Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sõdurielu maitse Sõdurielu maitse Targemaks võib saada kolmel viisil:Kogemuste teel- see on kõige vaevalisem;Jäljendamise teel- see on kõige lihtsam;Arutlemise teel- see on kõige õilsam. (Hiina vanasõna) Baasväljaõpe ← Eelmine Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu Järgmine → Saarde jaoskonna II sissekeedukursus Sõdurielu maitse

Sõdurielu maitse

Jana Ots 2. okt. 2016

Targemaks võib saada kolmel viisil:Kogemuste teel- see on kõige vaevalisem;Jäljendamise teel- see on kõige lihtsam;Arutlemise teel- see on kõige õilsam.(Hiina vanasõna)

Sõdurielu maitse

Inspireerituna Kaitseliidu Koolis õpitud Hiina vanasõnast otsustasid Pärnumaa „metsanaised“ viia sõdurioskuste BVÕ klassiruumist maastikule, et just läbi kogemuste saada aimu sõdurielust. Julgust ja eeskuju, et selline ettevõtmine suuresti naisinstruktorite jõul ära teha, andis möödunud aastane käik Soome, õppusele „Intti tutuksi naisille 2015“.

Loomulikult oli kursuse eel instruktoritel palju ärevust. Ühest küljest küsimused, kas meil jagub nii palju teadmisi, oskusi ja kogemusi, et neid jagada naistele, kellel pole kokkupuudet ei sõduri- ega metsaeluga eriti olnud. Teisest küljest ka hirm õppurite pärast- ega me naistele liiga tee, kui viime nad septembri lõpus 36 tunniks maastikule? Teame ju, et Naiskodukaitsesse võivad kuuluda kõik naised, ka need, kellele mets ja miltaarmaailm ei passi.

Sõdurielu maitse

Kõik meie hirmud said aga pühitud juba mõne tunniga. Õppurid üllatasid meid julguse, tahteaktiivsuse, motiveerituse ja kõrge õpihimuga, selliseid naisi kohtab vist ainult Naiskodukaitses. Tean, et mõnegi naise jaoks oli see kursus eneseületamine: veoauto kastis rännak, jaotelkide püstitamine, katelokkidega ise endale söögi valmistamine. Lisaks sõduridrillid relvaõppe, laskeasendite, liikumisviiside, topograafia ja sõdurimeigiga moondamise tunnis. Keegi ei virisenud, ega loobunud  ka ööbimis võimalusest „luksuslikus“ köetavas jaotelgis. Otse vastupidi, kursuse lõppedes nägin kõikide kursuslaste silmis sära- kas uhkusest õpitud teadmiste üle või eneseületuse kogemustest. Naised tõdesid, et metsas võib elu olla tore, kui sul on piisavalt oskuseid ja teadmsi looduses targalt toimetada.

Instruktoritel oli vaid rõõm selliseid õppureid juhendada. Kui sõdurirajal mõni ülesanne esimese hooga ebaõnnestus, siis kursuslaste tahe ja jonn olid nii kanged, et ülesanne tehti endale selgeks igal juhul. Sõdurirajal oli fotokaameraga turvalisust tagamas noorkotkas Alex, kes jälgis, et keegi naistest „rappa“ ei läheks ja vajadusel aitas kaarti maastikuga kooskõlastada, et asimuut ja liikumissuund ikka õige saaks. Nii oli meil, instruktoritel, muretu ja rahulik punktides ülesandeid läbi viia, teades, et keegi metsas kaotsi ei lähe.

Igal juhul teavad need 13 kursuslast nüüd enda kogemustest, kuidas maitseb sõdurielu ja ma usun, et nii mõnigi neist tuleb seda veel mekkima.

Sõdurielu maitse

FastLion CMS

Sõdurielu maitse

Sõdurielu maitse

Inspireerituna Kaitseliidu Koolis õpitud Hiina vanasõnast otsustasid Pärnumaa „metsanaised“ viia sõdurioskuste BVÕ klassiruumist maastikule, et just läbi kogemuste saada aimu sõdurielust Julgust ja eeskuju, et selline ettevõtmine suuresti naisinstruktorite jõul ära teha, andis möödunud aastane käik Soome, õppusele „Intti tutuksi naisille 2015“ Targemaks võib saada kolmel viisil:Kogemuste teel- see on kõige vaevalisem;Jäljendamise teel- see on kõige lihtsam;Arutlemise teel- see on kõige õilsam.(Hiina vanasõna)

Sõdurielu maitse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse