Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sõdurioskusi õppides jäime ellu ja terveks Sõdurioskusi õppides jäime ellu Oktoobrikuu eelviimasel nädalavahetusel omandasid ja värskendasid baasväljaõpe IV moodulit läbides Naiskodukaitse Lääne ringkonna uued, samuti mõned staa¾ikamad liikmed, oma teadmisi ja kogemusi sõdurioskuste alal. Õppus kestis kaks päeva. ← Eelmine Lääne ringkonna ürituste sari „Naiskodukaitsjad kutsuvad külla“ Järgmine → Haapsalu jaoskonna jõuluretk- ja hetk Sõdurioskusi õppides jäime ellu ja terveks

Sõdurioskusi õppides jäime ellu ja terveks

9. dets. 2016

Oktoobrikuu eelviimasel nädalavahetusel omandasid ja värskendasid baasväljaõpe IV moodulit läbides Naiskodukaitse Lääne ringkonna uued, samuti mõned staa¾ikamad liikmed, oma teadmisi ja kogemusi sõdurioskuste alal. Õppus kestis kaks päeva.

Sõdurioskusi õppides jäime ellu ja terveks
Sõdurioskuste praktiline pool. Foto Aive Küünarpuu

Laupäeva hommikul ootas Linnamäe lasteaia soojades ruumides meid muhedalt askeldav perenaine Eda. Maja oli juba õpihimulisi mehi ja naisi täis, sest samal ajal toimus majas ka sanitari erialakursus.

Sõdurioskusi õppides jäime ellu ja terveks
Varustuse demonstratsioon. Foto Aive Küünarpuu

Õppusel saime laialdasi teadmisi sellest, mis on võitlejale vajalik pingelises olukorras hakkama saamiseks. Tänapäeva kiirelt muutuvas maailmas tuleb igaühel mitte ainult sõjaolukorras, vaid ka muudes kriisiolukordades, arvesse võtta paljusid ohutegureid. See nõuab igalt võitlejalt, et ühelt poolt oleks ohu tajumiseks avatud kõik tema meeled - nägemine, kuulmine, haistmine ja seitsmes meel. Teisalt aga peab oma olekuga olema vaenlasele, ohu allikale, võimalikult  „suletud“. Meie õpetajad, instruktorid Arvi Matto, Erika Kalda ja Veiko Loik, andsid oma parima ning suutsid meile võimalikult lühidalt, lihtsalt ja arusaadavalt selgeks teha sõdurile vajalikke teadmisi ja oskusi: varustus, relvade ehitus ja ohutu käsitsemine, võitleja liikumine looduses, topograafia põhimõtted. Mis puutub igaühe enda varustusse, siis mida ihule ligemal ese, seda enam peaks igaüks ise oskama valida endale sobiliku. Relvade ohutu käsitsemine, liikumine, orienteerumine kaardiga ja kompassiga looduses nõuab aga pidevat harjutamist. See on nagu võõrkeele omandamisega – üha vilunumana saad paremini hakkama ja elujäämiseks on suuremad šansid.

Teisel päeval saimegi siis õues väikest rännakut tehes endid proovile panna ja näidata ka õpetajatele, kui palju oleme siis õpitust omandanud ning seda kasutada oskame. Igatahes läbi tegid selle kõik kursusel osalejad ja kõigil oli põhjust selle üle ka  südamest rõõmustada. Lisaks oli meil ka rännaku jaoks tore kokkulepe ilmataadiga - lubatud vihm kastis kõiki alles koduteel.

Kõigi kursusel osalejate suurimad tänud Edale, kelle tehtud maitsvad söögid hoidsid meie meeled rõõmsad ja avatud, see tähendab õpihimulistena.

FastLion CMS

Sõdurioskusi õppides jäime ellu

Sõdurioskusi õppides jäime ellu

Sõdurioskuste praktiline pool Foto Aive Küünarpuu Laupäeva hommikul ootas Linnamäe lasteaia soojades ruumides meid muhedalt askeldav perenaine Eda Oktoobrikuu eelviimasel nädalavahetusel omandasid ja värskendasid baasväljaõpe IV moodulit läbides Naiskodukaitse Lääne ringkonna uued, samuti mõned staa¾ikamad liikmed, oma teadmisi ja kogemusi sõdurioskuste alal. Õppus kestis kaks päeva.

Sõdurioskusi õppides jäime ellu ja terveks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse