Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlvas loodi Naiskodukaitse rahvatantsurühm Põlvas loodi Naiskodukaitse rahvatantsurühm Alates 10. jaanuarist on Põlva ringkonna naiskodukaitsjatel võimalus tegeleda Külliki Arjokese juhendamisel rahvatantsuga. ← Eelmine Loodi Põhja-Tartumaa jaoskond Järgmine → Üllatuslike osalejatega trupp etendab vägivallalugusid Põlvas loodi Naiskodukaitse rahvatantsurühm

Põlvas loodi Naiskodukaitse rahvatantsurühm

S. Kingla 13. jaan. 2010

Alates 10. jaanuarist on Põlva ringkonna naiskodukaitsjatel võimalus tegeleda Külliki Arjokese juhendamisel rahvatantsuga.

Rahvatantsurühma loomise mõte oli ringkonnas juba ammu, sest naisi, kes vähemalt koolipõlves tantsuga tegelesid on päris palju. Samuti leiti, et rahvatants on paljudele sobilik ja meeldiv treeninguvõimalus.  

Naiskodukaitse üks eesmärke oli juba enne Teist maailmasõda ja on ka praegu isamaaliste traditsioonide ja pärimuse hoidmine.

Meeleolukamat kirjeldust esimesest rahvatantsu trennist võid lugeda altpoolt.
Põlvas loodi Naiskodukaitse rahvatantsurühm
Pildi autor: S. Kingla


Tekst: Sille Kingla


10. jaanuari pärastlõunal kogunesid Põlva ringkonna naiskodukaitsjad Põlva Kultuurikeskusesse, et teha algust rahvatantsuga.
Põhjuseid, miks kohale tuldi oli väga erinevaid: kes tuli uudishimust, kes kiindumusest rahvatantsu vastu, kes tahtis kasulikul viisil trenni teha. 

Juhendaja Külliki Arjokese küsimuse peale, kui palju on naistel kokkupuuteid rahvatantsuga olnud, selgus, et igaüks oli mingil määral rahvatantsuga kokku puutunud.
Oli naisi, kes tantsivad juba mitmendat aastat ja on hetkel aktiivsed kuskil kollektiivis, ning oli ka neid, kes tegelesid rahvatantsuga viimati koolieas.  
   
Õppisime põhisamme ja  tantsisime erinevaid tantse, nendehulgas polkat, mis on väga hoogne. Trenni lõppedes tuli tõdeda, et rahvatants on suurepärane trenn, mis võtab korralikult „naha märjaks“. 

Juhendaja Külliki soovis meiega juba veebruaris esinema minna Tuhamägedesse, kus toimub iga-aastane talvine tantsupidu. Algul arvasime küll, et me pole selleks valmis, aga proovi lõppedes olime tahtmist ja indu täis.  

Miks valiti just rahvatants, millega koos tegeleda? Rahvatantsuga tegelesid Naiskodukaitse naised juba enne Teist maailmasõda, mil rahvuskultuuri hoiti suure au sees. 
Ringkonna esinaise sõnul annab rahvatants väga palju: alates naisele vajalikust ilusast rühist, heast füüsisest, rütmitunnetusest kuni toreda võimaluseni teha koos midagi sellist, mis pole otseselt NKK väljaõppelise tegevusega seotud, ning see aitab ringkonna naistel parema võimaluse „ kokku sulanduda“.  

Põlva naistantsurühma nimeks jäi hetkel „Põlva Naiskodukaitse naised“, kuni suudame välja mõelda midagi toredat ja mis on meiega seotud.  

FastLion CMS

Põlvas loodi Naiskodukaitse rahvatantsurühm

Põlvas loodi Naiskodukaitse rahvatantsurühm

Rahvatantsurühma loomise mõte oli ringkonnas juba ammu, sest naisi, kes vähemalt koolipõlves tantsuga tegelesid on päris palju Samuti leiti, et rahvatants on paljudele sobilik ja meeldiv treeninguvõimalus Alates 10. jaanuarist on Põlva ringkonna naiskodukaitsjatel võimalus tegeleda Külliki Arjokese juhendamisel rahvatantsuga.

Põlvas loodi Naiskodukaitse rahvatantsurühm

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse