Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlva ringkonna naiskodukaitsjad tegutsevad mitmel rindel Põlva ringkonna naiskodukaitsjad tegutsevad 20. -22. augustil toimus Võrumaal Veemäe puhkepargis aktiivne meeskonnateemaline laager "Üks kõigi, kõik ühe eest", mis sai rahastatud Avatud Eesti fondi poolt. Foto autor: Tarmo Velga ← Eelmine Naiskodukaitse tähistas aastapäeva Järgmine → Põhja piirkonna laskevõistluse võitsid Tallinna naised Põlva ringkonna naiskodukaitsjad tegutsevad mitmel rindel

Põlva ringkonna naiskodukaitsjad tegutsevad mitmel rindel

Kristi Randla 6. sept. 2010

20.-22.augustil toimus Võrumaal Veemäe puhkepargis aktiivne meeskonnateemaline laager "Üks kõigi, kõik ühe eest", mis sai rahastatud Avatud Eesti fondi poolt.

Laager oli suunatud 30-le 13. - 17. aastastele Võru- ja Põlvamaa suurperede ja vähemate võimalustega noortele ning osalemine oli tasuta. Eesmärgiks oli osalejatele toreda, õpetliku ja sotsiaalseid oskusi arendava suvelõpu ürituse korraldamine. Ürituse idee autor ja projektijuht on Põlva ringkonna esinaine Kristi Randla, teda abistas Kadi Arras Võrust.

Laagri toimumises ja korraldamises aitas kaasa aktiivgrupp, kellest enamus oli Põlva ringkonna naiskodukaitsjad. Kaasa tegid projektis: ringkonna instruktor Sille Kingla, tegevliikmed: Sigrid Hunt, Tuuli Kotov, Illa Kingla Räpina jaoskonnast ning Rivo Rebane ja Martin Mill KL Põlva malevast. Toitlustuse eest kandis hoolt  Merike Klemmer, Põlva ringkonna toitlustusgrupist.

Laager oli ülesehitatud meeskonnateemal. Toimusid erinevad meeskonnamängud, -võistlused, grupiarutelud, etteasted. Lisaks said noored põhiteadmisi esmaabist sh kiirabi kutsumisest, elustamisest, käitumisest põletuste ja luumurdude korral. Vaadati erinevaid pilte ja peeti arutelusid. Hiljem toimus praktiline osa, mille käigus sai nii näidelda kui ka rakendada eluliselt olulisi teadmisi. Selleks asuti üheskoos lahendama autoavariisituatsiooni. Esmalt esitasid aktiivinoored ühe situatsiooni, seejärel said noored ise mängida avariis kannatanuid ja esmaabiandjaid.

Tagasisidest selgus, et noored said enda jaoks juurde hulgaliselt kasulikku.Viimasel rühmade arutelul selgus, et paljud ei tahakski veel koju minna, vaid laager võinuks olla palju pikem. Korraldajatele oli see uudis üheageselt nii nukrakstegev kui ka äärmiselt rõõmustav. Igaljuhul jätkub nüüd mõtlemisainet edaspidiseks ning ei ole välistatud, et taoline üritus võetakse järgneval suvel plaani juba veidi suuremates mõõtmetes.

Korraldajatel jagub osalenud noortele vaid kiidusõnu ja rõõmuga võib tõdeda, et laager õnnestus ja täitis oma eesmärgi. Kahtlemata osutus projekt „Üks kõigi, kõik ühe eest” heaks ja väärtuslikuks kogemuseks nii laagrilistele kui korraldajatele endile.
Põlva ringkonna naiskodukaitsjad tegutsevad mitmel rindel
Foto autor: Tarmo Velga

FastLion CMS

Põlva ringkonna naiskodukaitsjad tegutsevad

Põlva ringkonna naiskodukaitsjad tegutsevad

Laager oli suunatud 30-le 13 - 17 20.-22.augustil toimus Võrumaal Veemäe puhkepargis aktiivne meeskonnateemaline laager "Üks kõigi, kõik ühe eest", mis sai rahastatud Avatud Eesti fondi poolt.

Põlva ringkonna naiskodukaitsjad tegutsevad mitmel rindel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse