Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Suurprojekt "Naiskodukaitse 100" Suurprojekt "Naiskodukaitse 100" Aastal 2027 saab Naiskodukaitse organisatsioon saja-aastaseks. Väärika juubeli tähistamiseks on plaanis välja anda ülevaatlik raamat meie organisatsiooni kujunemisest ja arengust läbi saja aasta. Et selline teos ei saa sündida üleöö ja põlveotsas, hüüdis ajalookomisjon juba nüüd asised naised kokku mõttetalgutele, et mõtte-ader vao algusse paika sättida ja ideed idanema panna. ← Eelmine Öörännakul selguvad Naiskodukaitse säravaimad juhid Järgmine → Mina, Riigikaitsja! Suurprojekt "Naiskodukaitse 100"

Suurprojekt "Naiskodukaitse 100"

Ivi Korju 19. augustil 2021

Aastal 2027 saab Naiskodukaitse organisatsioon saja-aastaseks. Väärika juubeli tähistamiseks on plaanis välja anda ülevaatlik raamat meie organisatsiooni kujunemisest ja arengust läbi saja aasta. Et selline teos ei saa sündida üleöö ja põlveotsas, hüüdis ajalookomisjon juba nüüd asised naised kokku mõttetalgutele, et mõtte-ader vao algusse paika sättida ja ideed idanema panna.

Suurprojekt "Naiskodukaitse 100"
Foto: Larissa Sarman

Üheksa ringkonna naised kogunesid 15. augustil Võsul, et alustuseks end ühele lainele häälestada. Ürituse peakorraldajad Leane Morits ja Eili Erg viisid ajaloohuvilised naised kurssi loodava raamatu põhikontseptsiooniga, kirjeldasid protsessi ning esitasid esialgse tegevuskava. Suurt pühendumust ja teotahet õhkus esinejate ettekannetes ja plaanide lahtiseletamises. Inspiratsiooniks ja stiilinäiteks jagas üle videosilla oma kogemust ja teadmisi ka külalislektor Jukka Mattila, kes on koostanud ja avaldanud arvukalt sõjaajalooteemalisi raamatuid. Lisaks soovitustele, kuidas üht koguteost koostada (ja millest hoiduda), jagas hr Mattila ka rikkaliku pildimaterjaliga näiteid Lottade vormi arengust ja muutumisest ajas.

Suurprojekt "Naiskodukaitse 100"
Foto: Eili Erg

Peale lõunasööki ja väikest sirutuspausi jätkus töö ning arutelu rühmades, kus paluti teha ajurünnak konkreetsemate teemade osas. Põhiküsimus oli, mida, kuidas ja millises ulatuses tulevases teoses kajastada. Lõpparutelul jagati kätte ka edasised suunised, millega peaksime igas ringkonnas järgneva kuue aasta jooksul tegelema, keda koondama, millise info otsimisega kõigepealt alustama. Info kogumise eeltööle peaks siis juba järgnema süstematiseerimine ja lõppvaliku tegemine.

Suurprojekt "Naiskodukaitse 100"
Foto: Eili Erg

Tõsiasi on, et sellisesse kogumikku ei mahu kõik teadaolev informatsioon. Seetõttu arenes Võsu seminarilt edasi laiem eesmärk - luua, taastada või jätkata järjepidevat ajaloo kogumist, talletamist ja sorteerimist, igas ringkonnas, igas jaoskonnas. Ka tänane on homme ajalugu; see, mida eile saavutasime, võib homseks olla meelest läinud, kui me ise oma Lugu ei säilita. Seega lisan artikli lõppu südamest tuleva üleskutse: leidke oma ringkondades üles need, keda ajalugu köidab, ja julgustage neid koguma ja hoidma Naiskodukaitse kui organisatsiooni pärandit. Nii on järgmise 50 aasta pärast lihtne juba uus juubeliraamat kokku panna.

Järgmine →
Mina, Riigikaitsja!

FastLion CMS

Suurprojekt "Naiskodukaitse 100"

Suurprojekt "Naiskodukaitse 100"

Foto: Larissa Sarman Üheksa ringkonna naised kogunesid 15 augustil Võsul, et alustuseks end ühele lainele häälestada Aastal 2027 saab Naiskodukaitse organisatsioon saja-aastaseks. Väärika juubeli tähistamiseks on plaanis välja anda ülevaatlik raamat meie organisatsiooni kujunemisest ja arengust läbi saja aasta. Et selline teos ei saa sündida üleöö ja põlveotsas, hüüdis ajalookomisjon juba nüüd asised naised kokku mõttetalgutele, et mõtte-ader vao algusse paika sättida ja ideed idanema panna.

Suurprojekt "Naiskodukaitse 100"

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse