Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel Rannakaitsjad käisid Hara sadamas Juulis osales Pärnumaa Rannakaitseüksus koos Narva malevkonna rannakaitsjatega ühisõppusel, mille korraldas Põhjakompanii meregrupp. ← Eelmine Pärnakad koormusmatkal neljandad Järgmine → Rapla ringkond tähistas aastapäevi praktilise konverentsiga Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel

Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel

Jana Ots 2. augustil 2017

Juulis osales Pärnumaa Rannakaitseüksus koos Narva malevkonna rannakaitsjatega ühisõppusel, mille korraldas Põhjakompanii meregrupp.

Mitmed Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjad on leidnud endale sobiva ametikoha Kaitseliidu liinis Rannakaitseüksuses. 15.07-16.07.17 osales Pärnumaa Rannakaitseüksus koos Narva malevkonna rannakaitsjatega  ühisõppusel, mille korraldas Põhjakompanii meregrupp.

 

Õppusel oli mitu eesmärki: ühtlustada üle-Eestiliselt rannakaitsjate väljaõpet, hoida kokku ressursi ühisõppuse näol, arendada koostööd ja saada omavahel tuttavaks. Õppus toimus legendaarses Hara sadamas, mis oli ENSV ajal Nõukogude Liidu sõjalaevade uurimis- ja kaitsepolügoni sadamaks, hiljem ka allveelaevade demagnetiseerimise keskus. Koht ise pakkus ajaloohõngulist müsteeriumit ja õppuseks erilisi väljakutseid.

 

Keset vett seisvatele kaidele ja nendel asuvatele hoonetele dessanti tehes saime harjutada ka hoonete hõivamist. Legendi järgi oli diversioonigrupp hõivanud ühe kai, võtnud pantvangi tähtsa isiku ja meie ülesanne oli diversandid likvideerida ning pantvang vabastada. Samuti drillisime kogu varustusega veetakistuse läbimist ja kas kuivi vahetusriideid hiljem selga jagus, sõltus juba sellest, kui veekindlaks keegi oli oma varustuse pakkinud. Teisel päeval saime lisaks veedrillidele ja dessandiharjutustele proovida kolmandale korrusele ronimist ja laskumist köite abil. Nii mõnigi sai silma vaadata kõrgusfoobiale ja tunda, kui raske on enese ülesvinnamine.

 

Rannakaitse õppused on erinevad just seetõttu, et kõiki elementaarseid sõduridrille, mis tavapäraselt toimuvad maismaal ja metsades, harjutatakse lisaks ka sadamates ja rannikuvetes erivahendeid ning paate kasutades.

Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel
Õppus toimus legendaarses Hara sadamas, mis oli ENSV ajal Nõukogude Liidu sõjalaevade uurimis- ja kaitsepolügoni sadamaks.
Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel
Nii mõnigi sai silma vaadata kõrgusfoobiale.
Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel
Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel
Pärnumaa maleva rannakaitsjad.
Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel
Loo autor õppusest rõõmu tundmas.

FastLion CMS

Rannakaitsjad käisid Hara sadamas

Rannakaitsjad käisid Hara sadamas

Mitmed Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjad on leidnud endale sobiva ametikoha Kaitseliidu liinis Rannakaitseüksuses 15 Juulis osales Pärnumaa Rannakaitseüksus koos Narva malevkonna rannakaitsjatega ühisõppusel, mille korraldas Põhjakompanii meregrupp.

Rannakaitsjad käisid Hara sadamas õppusel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse