Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Siis kui pussnuge ja väikeseid poisse sadas Siis kui pussnuge ja 22. detsembril toimus Naiskodukaitse Rapla jaoskonna selle aasta viimane üritus – Naiskodukaitse jõuluorienteerumine, kuhu oodati osalema huvilisi üle kogu maakonna. Võitsid kohaletulijad ja ilm! Foto: Eli Sukles ← Eelmine Rapla jaoskonna jõulud olid musta-valge-punased Järgmine → Nii sünnivad meistrid Siis kui pussnuge ja väikeseid poisse sadas

Siis kui pussnuge ja väikeseid poisse sadas

Nele Pernits 30. dets. 2013

22. detsembril toimus Naiskodukaitse Rapla jaoskonna selle aasta viimane üritus – Naiskodukaitse jõuluorienteerumine, kuhu oodati osalema huvilisi üle kogu maakonna.

Siis kui pussnuge ja väikeseid poisse sadas
Starti, starti... Foto: Eli Sukles

Rapla jaoskond tähistas küll suvel juba isekeskis oma 10. sünnipäeva ehk siis päeva, mil naised kokku tulid ja otsustasid jaoskonna moodustada, aga ametlik sünnipäev ehk siis päev, mil ilmus Kaitseliidu  Rapla maleva pealiku käskkiri Rapla jaoskonna loomise kohta on hoopiski 17. detsember.  Nii oligi juba ammu otsustatud, et jaoskond korraldab Raplas linnarahvale oma 10. sünnipäeva puhul enne jõule põneva orienteerumismängu. Mõeldud, tehtud.

Ja siis imelisel lumisel 4. advendi päeval, kui päike aegajalt pilve tagant piilus, väljas kerged külmakraadid olid ja kogu maailm aeglaselt keerlevaid-langevaid lumehelbeid täis oli, kogunes seda kõige mõnusamat talveilma orienteerudes nautima suur hulk peresid, sõpruskondi ja muid kooslusi. Selline ilm lihtsalt nõudis väljas olemist ja jalutamist, ning miks mitte teha seda koos naiskodukaitsjatega ja veeta üks imeline jõulueelne pühapäev, olid inimesed ilmselt mõelnud. Või noh, nii me seda kõike ette kujutasime.

Siis kui pussnuge ja väikeseid poisse sadas
Rajalt naasnud vaprad võistlejad. Fotod: Eli Sukles
Siis kui pussnuge ja väikeseid poisse sadas

Hoolimata hoolikast ja intensiivsest ettevalmistusest, laialdasest ja põhjalikust reklaamist ning lootust andvast hulgast registreerunutest, kõik päris meie plaani kohaselt siiski ei kulgenud. Nimelt  ei õnnestunud meil ilma kuidagi talviseks ega isegi suviseks pöörata ja väljas oli üks aasta lõpu kõige hirmsamaid ilmasid koos külma, vihma ja lõõskava tuulega. Nagu paar osalejat tabavalt nentisid, oleks ilm orienteerumiseks saanud siiski ka veel õige tsipake hirmsam olla, kui oleks veel tugevam sadu olnud. Igatahes leidus siiski kolm vaprat Naiskodukaitse perekonda, kes ilmaolusid trotsides rajale läksid ja ka eluga tagasi tulid. Et nende kangelaslikkus veelgi enam välja paistaks märgin ära, et kõikides võistkondades olid osalejateks ka lapsed.

Siis kui pussnuge ja väikeseid poisse sadas
Foto: Eli Sukles

Orienteerumisrada kulges Rapla linnas, kus tuli kaardi järgi otsida üles erinevad punktid ja leida igas punktis üks täht ning vastata Naiskodukaitse Rapla ringkonda puudutavale küsimusele. Näiteks haigla juures asuvas punktis tahtsime teada, millist koostööd on ringkond teinud Rapla haiglaga ja Rapla ühisgümnaasiumi juures küsisime, miks naiskodukaitsjad iganädalaselt gümnaasiumis kokku saavad jne. Vihjeks neile, kes õigeid vastuseid peast ei tea, olime rajale kaasa pannud lugemismaterjali, kust hoolika uurimise korral kõik vastused üles leidis. Oma staabiks olime taaskord valinud Rapla Avatud Noortekeskuse, kus siis vapratele ja külmavõetud rajalt naasjatele kooki ja sooja jooki pakkusime. Kõik osalejad said Naiskodukaitse meenetega pärjatud. Kokkuvõttes nentisime, et vaatamata taevast sadavatele pussnugadele ja väikestele poistele, olid meie idee, ettevalmistus ja ka üritus ise siiski head ja kui ilmale kuidagi kindel saaks olla, võiks teine kordki midagi sellist teha.  Võitsid kohaletulijad ja ilm!

Siis kui pussnuge ja väikeseid poisse sadas
Foto: Eli Sukles

FastLion CMS

Siis kui pussnuge ja

Siis kui pussnuge ja

Starti, starti 22. detsembril toimus Naiskodukaitse Rapla jaoskonna selle aasta viimane üritus – Naiskodukaitse jõuluorienteerumine, kuhu oodati osalema huvilisi üle kogu maakonna.

Siis kui pussnuge ja väikeseid poisse sadas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse