Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu ringkonna Tamme jaoskond korraldas heategevusürituse Tartu ringkonna Tamme jaoskond „No küll on alles sibulad! Ja kas rohkem porgandeid polegi? Mina võin kurke koorida! Kapsad on õue peal kastis! Kus te neid kausse peidate? Kas panen tule kohe alla?“ Selliseid hüüd- ja küsilauseid kuuldus Meeri külamaja seest ja väljast, kui Tartu ringkonna Tamme jaoskonna naised Meeri külaseltsile Elurõõm külla läksid, et üheskoos hoidiseid valmistada, mis on mõeldud Nõo hooldekodule ning Tartu naiste ja laste varjupaigale. ← Eelmine Tartu ringkonna külalisõhtu Järgmine → Kõik on hea, mis hästi lõpeb ehk kuidas me Tallinnas avalikult suhtlemas käisime Tartu ringkonna Tamme jaoskond korraldas heategevusürituse

Tartu ringkonna Tamme jaoskond korraldas heategevusürituse

Eha Jakobson 15. sept. 2011

„No küll on alles sibulad! Ja kas rohkem porgandeid polegi? Mina võin kurke koorida! Kapsad on õue peal kastis! Kus te neid kausse peidate? Kas panen tule kohe alla?“ Selliseid hüüd- ja küsilauseid kuuldus Meeri külamaja seest ja väljast, kui Tartu ringkonna Tamme jaoskonna naised Meeri külaseltsile Elurõõm külla läksid, et üheskoos hoidiseid valmistada, mis on mõeldud Nõo hooldekodule ning Tartu naiste ja laste varjupaigale.

Tartu ringkonna Tamme jaoskond korraldas heategevusürituse

Enne kui kaasatoodud aedvilja kallale asuti, tehti ringkäik selles kaunis majas, mis enne sõda oli talu elumaja, peale sõda aga Nõo sovhoosi Meeri osakonna keskus . Praegu on seal kadestamisväärselt kaunid ruumid mitmesugusteks tegevusteks.

 

Aga imetlemiseks polnud rohkem aega: kapsad, kurgid, porgandid, sibulad, suvekõrvitsad ja tomatid ootasid hakkimist, mida naised ka kohe alustasid. Töö läks ladusalt ja kärmelt ning juba tunni pärast võis hakata porgandit ja sibulat praadima. „Mõlatamine“ ehk siis suure puumõlaga pannikraami segamine on mõnus töö, iga soovija sai seda proovida. Suurt Kaitseliidu katelt uudistati ja pandi imeks nende poolt, kes seda näinud polnud. Tammekate Silvi „tegi Juhanit“ ehk hoolitses selle eest, et katlal oleks pidevalt paras tuli all. Vahepeal lasti hea maitsta Meeri naiste tehtud võileibadel, kohvil ja kringlil. Hiljem valmis ka korralik lõunasöök – kartul ja kukeseenekaste.

Tartu ringkonna Tamme jaoskond korraldas heategevusürituse

Mida siis vaaritati? Eesmärk oli valmis keeta aedviljasalat ja väike jõulumoos. Kõigepealt kuumutati pannil õlis aedviljad liikide kaupa: sibul, porgand, kapsas, suvekõrvits, kurk, küüslauk. Siis valati kõik kokku katlasse, lisati tomatid, maitseained, veidi äädikat ja lasti kõigel korralikult läbi keeda ning tõsteti valmis salat korralikult desinfitseeritud purkidesse. Kokku 22 liitrit. Samal ajal potsus teises potis jõulumoos ehk rosinate ja jõulumaitseainetega õunamoos. Seegi pakiti purkidesse.

Tartu ringkonna Tamme jaoskond korraldas heategevusürituse

Meeri naised imetlesid naiskodukaitsjate koostööd, kes oskasid nii kiiresti ja sujuvalt kõigega hakkama saada. Naiskodukaitsjad omakorda nautisid Meeri naiste külalislahkust, nobedaid näppe ja rõõmsat meelt.

Tartu ringkonna Tamme jaoskond korraldas heategevusürituse

FastLion CMS

Tartu ringkonna Tamme jaoskond

Tartu ringkonna Tamme jaoskond

Enne kui kaasatoodud aedvilja kallale asuti, tehti ringkäik selles kaunis majas, mis enne sõda oli talu elumaja, peale sõda aga Nõo sovhoosi Meeri osakonna keskus Praegu on seal kadestamisväärselt kaunid ruumid mitmesugusteks tegevusteks „No küll on alles sibulad! Ja kas rohkem porgandeid polegi? Mina võin kurke koorida! Kapsad on õue peal kastis! Kus te neid kausse peidate? Kas panen tule kohe alla?“ Selliseid hüüd- ja küsilauseid kuuldus Meeri külamaja seest ja väljast, kui Tartu ringkonna Tamme jaoskonna naised Meeri külaseltsile Elurõõm külla läksid, et üheskoos hoidiseid valmistada, mis on mõeldud Nõo hooldekodule ning Tartu naiste ja laste varjupaigale.

Tartu ringkonna Tamme jaoskond korraldas heategevusürituse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse