Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võidupühast täna ja 25 aastat tagasi Võidupühast täna ja 25 Esimest korda võidupüha paraadil osalesin 25 aastat tagasi, 1998. aastal, mil Naiskodukaitsel lubati esmakordselt kaitseväe ja kaitseliidu paraadil osaleda. Siis polnud meil oma lippu, ühtset vormi ega uhkeid kübaraid. Enam-vähem ühtseks tegi meie väljanägemise isiklikud valged triiksärgid, must seelik, jakk ja kingad. Kübaraid meil siis veel loomulikult polnud, aga igaüks pidi omale leidma musta bareti. “ Järgmine → Kamavaht moosiga ja kartulipuder viineritega ehk traditsioone ei tohi murda Võidupühast täna ja 25 aastat tagasi

Võidupühast täna ja 25 aastat tagasi

Inge Leitu 28. juunil 2023

Esimest korda võidupüha paraadil osalesin 25 aastat tagasi, 1998. aastal, mil Naiskodukaitsel lubati esmakordselt kaitseväe ja kaitseliidu paraadil osaleda. Siis polnud meil oma lippu, ühtset vormi ega uhkeid kübaraid. Enam-vähem ühtseks tegi meie väljanägemise isiklikud valged triiksärgid, must seelik, jakk ja kingad. Kübaraid meil siis veel loomulikult polnud, aga igaüks pidi omale leidma musta bareti.

Võidupühast täna ja 25 aastat tagasi
Foto: erakogu

Ja nüüd olen ma jälle siin! Veerand sajandit on möödunud ja mina olen selle imeilusa Amandus Adamsoni vabadussamba avamise tunnistaja! Meie auliikme Asta Luksepa kunagine suurim unistus on täitunud! Ta ei väsinud pidevalt meelde tuletamast, kui oluline on see ka tema kodukandi tähtsaima mälestussamba taastamine. Kahjuks ei jõudnud ta ise seda hetke ära oodata.

Aga mina olin jälle siin ja seekord väga austusväärse ülesandega – tuua koos Kaitseliidu esindaja Moonika Stammiga Tartu maakonda jaanituli. Ürituse korraldus oli eeskujulik ja sellele aitas kaasa suurepärane ilm. Kõik sujus kenasti ja tundsime kõikjal igati lugupidavat ning toetavat suhtumist. Tundsin end kui unes, tajudes hetke ääretut tähtsust, ärevil ja lõpmata õnnelik. Salamisi tulid pisaradki silma. Mõelda vaid - kindral Martin Herem pani isiklikult meile rinda tuletooja medali ja surus heade soovidega meie kätt! Meile oli eraldatud positsioon kohe diplomaatilise ja valitsuse esinduse kõrval. Väga uhke tunne oli!

 

Võidupühast täna ja 25 aastat tagasi
Foto: erakogu
Võidupühast täna ja 25 aastat tagasi
Võidupühast täna ja 25 aastat tagasi

Tagasi Ülenurmele sõites liitus poolel teel meiega 64-st mootorrattast koosnev eskort. Kõik oli hästi ja laitmatult korraldatud. Ja kui selgus, et lahtisesse willisesse pole kitsa seelikuga kuidagi võimalik probleemideta astuda, pakkus hetkel autojuhiks olnud Sverre galantselt astmeks oma põlve. Ülenurmel võeti meid väga uhkelt vastu, milline uhke rivistus! Meie kaunid naised, kõik nii täpne ja laitmatu!

 

Aga kuna meid juba kannatamatult oodati, läks kõik kuidagi väga kiiresti. Oleks tahtnud hüüda, peatu hetk ja kulge ometi aegluubis!

Tänan südamest ja teen sügava kummarduse otsustajate ees, kes mulle selle austava ülesande usaldasid.

Võidupühast täna ja 25 aastat tagasi

FastLion CMS

Võidupühast täna ja 25

Võidupühast täna ja 25

Foto: erakogu Ja nüüd olen ma jälle siin! Veerand sajandit on möödunud ja mina olen selle imeilusa Amandus Adamsoni vabadussamba avamise tunnistaja! Meie auliikme Asta Luksepa kunagine suurim unistus on täitunud! Ta ei väsinud pidevalt meelde tuletamast, kui oluline on see ka tema kodukandi tähtsaima mälestussamba taastamine Kahjuks ei jõudnud ta ise seda hetke ära oodata Esimest korda võidupüha paraadil osalesin 25 aastat tagasi, 1998. aastal, mil Naiskodukaitsel lubati esmakordselt kaitseväe ja kaitseliidu paraadil osaleda. Siis polnud meil oma lippu, ühtset vormi ega uhkeid kübaraid. Enam-vähem ühtseks tegi meie väljanägemise isiklikud valged triiksärgid, must seelik, jakk ja kingad. Kübaraid meil siis veel loomulikult polnud, aga igaüks pidi omale leidma musta bareti.

Võidupühast täna ja 25 aastat tagasi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse