Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Viru ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid saviprogrammi raames Aseriga Viru ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid Pühapäeval, 16. mail viisid Viru ringkonna naiskodukaitsjad Ida-Virumaal Aseri vallas läbi Ida-Virumaa Keskkonnaameti Iisaku kontori eestvedamisel ja koostöös MTÜ Kõrtsialuse Küla Seltsiga koostatud saviprogrammi, kus osales tosin huvilist. ← Eelmine Naiskodukaitse ja Eesti Politsei Naisühenduse kohtumine Järgmine → Kuidas käituda õnnetuspaigal? Viru ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid saviprogrammi raames Aseriga

Viru ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid saviprogrammi raames Aseriga

Kristel Kitsing 18. mail 2010

Pühapäeval, 16.mail viisid Viru ringkonna naiskodukaitsjad Ida-Virumaal Aseri vallas läbi Ida-Virumaa Keskkonnaameti Iisaku kontori eestvedamisel ja koostöös MTÜ Kõrtsialuse Küla Seltsiga koostatud saviprogrammi, kus osales tosin huvilist.

Kohalike giidide Anneli ja Oti juhtimisel läbiviidud programm sisaldas Aseri savimaardlate ja Wienerbergeri tellisetehase külastust, matka kõrgel paekaldal ja Aseriaru külas ning lähemat tutvumist savi, kui erinevate võimaluste materjaliga. Räägiti sinisavi tekkest, kaevandamisest, toodangust ja Aseri asula tekkest seoses savi kaevandamisega.
 
Külamajas sai iga huviline valmistada savikrohvi ja voolida sinisavist esemeid ning kaasa kotitäie sinisavi ja juhiseid ning retsepte koduse ilu-ja muu ravi tegemiseks.
 
Uudistati ka Seltsimaja 1996-st aastast tegutsenud ajalootubaajalootuba, mis rajati endise Aseri Keraamikatehase muuseumist säilinud materjalide baasil.
Viru ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid saviprogrammi raames Aseriga
Elamusi pakkus matkalistele puhkuseks, energia võtmiseks või ravimiseks püramiid, mille võimalused peale kosutavat lõunat ära prooviti.
 
MTÜ Kõrtsialuse Küla Selts viis sarnase projekti läbi detsembris Alutaguse ringkonna naiskodukaitsjatele, mille positiivse vastukajana kasutas seda võimalust ka Viru. Lisaks saviprogrammile viib eelmainitud selts läbi ka kohalikku kultuuri, loodust ja kodulugu tutvustavaid matku.

FastLion CMS

Viru ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid

Viru ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid

Kohalike giidide Anneli ja Oti juhtimisel läbiviidud programm sisaldas Aseri savimaardlate ja Wienerbergeri tellisetehase külastust, matka kõrgel paekaldal ja Aseriaru külas ning lähemat tutvumist savi, kui erinevate võimaluste materjaliga Räägiti sinisavi tekkest, kaevandamisest, toodangust ja Aseri asula tekkest seoses savi kaevandamisega Pühapäeval, 16.mail viisid Viru ringkonna naiskodukaitsjad Ida-Virumaal Aseri vallas läbi Ida-Virumaa Keskkonnaameti Iisaku kontori eestvedamisel ja koostöös MTÜ Kõrtsialuse Küla Seltsiga koostatud saviprogrammi, kus osales tosin huvilist.

Viru ringkonna naiskodukaitsjad tutvusid saviprogrammi raames Aseriga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse