Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist suurõnnetuse korral Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist 4. -5. augustil korraldas Alutaguse ringkonna meditsiinigrupp Venevere seltsimajas täiendõppe, mille eesmärgiks oli anda teadmisi meditsiiniabi korraldusest suurõnnetuse korral ning täiendada meditsiini erialagrupi võimekust osutada pädevat esmaabi. Erialaõpe Meditsiin ← Eelmine Juhtide laager Nõiariigis Järgmine → Avinurmes toimus juba viies Perepäev Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist suurõnnetuse korral

Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist suurõnnetuse korral

Ave Paavo, Kristel Kitsing 7. augustil 2018

4.-5. augustil korraldas Alutaguse ringkonna meditsiinigrupp Venevere seltsimajas täiendõppe, mille eesmärgiks oli anda teadmisi meditsiiniabi korraldusest suurõnnetuse korral ning täiendada meditsiini erialagrupi võimekust osutada pädevat esmaabi.

Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist suurõnnetuse korral
Foto: Tiina Raudmäe

Koolituse peakorraldaja Kersti Podmošenski sõnul on üks oluline Naiskodukaitse ja Kaitseliidu väljund olla vajadusel abiks tsiviilstruktuuridele ja seeläbi suurendada kohalike kogukondade turvatunnet.

Põhikoolitajateks olid erakorralise meditsiini õde Raul Jalast Tartust ja meditsiinieriala instruktor Pärja Õun Viru ringkonnast. Praktiliste tegevuste läbiviimisel abistasid Kaitseliidu ja Kaitseväe  rühmaparameediku  väljaõppega Egon Taalberg Jõhvi malevkonnast ning erakorralise meditsiini tehniku eriala lõpetanud Egert Tisler ja Kaitseväe vanemparameediku eriala lõpetanud Valdo Jaks Avinurme malevkonnast. Korraldusliku poole eest hoolitses ringkonna meditsiinigrupi juht Tiina Raudmäe.

Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist suurõnnetuse korral
Veenikanüül on paigaldatud.Foto: Kersti Podmo¹enski

Meditsiinigrupi liige Siiri Sepp kirjeldas toimunut järgnevalt: „Õppisime abivajajate kategoriseerimist, hingamistorude panemist, elustamist, lahendasime situatsiooniülesandeid. Samuti kordasime ja harjutasime juba varem õpitut. Väga meeldis Rauli koolitus. Vahel on koolitaja ainult tugev teoreetik või tugev praktik, aga tema puhul olid mõlemad pooled väga head. Samuti tõi ta väga hästi välja tava- ja militaarmeditsiini erisused nii korralduse kui infovahetuse osas.

 

Vahva oli ka õhtune koosviibime, kus Venevere seltsimaja juhataja Kaarel Šestakov tutvustas meile kohalikku elu. Tegime väikese ringkäigu ümbruskonnas ja lõime korra laulugi lahti. Toitlustamise eest hoolitses toitlustusgrupi juht Iive Rohtla, kes arvestas võimaluse piires kõikide erisoove“.

Raul Jalast kiitis osalejate entusiasmi, aga rõhutas korduvalt vajadust järjepidevalt õpitut treenida. „Kui sa oled näiteks kolm aastat tagasi läbinud mingi koolituse, siis on suur tõenäosus, et teatud teadmised ja eelkõige ka käelised oskused on meelest ära läinud või vajavad lihvimist. Võtke kätte ja treenige, treenige, treenige! Võib-olla ükskord saabub see moment, kus tekib vajadus teid üles leida ning selleks, et teid saaks reaalselt halvimate stsenaariumite korral kaasata, on hea, kui teil see pädevus ja tase olemas on,“  märkis Jalast.

Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist suurõnnetuse korral
Foto: Kristel Kitsing

FastLion CMS

Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist

Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist

Foto: Tiina Raudmäe Koolituse peakorraldaja Kersti Podmošenski sõnul on üks oluline Naiskodukaitse ja Kaitseliidu väljund olla vajadusel abiks tsiviilstruktuuridele ja seeläbi suurendada kohalike kogukondade turvatunnet Põhikoolitajateks olid erakorralise meditsiini õde Raul Jalast Tartust ja meditsiinieriala instruktor Pärja Õun Viru ringkonnast 4.-5. augustil korraldas Alutaguse ringkonna meditsiinigrupp Venevere seltsimajas täiendõppe, mille eesmärgiks oli anda teadmisi meditsiiniabi korraldusest suurõnnetuse korral ning täiendada meditsiini erialagrupi võimekust osutada pädevat esmaabi.

Veneveres õpiti meditsiiniabi korraldamist suurõnnetuse korral

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse