Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saame tuttavaks - Ruth Pääsuke Saame tuttavaks - Ruth Ruth Pääsule on Saue jaoskonna esinaine, aktiivne meditsiinigrupi liige ja instruktor. ← Eelmine Keila rahvamatkale! Järgmine → Kose naiskodukaitsjad Pitka matkal Saame tuttavaks - Ruth Pääsuke

Saame tuttavaks - Ruth Pääsuke

21. veebr. 2017

Ruth Pääsule on Saue jaoskonna esinaine, aktiivne meditsiinigrupi liige ja instruktor.

Saame tuttavaks - Ruth Pääsuke
Ruth Pääsuke

Ruth liitus Naiskodukaitsega 2012. aastal. Huvi oli Ruthil juba varem, kui mõlemad pojad Noorkotkaste ridadesse asusid, aga lõpliku tõuke selleks andis tema tütar Kaia-Triin, praegune Harju ringkonna juhatuse liige, kes asjaga rohkem venitada ei lubanud ning ütles, et lähme nüüd ja kohe. Otsust pole ta kunagi kahetsema pidanud, sest Naiskodukaitse suurepärane seltskond annab juba palju tagasi – niivõrd aktiivsed, positiivsed, rõõmsad ja sõbralikud naised, kelle toetusele saab alati kindel olla! Juurde veel suur hulk koolitusi, kursusi ja õppusi – kes vähegi tahab ja jaksab, see saab end väga palju täiendada. Ning kindlasti ei tähenda see igavat klassiruumis kuulamist – rakendatakse aktiivõppe meetodeid, rõhk on praktikal ning niisama käed rüpes istuda pole lihtsalt võimalik. Pidev eneseareng ei lase kellelgi vanaks jääda!

 

Juba tulles teadis Ruth, et tema kutsumus on esmaabi ja meditsiin. Nüüdseks on ta Naiskodukaitse esmaabi instruktor ning lõpetas just laskursanitari kursuse, lisaks käib õpetamas ka Kaitseliidu baaskursustel. Sellest aga jääb juba väheks, järgmisena tahab Ruth kandideerida parameediku kursusele. Tegevust jagub ka Kultuurigrupi ridades. Põnevust lisas juurde jaoskonna esinaise koht, mis osutus omaette väljakutseks, ja mis sai teoks jaoskonna väga noore liikmeskonna tõttu. Nimelt oli varasemalt juhatuses olemise kogemus vaid Ruthil – seda nii Saue jaoskonna kui ka Harju ringkonna tasandil.

 

Ruthil on tänu sõduri baaskursuse läbimisele 2015. aastal (ning nüüd tänu ka laskursanitari kursuse lõpetamisele) olemas sõjaaja ametikoht. Ta ise ütleb, et kui ikka Eestis jamaks läheb, siis on kohe kodu tühi ning tema üksi küll koju ei jää. Lisaks annab see omajagu põnevust ja praktikat juurde (laskursanitar saab osutada esmaabi laskeharjutustel). Samuti saab Ruth seeläbi osaleda Eesti Vabariigi aastapäeva paraadil laigulises vormis, relv õlal – sel aastal saavad naiskodukaitsjad paraadil kaasa teha esmakordselt ning välja pannakse üks „karp“ laigulises ning teine Naiskodukaitse pidulikus välivormis. Laigulisele positsioonile ajendas kandideerima tahe jätta mantlites naistele rohkem kohti osalemiseks. Lisaks annab relvaga rividrilli harjutus hea füüsilise koormuse, paar tundi on kohe päris trenni eest. Järgmine kord marsiks Ruth aga hea meelega pidulikus mantlis. Osalemise põhjuste kohta ütleb, et tahaks seda melu Vabaduse väljakul ise reaalselt kogeda, pole ju varem nii suurel paraadil ise osaleja olnud. Ja kui oled juba end kirja pannud, siis tuleb kohust täita, paikapandud reegleid järgida ning endast parim anda.

 

FastLion CMS

Saame tuttavaks - Ruth

Saame tuttavaks - Ruth

Ruth Pääsuke Ruth liitus Naiskodukaitsega 2012 aastal Ruth Pääsule on Saue jaoskonna esinaine, aktiivne meditsiinigrupi liige ja instruktor.

Saame tuttavaks - Ruth Pääsuke

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse