Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu Naiskodukaitse staabiassistendid Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu 2. - 3. novembril toimus Põlvamaal Naiskodukaitse staabiassistentide vabariiklik võistlus. Kahepäevase võistluse käigus tuli võistlejatel üles näidata oma teadmisi nii orienteerumises, sidevahendite käsitsemises, tingmärkide tundmises kui ka teistes erialastes oskustes. Tähtsamate ülesannete sooritamist raskendas võistluse läbiviijate poolt loodud lahingsituatsioon, mis nõudis kiiret ja täpset tegutsemist. ← Eelmine Kaitseliit 95 - pidu pisut teise nurga alt Järgmine → Lõuna-Tartumaa jaoskond on moodustatud! Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu Naiskodukaitse staabiassistendid

Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu Naiskodukaitse staabiassistendid

Kristi Randla ja Maarja Siilbek, Naiskodukaitse Põlva ringkonna side ja staabi erialagrupi liikmed, 15. novembril 2013

2.- 3. novembril toimus Põlvamaal Naiskodukaitse staabiassistentide vabariiklik võistlus. Kahepäevase võistluse käigus tuli võistlejatel üles näidata oma teadmisi nii orienteerumises, sidevahendite käsitsemises, tingmärkide tundmises kui ka teistes erialastes oskustes. Tähtsamate ülesannete sooritamist raskendas võistluse läbiviijate poolt loodud lahingsituatsioon, mis nõudis kiiret ja täpset tegutsemist.

Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu Naiskodukaitse staabiassistendid
I koha saavutanud Tallinna naiste võistkond pagunite joonistamise punktis. Foto: Lisete Vals

Laupäeva hommikul suundusid võistlejad karjääri, kus lisaks orienteerumisele tuli lahendada staabiassistendi erialaga seotud ülesandeid.Esimese ülesandebloki kaheksa punkti läbimiseks oli aega kolm tundi. Võistlejate teadmisi ja oskusi kontrolliti sideseadmete käsitsemises, sideprotseduuride tundmises, kaardist koopia tegemises ja selle vormistamises, tingmärkide tundmises ja joonistamises, ettekannete edastamises ning vastuvõtmises. Võistlusülesannete lahendamiseks oli vaja erialaseid oskusi, tähelepanelikkust ja avatud silmaringi.

Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu Naiskodukaitse staabiassistendid
II koha saavutanud rõõmsad Põlva naised. Foto: Sille Kingla

 

Kõige rohkem meeldis staabinaistele sideauto ülesanne, kus võistlejad pandi lahingsituatsiooni. Võistkonnad pidid tegema etteantud kaardist kilele koopia, selle nõuetekohaselt vormistama ja ajakohastama ning raadio teel tuleva info kaardile kandma. Naised pidid vastu võtma erinevaid ettekandeid ning said kasutada erinevaid raadiojaamu kui ka andmesidet. Ülesande soortamiseks oli aega 10 minutit. Enamik naiskondasid viibisid sideautos esimest korda ja tehnika oli neile uus, kuna hoolimata side- ja staabiassistente väljaõppest ei ole neil alati võimalust osaleda õppustel, kus nad saaksid praktilisi kogemusi. Antud kontrollpunkt osutus raskeks, kuid andis võistlejatele hea ülevaate sellest, milline on staabiassistendi töö sideautos või staabiruumis nn lahingolukorra ajal.

Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu Naiskodukaitse staabiassistendid
III koha saanud Lääne naised ülesannet lahendamas. Foto: Lisete Vals

 

Peale lõunasööki ja lühikest pausi ootas võistlejaid ees üheksa punktiga orienteerumisrada. Kui eelnevalt oodati võistlejatelt ülesande praktilist lahendust, siis orienteerumisrajal kontrolliti erialaseid teadmisi teoreetiliselt.

 

Õhtul tuli naistel esitleda veel kodutööd valikteemadel: „Sidepidamine 30 aasta pärast“, „Sidepidamine tsiviilis ja malevas“, „Sidepidamise areng“ või „Miks me oleme "sidenaised"?“. Peaaegu kõigil võistlejatel oli kodutöö ette valmistud, kuid need, kes unustasid, suutsid peale õhtusööki oma esitluse kiirelt valmis teha. Kuigi päev oli väga pikk ja töine, suutsid sidenaised veel rõõmsalt ja reipalt Aile Valsi "mängutunnis" osaleda. 

 

Kuna esimene võistluspäev oli väga pikk ja väsitav, siis teine päev oli sisustatud lihtsamate ülesannetega. Võistlejatel oli võimalus saada ka tagasisidet eelmisel päeval olnud ülesannetest.

 

Teise võistluspäeva lõpus loeti ülesannetest saadud punktid kokku ja seati naiskonnad pingeritta. Võistluse võitis Naiskodukaitse Tallinna ringkond koosseisus Tairi Välinurm, Heidi Tormet, Kristiina Hõbemägi ja Mariliis Vahera. Teise koha sai Põlva ringkond koosseisus Mari Plaado, Irina Vegner, Liivia Lints ja Maive Tõemäe. Kolmandale kohale tuli Lääne ringkonna võistkond, kuhu kuulusid Küllike Tammeveski, Reeli Rae, Eda Tamme ja Anu Saue.

 

Korraldajad Maarja Siilbek ja Kristi Randla tänavad kõiki, kes aitasid ja toetasid. 

FastLion CMS

Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu

Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu

I koha saavutanud Tallinna naiste võistkond pagunite joonistamise punktis Foto: Lisete Vals Laupäeva hommikul suundusid võistlejad karjääri, kus lisaks orienteerumisele tuli lahendada staabiassistendi erialaga seotud ülesandeid 2.- 3. novembril toimus Põlvamaal Naiskodukaitse staabiassistentide vabariiklik võistlus. Kahepäevase võistluse käigus tuli võistlejatel üles näidata oma teadmisi nii orienteerumises, sidevahendite käsitsemises, tingmärkide tundmises kui ka teistes erialastes oskustes. Tähtsamate ülesannete sooritamist raskendas võistluse läbiviijate poolt loodud lahingsituatsioon, mis nõudis kiiret ja täpset tegutsemist.

Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu Naiskodukaitse staabiassistendid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse