Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti kodu ja naise iluga Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti 13. septembril algas taas Rapla jaoskonna naisteõhtute hooaeg kokkusaamisega Alu mõisas. Seekordseks teemaks oli ise esiemade kombel puhastusvahendite valmistamine ning üllatusena kohaletulnutele jagati ja prooviti omal nahal ka naisi kaunimaks tegevaid nippe. ← Eelmine Rapla naiskodukaitsjad tagasid koolitee ohutust Järgmine → Käisime Tallinnaga jooksmas Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti kodu ja naise iluga

Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti kodu ja naise iluga

Nele Sarrapik 14. sept. 2011

13. septembril algas taas Rapla jaoskonna naisteõhtute hooaeg kokkusaamisega Alu mõisas. Seekordseks teemaks oli ise esiemade kombel puhastusvahendite valmistamine ning üllatusena kohaletulnutele jagati ja prooviti omal nahal ka naisi kaunimaks tegevaid nippe.

Seekordne naisteõhtu oli eelnevatest erinev selle poolest, et sedapuhku olid lisaks Rapla jaoskonnale osalema kutsutud ka kõik teiste jaoskondade liikmed. Oma kogemusi ja teadmisi käis Rapla naistega jagamas Marilin Prants Tallinna ringkonnast. Marilin ise on juba aastaid ainult ökoloogilisi puhastusvahendeid kasutanud ja teab nii mõndagi ka looduslikest ilunippidest.

 

Naisteõhtul osalejaid „ehmatati“ algatuseks kiirust ja osavust nõudvate situtasioonülesannetega, kus paari peale tuli koheselt reageerida erinevatele juhtumitele. Kellel oli enne ämma tulekut vaja aken puhtaks pesta, kellel vuugivahed puhastada, kelle mikrolaineahju seisund ei kannatanud kriitikat ja kellel oli vaja valmistada õhuvärskendajat. Kiiresti-kiiresti tuli lauale kuhjatud potsikute ja ainete seast otsida endale sobivad ning etteantud retsepti järgi vastavalt, kas siis õhuvärskendaja, üldpuhastusvahend, klaasipesuvedelik või muu segu valmis teha. Koostöös ja kiirete käte abiga testiti varsti mõisa köögi igas nurgas erinevaid aineid, mis tuleb öelda, väga tõhusaks tunnistati. Vuugivahed läksid sooda ja äädika seguga igatahes märgatavalt valgemaks küll, ehkki mõisa vuuke ei saanud mõistagi ka enne väga mustaks pidada.

Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti kodu ja naise iluga

Lisaks Marilini õpetustele ja retseptidele, mille kõik osalejad ka koju kaasa said, oli rõõõm tõdeda, et meie naised armastavadki looduslikke vahendeid kõiksuguse keemia asemel või vähemasti kõrval ja päris mitmetel oli ka oma nippe jagada, kuidas üht või teist plekki või mustust ilma rohke keemiata eemaldada saab. Eks võiks ju ühe naise ja naiskodukaitsja kohus kindlasti ollagi oma kodu, lähedasi ja iseend liigse keemia eest kaitsta.

 

Nagu juba öeldud, siis lisaüllatusena ootas peale puhastusvahendite osa lõppu ja vahepealset koogisöömist-teejoomist osalejaid veel naise ilunippe puudutav osa, kus siis Marilini toodud retseptide järgi kõigest külm- ja köögikapis leiduvast erinevaid näomaske valmistati ja seejärel ka prooviti. Kuna maske oli erineva koostisega ja erinevatoimelisi, siis igaüks ka rääkis peale proovimist, et millest tema segu koosnes ja kuidas see mõjus. Üldiselt hinnati kõik maskid heaks ja ilmselt on kõik osalejad nüüd tsipake ilusamad ja nooremad ka. Või vähemasti hakkavad olema nooremad ja ilusamad, kui neid maske kodus regulaarselt kasutama hakkavad, nautides ja raamatuga, nagu Marilin õpetas:).

Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti kodu ja naise iluga
Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti kodu ja naise iluga

Kokkuvõtvalt võib naisteõhtute hooaja avapaugu kordaläinuks tunnistada. Loodetavasti muutub maailm meie ümber tänu uutele teadmistele puhtamaks, värskemaks ja inimsõbralikumaks. Aitäh osalejatele ja aitäh Marilinile.

 

Rapla jaoskonna järgmine naisteõhtu toimub 11. oktoobril. Teema osas käivad veel vaidlused.

FastLion CMS

Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti

Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti

Seekordne naisteõhtu oli eelnevatest erinev selle poolest, et sedapuhku olid lisaks Rapla jaoskonnale osalema kutsutud ka kõik teiste jaoskondade liikmed Oma kogemusi ja teadmisi käis Rapla naistega jagamas Marilin Prants Tallinna ringkonnast 13. septembril algas taas Rapla jaoskonna naisteõhtute hooaeg kokkusaamisega Alu mõisas. Seekordseks teemaks oli ise esiemade kombel puhastusvahendite valmistamine ning üllatusena kohaletulnutele jagati ja prooviti omal nahal ka naisi kaunimaks tegevaid nippe.

Rapla jaoskonna naisteõhtul tegeleti kodu ja naise iluga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse