Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkonna esindajad käisid Naiskodukaitse aastapäeval Rapla ringkonna esindajad käisid 28. augustil tähistati üle-eestiliselt Naiskodukaitse aastapäeva Valgamaal Sangastes. Pidulikust üritusest võtsid osa ka Rapla ringkonna esindajad. Elagu sõprus, tublid teod ja Naiskodukaitse! ← Eelmine Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal Järgmine → Rapla naiskodukaitsjad tagasid koolitee ohutust Rapla ringkonna esindajad käisid Naiskodukaitse aastapäeval

Rapla ringkonna esindajad käisid Naiskodukaitse aastapäeval

Nele Sarrapik 29. augustil 2011

28. augustil tähistati üle-eestiliselt Naiskodukaitse aastapäeva Valgamaal Sangastes. Pidulikust üritusest võtsid osa ka Rapla ringkonna esindajad.

Naiskodukaitsjatel on kombeks oma septembri alguses olevat aastapäeva tähistada igal aastal erinevas Eestimaa paigas. Aasta tagasi koguneti Viljandimaal Olustveres, sedapuhku Valgamaal Sangastes ja järgmisel aastal tähsitatakse aastapäeva Tartus. Ilusa traditsioonina osalevad aastapäeval kõikide ringkondade esindajad ja kutsutud külalised.

Kuna kõik Naiskodukaitse pea 1700 liiget ühele peole ei mahuks, siis ei saanud ka Rapla ringkond kõiki oma aasta jooksul tublidust üles näidanud liikmeid organisatsiooni 84. aastapäeva aktusele kaasa võtta ja valik langes põhjendatult juhtidele – neile, kes juhivad ringkonda, jaoskondi ja erialagruppe. On ju nemad kõige enam panustanud selleks, et ringkonnas elu käiks ja tegevus eesmärgipärane oleks.

Rapla ringkonna esindajad käisid Naiskodukaitse aastapäeval
Rapla ringkonna liikmed maakaitsepäeval 23.06.2011 Kehtnas.

Pidulik aktus algas Naiskodukaitse esinaise kohusetäitja pr Kersti Podmošenski kõnega, mis oli küll aastapäevale omaselt pidulik, aga omas ka tugevat igaühe südametunnistusele rõhuvat nooti motivatsiooni teemal. Viimasel ajal on liiga sagedaseks muutunud virisemmine selle üle, et miks on Naiskodukaitsel nii palju ülesandeid ja kas me peaks kõike tegema. Järjest rohkem räägitakse motivatsioonipuudusest ja järjest enam pööratakse tähelepanu motivatsiooni tõstmisele. Kas see peaks nii olema? Või on tegelikult ikkagi nii, et selleks, et areneda tuleb oma mugavustsoonist välja tulla ja pisukest ebamugavust taluda, et saavutada uusi eesmärke ja jõuda veel kaugemale? Kas me suudame midagi ise teha ja olla oma eelkäijate väärilised, kanda auga nende pärandit? Või me siiski vajame rohkem motivatsiooniüritusi, et oma riigile kasulikud olla?

Aktusel võttis sõna ka kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots, kes tõstis esile Naiskodukaitse tegevust pea igas vallas - väljaõppesüsteemi arendamine, kursusekavade väljatöötamine, toitlustus, meditsiin, staabiassitentlus, noortetöö, möödunud aasta kindaprojekt ja veel palju muud, mis kõik meelde ei jäänudki. Oluline on see, et meid ja meie panust on märgatud ja ikka optimistlikult edasi nagu härra kindral käskisJ.

Piduliku kõne pidas ka Kaitseliidu Peastaabi ülem kolonel-leitnant Kajari Klettenberg, kes samuti kiitis naiste tublisid tegemisi nii avalike suhete, meditsiini, toitlustamise kui ka muus vallas. Meeldiva ja pika aplausi põhjustanud üllatusena kingiti tema kõne ajal igale kohalviibinud naisele roos.

Veel said sõna kõik, kes soovisid organisatsiooni tema 84. aastapäeval õnnitleda. Tänati fotokonkursi „Aeg olla eestlane“ korraldajaid Jõgeva ringkonnast ja kuulati Valgamaa Maleva bigbandi kontserti. Seejärel ootas suupistelaud, sai tutvuda Sangaste lossiga ja vaadata selleaastase fotokonkursi võidutöid. Mis kõige olulisem, loomulikult sai suhelda kõigi tuttavate ja sõpradega teistest ringkondadest, sest üheskoos tegutsemisel organisatsioon ju püsibki.

Elagu sõprus, tublid teod ja Naiskodukaitse!

FastLion CMS

Rapla ringkonna esindajad käisid

Rapla ringkonna esindajad käisid

Naiskodukaitsjatel on kombeks oma septembri alguses olevat aastapäeva tähistada igal aastal erinevas Eestimaa paigas Aasta tagasi koguneti Viljandimaal Olustveres, sedapuhku Valgamaal Sangastes ja järgmisel aastal tähsitatakse aastapäeva Tartus 28. augustil tähistati üle-eestiliselt Naiskodukaitse aastapäeva Valgamaal Sangastes. Pidulikust üritusest võtsid osa ka Rapla ringkonna esindajad.

Rapla ringkonna esindajad käisid Naiskodukaitse aastapäeval

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse