Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond tähistas oma 90. aastapäeva lühikonverentsi ja meeleoluka peoga Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond 23. mai jääb vast kõigile Tartu ringkonna akadeemilise jaoskonna liikmetele ning meie sõpradele meelde ühe üleva ja piduliku päevana: vääriliselt sai tähistatud meie jaoskonna 90. aastapäeva! Akadeemikute pikka ja kirevat ajalugu ning veelgi mitmekülgsemat olevikku sai mõtestatud kogu pika päeva jooksul, mis algas sisuka lühikonverentsiga ning sellele järgnenud aktusega, lõppes aga õhtuse meeleoluka peoga Eesti Üliõpilaste Seltsi hoones. Vivat, crescat, floreat Tartu akadeemiline jaoskond! Menukas tantsuetteaste, esiplaanil tegevliige Anna-Liisa Viltrop ; foto: Andreas Raukas ← Eelmine Naiskodukaitse ootab kandidaate Parameediku erialakursusele Järgmine → Naiskodukaitsja Valeria ©kabara võitis Euroopa Karikavõistluste etapi Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond tähistas oma 90. aastapäeva lühikonverentsi ja meeleoluka peoga

Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond tähistas oma 90. aastapäeva lühikonverentsi ja meeleoluka peoga

Marilyn Mägi 12. juunil 2015

23. mai jääb vast kõigile Tartu ringkonna akadeemilise jaoskonna liikmetele ning meie sõpradele meelde ühe üleva ja piduliku päevana: vääriliselt sai tähistatud meie jaoskonna 90. aastapäeva! Akadeemikute pikka ja kirevat ajalugu ning veelgi mitmekülgsemat olevikku sai mõtestatud kogu pika päeva jooksul, mis algas sisuka lühikonverentsiga ning sellele järgnenud aktusega, lõppes aga õhtuse meeleoluka peoga Eesti Üliõpilaste Seltsi hoones.

Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond tähistas oma 90. aastapäeva lühikonverentsi ja meeleoluka peoga
Tegevliige Triin Tõnsing esinemas konverentsil ettekandega „Mina – naiskodukaitsja“; foto: Kerli Kanniste

Õigupoolest võib aastapäeva tähistamise tõeliseks hakatuseks lugeda juba mitu kuud kestnud ettevalmistuste alguspunkti ning sellele järgnenud koosolekute ja meilivestluste laviini.  Kulmineerus see aga 23. mai hommikul, mil korraldustiimi liikmed juba enne kella kümmet korporatsiooni Filiae Patriae ruumid vallutanud olid ning seal pidupäevale viimast lihvi andsid. Kohvilaua ettevalmistamine, mille juurde kuulus muuhulgas ka viieteistliitrises potis vee keema ajamine, saadetuna akadeemikute spontaanse lauluansambli proovihelidest, muutus aja möödudes sujuvalt ametlikuks aastapäeva programmiks. Sissejuhatus tehti kell 12.30 ning sellele järgnes endise jaoskonna esinaise, praeguse Tallinna ringkonna akadeemilise jaoskonna liikme Tiia-Triin Truusa modereeritud lühikonverents. Konverentsil oli neli esinejat – presidendi julgeolekunõunik Merle Maigre, sotsioloog Juhan Kivirähk, Kaitseliidu Kooli inimressursside arendamise õppesuuna juhataja  ja endine akadeemilise jaoskonna esinaine Evelin Verš ja akadeemilise jaoskonna tegevliige Triin Tõnsing. Kõik neli keskendusid oma ettekannetes rohkem või vähem julgeoleku ning nii rahvusliku kui ka individuaalse identiteedi mõtestamisele, mis praegustel segastel aegadel kõigile kuulajatele kindlasti olulised teemad on. Konverentsile järgnes kohvilaud ning sellele omakorda pidulik aktus, kus rambivalgusesse astus nii eelpool mainitud jaoskonna pop-up ansambel kui ka esinaine Liisa Aru, kes omamoodi humoorikal-mõtlikul viisil oma jaoskonna liikmeid kirjeldas ja tänas. Tänasid ja õnnitlesid ka paljud teised: kaasamõtlejate ja sõprade rivi ei tahtnud sugugi otsa lõppeda, lilli ning kingitusi tõid nii kaitseliitlased kui ka akadeemiliste organisatsioonide esindajad. 

Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond tähistas oma 90. aastapäeva lühikonverentsi ja meeleoluka peoga
Jaoskonna pop-up ansambel aktusel kevadet kuulutamas; foto: Monika Ristisaar

Pärast mõnetunnist pausi liikus tähistamine edasi Eesti Üliõpilaste Seltsi majja, kus oli tuju ülev juba enne ametliku peo algust ja külaliste saabumist. Humoorikal kombel kulus ühtviisi palju aega nii tervitusšampuse klaaside ilusasse kujundisse sättimisele kui ka saalitulede vahetamise selgeksõppimisele. Kuid seda parem  oli pärast end anda õhtujuhtidest Triinude Trio (Triin Tõnsing, Triin Serglov, Triin Ereb) meelevalda, kuulata muusikat, saada osa suurepärasest suupistevalikust ja veel paremast seltskonnast. Nägemata ei jäänud ka legendaarne noorte liikmete etteaste ega mängimata mälumäng. Viimasel küsiti muuhulgas AK-4 kaliibrit ning kolmnurkrätiku kasutusvõimalusi (mida saab muuhulgas talvel ära külmutada ja siis labidana kasutada) ning võitjameeskonda kuulusid Kärt Viltrop, Rene Biene, Mari-Liis Jõgeva, Kadi Kass, Marko Kass, Lagle Lõhmus ja Hannes Lõhmus. Õhtu edenedes õpetati naiskodukaitsjatele ka rahvalikke tantse, muuhulgas kolme paari ja labajalavalssi, süüa sai torti ja näha ka jaoskonna juhatuse ette valmistatud filmiüllatust. 

Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond tähistas oma 90. aastapäeva lühikonverentsi ja meeleoluka peoga
Jaoskonna liikmed, külalised ja sõbrad piduõhtule kaasa elamas; foto: Andreas Raukas

Meeleoluka peoõhtuga lõppenud aastapäeva tähistamine jääb kindlasti kõigile meelde toreda ja uhke üritusena. Omavahelise kooskõla saavutasid nii mineviku meenutamine kui ka tulevikku vaatamine, samuti kindlasti kõigi kohalviibijate salasoov, et jaoskonna 100. aastapäeva pidustused veelgi uhkemad tuleksid. Vivat, crescat, floreat Tartu akadeemiline jaoskond!

Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond tähistas oma 90. aastapäeva lühikonverentsi ja meeleoluka peoga
Menukas tantsuetteaste, esiplaanil tegevliige Anna-Liisa Viltrop ; foto: Andreas Raukas

FastLion CMS

Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond

Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond

Tegevliige Triin Tõnsing esinemas konverentsil ettekandega „Mina – naiskodukaitsja“; foto: Kerli Kanniste Õigupoolest võib aastapäeva tähistamise tõeliseks hakatuseks lugeda juba mitu kuud kestnud ettevalmistuste alguspunkti ning sellele järgnenud koosolekute ja meilivestluste laviini Kulmineerus see aga 23 23. mai jääb vast kõigile Tartu ringkonna akadeemilise jaoskonna liikmetele ning meie sõpradele meelde ühe üleva ja piduliku päevana: vääriliselt sai tähistatud meie jaoskonna 90. aastapäeva! Akadeemikute pikka ja kirevat ajalugu ning veelgi mitmekülgsemat olevikku sai mõtestatud kogu pika päeva jooksul, mis algas sisuka lühikonverentsiga ning sellele järgnenud aktusega, lõppes aga õhtuse meeleoluka peoga Eesti Üliõpilaste Seltsi hoones.

Tartu ringkonna akadeemiline jaoskond tähistas oma 90. aastapäeva lühikonverentsi ja meeleoluka peoga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse