Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Roosipeenra sünd – rõõm ilust ja tegusatest inimestest Roosipeenra sünd – rõõm Eile, 6. juunil, rajasid naiskodukaitsjad Alus mõisaterrassi kõrvale roosipeenra - selleks, et anda see 2. juulil kingitusena üle Kaitseliidu Koolile tema 10. aastapäeva puhul. Kaitseliidu Kool on naiskodukaitsjatele kõigi nende aastate jooksul palju andnud ja väike õitsev kingitus Kooli, Alu rahva ja iseenda rõõmuks on organisatsioonipoolse suure tänu väljendus. “ ← Eelmine Naiskodukaitse Rakvere tiim sai maakondlikel meistrivõistlustel grillimises II koha Järgmine → Tulin, nägin, võitsin! Roosipeenra sünd – rõõm ilust ja tegusatest inimestest

Roosipeenra sünd – rõõm ilust ja tegusatest inimestest

Nele Sarrapik 7. juunil 2011

Eile, 6. juunil, rajasid naiskodukaitsjad Alus mõisaterrassi kõrvale roosipeenra - selleks, et anda see 2. juulil kingitusena üle Kaitseliidu Koolile tema 10. aastapäeva puhul. Kaitseliidu Kool on naiskodukaitsjatele kõigi nende aastate jooksul palju andnud ja väike õitsev kingitus Kooli, Alu rahva ja iseenda rõõmuks on organisatsioonipoolse suure tänu väljendus.

Roosipeenra sünd – rõõm ilust ja tegusatest inimestest

Roosipeenra kinkimise plaani hakati pidama juba eelmisel sügisel, kui Leane Morits Tartu ringkonnast ja Tiina Leesik Lääne ringkonnast ümber mõisa jalutades leidsid, et Alu mõis ja park on imeilusad küll, aga tordina kirsil on siit puudu üks korralik roosipeenar. Mõttest said inspiratsiooni teisedki naiskodukaitsjad ja nii küpseski plaan kinkida Koolile tema 10. sünnipäevaks roosipeenar - Naiskodukaitse roosipeenar. Juba märtsis instruktorite õppepäevadel haarati õhtusel vabal ajal mõõdulint ja joonistati valmis tulevase peenra plaan. Kõik sai paika, kuhu tulevad roniroosid, kuhu pargiroosid ja kuhu pinnakatteroosid. Ainult rooside värvi osas ei jõutud vaatamata pikalt kestnud tulistele vaidlustele kokkuleppele– igaühel oli selles osas oma arvamus ja keegi ei tahtnud järgi anda.

 

Üsna ruttu jõuti ka selleni, et peenar saab olema kõigi ringkondade ühisel panusel sündinud kingitus – roosi-istikute hind jagatakse võrdselt kõigi 15 ringkonna vahel ja tasutud saab see ringkondade omatulust.

Roosipeenra sünd – rõõm ilust ja tegusatest inimestest

Et peenar Kooli sünnipäevaks juuli alguses juba elujõuline ja ilus oleks, jõuti peenrateoni peale eelnenud pika planeerimise 6. juunil, mil naiskodukaitsjad üle Eesti Alusse peenratalgutele kokku tulid. Esimesena vahetati kivine ja ehitusprahist kubisev pinnas korraliku mulla vastu. Siinkohal esiteks suur tänu mehisele abiväele Rapla Maleva staabist, sest see ei olnud tõepoolest naistele kõige jõukohasem töö ja teiseks ei tasuks kellelgi pahaks panna, kui kõik eile labidaga rassinud, on tänaseks haiguspäeva võtnud, see viimane on ausalt välja teenitud.

 

Muld väljavahetatud hakatigi roose istutama. Tegu on imeliste lõhnavate roosidega ja kõik 45 istikut pärinevad Tartu puukoolist. Täpsemalt istutati nelja erinevat sorti roose - Hamburger Phoenix, Charlotte, Morgengrüss ja Gärtnerfreude. Ja värvidest on esindatud kollane, roosakas-valge ja imeilus punane. 

Roosipeenra sünd – rõõm ilust ja tegusatest inimestest

Hoolimata lõõskavast päikesest lendas töö koos tehes üsna kiiresti ja mis seal salata, iga mahapandud roos kasvatas juba iseenesest töölusti. Peenratalgutel osales ühtekokku 13 naiskodukaitsjat erinevatest ringkondadest. Aitäh teile Ursula ja Piret Sakalast, aitäh sulle Tiia Järvast, aitäh Edale, Maarjale ja Leanele Tartust, aitäh sulle Elle Alutaguselt, aitäh teile Helle, Kairi ja Maire Virust, aitäh Küllike Raplast ja aitäh sulle Airi Tallinnast. Aitäh kõigile ringkondadele, kes projektis osalevad.

 

Jäädes ootama 2. juulit, mil peenar Koolile üle antakse, jäädes ootama kõiki neid ilusaid õisi täis suvesid ja meenutades toredaid peenratalguid, on paslik lõpetada Raplamaa maakonnalehe Nädalise 7. juuni Tõnis Tõnnissoni kirjutatud toimetajaveerust pärit lõiguga:

 „Terve eilse päeva toimetas grupp naisi Alus mõisahoone ümber, et rajada sinna uhke roosipeenar. Rõõmuks endale ja iluks teistele. Võimalus paljudele inimestele midagi kaunist kinkida maksti omast taskust kinni. Siirus ja pühendumus, millega töö kallal oldi, oli ehe ja nakkav. Kusjuures mitte kordagi ei rõhutatud, et vaadake, kui vahvad me oleme ja mida me teile teeme. Neil ei tulnud pähegi oma teo eest tänu anuda. Nad olidki isetud, olidki puhtast südamest enda rõõmust teistele rõõmu valmistama tulnud.“

FastLion CMS

Roosipeenra sünd – rõõm

Roosipeenra sünd – rõõm

Roosipeenra kinkimise plaani hakati pidama juba eelmisel sügisel, kui Leane Morits Tartu ringkonnast ja Tiina Leesik Lääne ringkonnast ümber mõisa jalutades leidsid, et Alu mõis ja park on imeilusad küll, aga tordina kirsil on siit puudu üks korralik roosipeenar Mõttest said inspiratsiooni teisedki naiskodukaitsjad ja nii küpseski plaan kinkida Koolile tema 10 Eile, 6. juunil, rajasid naiskodukaitsjad Alus mõisaterrassi kõrvale roosipeenra - selleks, et anda see 2. juulil kingitusena üle Kaitseliidu Koolile tema 10. aastapäeva puhul. Kaitseliidu Kool on naiskodukaitsjatele kõigi nende aastate jooksul palju andnud ja väike õitsev kingitus Kooli, Alu rahva ja iseenda rõõmuks on organisatsioonipoolse suure tänu väljendus.

Roosipeenra sünd – rõõm ilust ja tegusatest inimestest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse