Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Väike-Maarjas taasasutati Naiskodukaitse jaoskond Väike-Maarjas taasasutati Naiskodukaitse jaoskond Kolmekuningapäeval kogunes tosinkond hakkajat naist Väike-Maarja muuseumi, et asutada Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond. Õieti on tegemist jaoskonna taasasutamisega, sest esimest korda alustas Väike-Maarja jaoskond tegevust juba 1925. aasta 13. detsembril, olles tookord üks esimesena tegutsemist alustanud jaoskondi Virumaal. Foto: Ilve Tobreluts ← Eelmine Naiskodukaitse andis üle kingitused missioonisõduritele Järgmine → Naiskodukaitse liikmeskond ületas 2000 piiri Väike-Maarjas taasasutati Naiskodukaitse jaoskond

Väike-Maarjas taasasutati Naiskodukaitse jaoskond

Ilve Tobreluts, Väike-Maarja valla avaliku teabe ja spordiosakonna juhataja

Kolmekuningapäeval kogunes tosinkond hakkajat naist Väike-Maarja muuseumi, et asutada Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond. Õieti on tegemist jaoskonna taasasutamisega, sest esimest korda alustas Väike-Maarja jaoskond tegevust juba 1925. aasta 13. detsembril, olles tookord üks esimesena tegutsemist alustanud jaoskondi Virumaal.

Väike-Maarjas taasasutati Naiskodukaitse jaoskond
Foto: Ilve Tobreluts

Jaoskonna taasasutamine oli Väike-Maarjas küll kõne all ka 4-5 aastat tagasi, aga selle moodustamiseni tookord veel ei jõutud.

 

Nüüd koguneti seni Rakvere jaoskonna koosseisus tegutsenud juba teenekate naiskodukaitsjate Anneli Mikiveri, Lea Matusorgi, Kaja Tederi ja Ursula Aali initsiatiivil taas, et panna alus Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnale. See oli ajalooline hetk!

 

Muuseumi olid tulnud eestvõtjatele lisaks seitse hakkajat naist: Eha Valdna, Piret Valdna, Sirje Tiimus, Taisi Tiimus, Mariella Trei, Kerstin Sõber ja Ave Aas. Kokkutulnuid oli just parajasti jaoskonna asutamise jagu, sest eeskirjade järgi saab jaoskonna moodustada kümne liikmega.

 

Kokkusaamise juhatasid sisse Naiskodukaitse Viru ringkonna instruktor Maire Laht ja Viru ringkonna esinaine Urve Rosenberg, kes kirjeldasid Naiskodukaitse tegevusvõimalusi ja andsid väikemaarjalastele üle kaks Naiskodukaitse raamatut, neist üks hõlmab naiskodukaitse tegevust aastatel 2003-2010 ja teine 2011-2013. Samuti said väikemaarjalased Naiskodukaitse selle aasta kalendri, kus kirjas tänavused ettevõtmised ja kaasalöömisvõimalused.

 

Väike-Maarja jaoskonna esinaiseks valiti üksmeelselt Anneli Mikiver ja aseesinaiseks Kaja Teder. Juhatuse liikmeteks said Ursula Aal, Sirje Tiimus ja Kerstin Sõber ning asendusliikmeks Ave Aas. 

 

Värske esinaise sõnul on juhatuse esimeseks ülesandeks panna lähiajal kokku jaoskonna aasta tegevusplaan, et reastada ettevõtmised, mida ise korraldada ja kus osaleda.

Väike-Maarjas taasasutati Naiskodukaitse jaoskond
Foto: Ilve Tobreluts

FastLion CMS

Väike-Maarjas taasasutati Naiskodukaitse jaoskond

Väike-Maarjas taasasutati Naiskodukaitse jaoskond

Foto: Ilve Tobreluts Jaoskonna taasasutamine oli Väike-Maarjas küll kõne all ka 4-5 aastat tagasi, aga selle moodustamiseni tookord veel ei jõutud Nüüd koguneti seni Rakvere jaoskonna koosseisus tegutsenud juba teenekate naiskodukaitsjate Anneli Mikiveri, Lea Matusorgi, Kaja Tederi ja Ursula Aali initsiatiivil taas, et panna alus Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonnale Kolmekuningapäeval kogunes tosinkond hakkajat naist Väike-Maarja muuseumi, et asutada Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond. Õieti on tegemist jaoskonna taasasutamisega, sest esimest korda alustas Väike-Maarja jaoskond tegevust juba 1925. aasta 13. detsembril, olles tookord üks esimesena tegutsemist alustanud jaoskondi Virumaal.

Väike-Maarjas taasasutati Naiskodukaitse jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse