustas end proovile panna juba jaoskonna esinaisena. Maarja Liisa suhtub oma ametiülesannetesse tõsiselt ja tal on häid mõtteid, kuidas oma jaoskonna arengut veelgi kiirendada.

 

Ants-Erik Noormägi on Kaitseliidu liige alates 2011. aasta oktoobrist Ta on olnud kohusetundlik ja distsiplineeritud kaitseliitlane, osalenud Kaitseliidu väljaõppes, õppustel ja spordiüritustel. Aastaid on Ants-Erik olnud asendamatu liige Kaitseliidu suvepäevade võrkpallivõistkonnas.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Järva tuletoojad. Foto Hans Vega Lehepuu

Järva
Kadri Ilmjärv kuulub organisatsiooni ridadesse juba kümme aastat. Nende aastate jooksul on ta võtnud endale palju vastutusrikkaid ameteid, nagu ringkonnakogu Koeru jaoskonna delegaat, Järva ringkonna Koeru jaoskonna juhatuse liige ja evakuatsioonirühma liige.

 

Kaarel Künnapas on Järva maleva liige alates 2008. aasta augustist. Tänu teenistusele Kaitseväe Akadeemias on ta Järva maleva kaitseliitlaste ja väljaõppeinstruktorite seas kõrgelt hinnatud nii instruktorina kui juhina. Teisi õpetades väärtustab ta pidevat enesetäiendamist ning osaleb ka ise Kaitseliidu kursustel ja õppustel.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Lääne tuletoojad. Foto Madis Mintel

Lääne
Kadi Suurkask lööb kõige meelsamini kaasa toitlustamises. Ta on läbinud välikokakursuse ja osalenud toitlustuseriala võistlusel. Kadi kuulub ka evakuatsioonirühma toitlustusmeeskonda. Lisaks Naiskodukaitse baasväljaõppemoodulitele on ta läbinud Kaitseliidu sõdurioskuste kursuse.

 

Nooremseersant Raido Mölder on Lääne maleva Lihula üksikkompanii liige, kes on Kaitseliidu tegevustest eeskujulikult osa võtnud alates 2016. aastast. Kaitseliidu üksuses täidab Raido rühma parameediku ülesandeid ja tal on tähtis roll oma üksuse kaitsetahte hoidmisel.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Hiiumaa tuletoojad. Foto vasakul erakogust, paremal - Argo Nurs

Hiiumaa

Reili Rand liitus Naiskodukaitsega, et anda oma panus turvalise ja vaba Eesti kestlikkusse ning omandada oskusi, mida saaks kasutada kogukonna hüvanguks. Kõige olulisemaks peab Reili inimesi enda ümber, oma peret ja lähedasi. Veidi kauem kui aasta on tema päevadesse rõõmu toonud pisitütar Friida.

 

Uku Lepna liitus Kaitseliiduga 2017. aasta juulis, ajendatuna soovist pärast ajateenistust riigikaitsega edasi tegeleda. Õppustel käib ta hea meelega, eriti meeldib talle taktikaliste lahenduste väljamõtlemine ja planeerimine. Kaitseliidus on Uku läbinud ka tuletoetusohvitseri kursuse.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Põlva tuletoojad. Foto Toomas Nigola

Põlva
Liisi Pikki on kümne aasta jooksul püsivalt osalenud Naiskodukaitse tegevustes, löönud kaasa ürituste korraldamises ja esindanud oma ringkonda vabariigi tasemel. Ta on läbinud kõik baasväljaõppe moodulid. Alates 2021. aastast juhib Liisi Mehikoorma rühma noorkotkaid ja kodutütreid.

 

Kapral Ainar Härm on Kaitseliidu liige alates 2008. aasta jaanuarist. Ainar on aktiivne kaitseliitlane, kes on pälvinud oma tegevuse eest Põlva malevas mitmeid tunnustusi, nende hulgas Kaitseliidu ülema tänukirja.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Pärnumaa tuletoojad. Foto Imbi Reiväli

Pärnumaa
Kait Kosenkranius on aastaid olnud tubli tugi nii kodutütardele kui noorkotkastele ja andnud kaaluka panuse noorte esmaabiteadmiste rikastamisse. Ka malevas on ta korduvalt läbi viinud laskursanitari kursusi ja ringkonnas esmaabi baasväljaõpet. Praegu on Kait aktiivne meditsiinigrupi juhiabi.

 

Kristjan Pahk on Kaitseliidu liige 2009. aasta veebruarist. Ta on tegus kaitseliitlane, kes alati toetab oma erialaoskustega Kaitseliidu Pärnumaa maleva tegemisi ja toimetamisi. Kristjan on abivalmis teenistuskaaslane ja suurõppustel alati olemas. Kuulub nii maleva kui malevkonna juhatusse.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Rapla tuletoojad. Foto Kalev Kiviste

Rapla

Helen Tammepuu on oma vaiksel moel kogu aeg olemas ja toimetamas. Tema kohaloluga üritustel on kaaslased nii harjunud, et nad vist üllatuksid, kui teda mõnikord eest ei leiaks. Südamega naiskodukaitsjana panustab Helen Naiskodukaitse tegemisesse väikeste laste ja töö kõrvalt nii palju, kui suudab.

 

Simo Lindmaa on Loone malevkonna Sulupere rühma pealik alates 2009. aastast. Arvestades tema pühendumust ja püsivust, kehtib Simo kohta raudselt ütlus „Üks kord kaitseliitlane, kogu aeg kaitseliitlane!“.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Saaremaa tuletoojad. Foto Kadri Paomees

Saaremaa

Marta-Miina Loel kuulub organisatsiooni aastast 1997 – algul kodutütrena ja hiljem loomuliku jätkuna naiskodukaitsjana. Praegu kuulub Marta-Miina miinipildujarühma. Ta on läbinud nii Naiskodukaitse baasväljaõppe kui ka sõduri baaskursuse. Ülesannete täitmisel iseloomustavad teda aktiivsus, korrektsus ja tähelepanelikkus.

 

Risto Pajust on Kaitseliidu liige aastast 2012. Vahipataljonis läbitud vabatahtlikule ajateenistusele järgnes liitumine Kaitseliiduga, et jagada omandatud kogemusi teistega. Ülesannete täitmisel iseloomustavad teda aktiivsus, initsiatiivikus, korrektsus ja tähelepanelikkus. Risto on läbinud Kaitseliidu koolis nooremallohvitseri ja instruktori kursuse ja õpib praegu reservvanemallohvitseri kursusel.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Sakala tuletoojad. Foto Gunnar Teas

Sakala

Grete Vares liitus Naiskodukaitsega 2017. aasta alguses. Tänu oma rõõmsameelsusele, kohusetundele ja heale õpivõimele elas ta kiiresti sisse Naiskodukaitse tegemistesse ja võitis jaoskonna liikmete usalduse. Sama aasta lõpus valiti Grete Tarvastu jaoskonna esinaiseks, kus ta innustunult kohe tegutsema asus.

 

Andres Sakkov on Kaitseliidu liige alates 2009. aasta märtsist. Ta on algusest peale kuulunud maleva miinipildujarühma. Alates 2015. aastast täidab ta rühmavanema ülesandeid. Andres on väga kohusetundlik ja otsusekindel, õige inimene oma ametikohal.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Tallinna tuletoojad. Foto Eduard Iganus

Tallinn

Carolin Räämet on kahe aastaga eeskujulikult läbinud Naiskodukaitse baasväljaõppe ja osalenud nii Kaitseliidu sõdurioskuste kursusel kui ka staabiassistendi baaskursusel. Igal aastal lööb Carolin kaasa Anname au! kampaanias ja 2020. aasta eriolukorras oli ka üks Terviseameti abistajaid.

 

Peeter Ilison on aktiivne ja pikaaegne Kaitseliidu liige, kes kuulub Tallinna maleva Toompea malevkonda. Peeter on end täiendanud 11 Kaitseliidu koolitusel ja viib vabatahtliku instruktorina regulaarselt läbi väljaõpet. Ta on heaks eeskujuks oma alluvatele.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Tartu tuletoojad. Foto Monika Ristisaar

Tartu

Merle Muruvee kuulub Naiskodukaitsesse 2015. aasta jaanuarist. Ta on aktiivne ja kohusetundlik liige, kes on täitnud mitmeid ameteid Naiskodukaitse kollegiaalsetes organites. Merle on läbinud ka nooremallohvitseri kursuse.

 

Orm-Gregori Joost astus Kaitseliidu liikmeks 2014. aasta veebruaris ning on sealtpeale olnud aktiivne, kohusetundlik ja pühendunud liige. Oma aktiivse teenistusega Kaitseliidus on ta oma malevkonna liikmetele eeskujuks.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Valgamaa tuletoojad. Foto Paul Poderat

Valgamaa

Jane Pang on naiskodukaitsja 2014. aasta veebruarist. Jane on oma ringkonda esindanud mitmetel sõjalis-sportlikel võistlustel ja pälvinud tunnustust nii malevas kui ringkonnas.

 

Ain Kornel on Kaitseliidu liige aastast 2011. Ta on alati abivalmis ja toeks maleva tegevuste elluviimisel. Aastate jooksul on temast saanud tegus ja hea kamraad oma üksusekaaslastele. Ain toetab ka noorte tegemisi, aidates vajadusel nii võistluste kontrollpunktides kui laagrites.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Viru tuletoojad. Foto Indrek Jurtšenko

Viru

Liis Ambos on eeskujulik ja tegus naiskodukaitsja. Ta juhib alates 2016. aastast Noorte Kotkaste Kadrina rühma ning on alates 2018. aastast Naiskodukaitse Viru ringkonna Kadrina jaoskonna esinaine. Vabal ajal tegeleb Liis Kadrina Tuletõrje Seltsi naissalga juhtimisega.

 

Elvis Ranne on aktiivne Viru maleva tegevliige, kes toimetab lahingukompanii koosseisus meeskonna ülemana. Ta tuli Kaitseliitu 2016. aastal, vahetult pärast kaitseväeteenistust Kuperjanovi jalaväepataljoni jalaväekompaniis. Kaitseliidus keskendus ta uuele ja huvitavale relvaliigile – raskekuulipildujale, mille kohta oskab nüüdseks õpetust jagada teistelegi.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased
Võrumaa tuletoojad. Foto Kristiina Tint

Võrumaa

Kaisa Niilo on Naiskodukaitse liige olnud 2008. aasta novembrist. Sellest ajast üheksa aastat, 2012. aasta märtsist kuni 2021. aasta märtsini, on ta olnud Võrumaa ringkonna esinaine. Selle kõrvalt on Kaisa olnud tegev ka staabiassistendina ja osalenud selles ametis kõigil suurematel õppustel Võrumaa maleva staabi koosseisus. Möödunud nädalal autasustas kaitseminister Kalle Laanet teda ministeeriumi hõberinnamärgiga erakordse panuse eest Naiskodukaitse arendamisel ja "Anname au!" kampaania korraldamisel Võrumaa ringkonnas.

 

Ainar Sadonski on noorteorganisatsioonist välja kasvanud tubli tegevliige. Sõjaliste oskuste täiendamine on Ainaril alati esiplaanil. Suurt tähelepanu pöörab ta sõjaliste erialade koostegutsemisele ja koosmõjudele, millest saavad abi nii vabatahtlikud võitlejad kui tegevteenistuses olevad Võrumaa maleva instruktorid.

FastLion CMS

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse

Võidutuli Foto Monika Ristisaar Tuletoojad saavad 23 Tänavu 20. augustil möödub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest, seetõttu on võidupüha tuletoojateks 1991. aastal sündinud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased.

Võidutule viivad maakondadesse iseseisvuse taastamise eakaaslased

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse