Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pidulaua katmine välitingimustes Pidulaua katmine välitingimustes 8. mail kogunesid Tartu ringkonna toitlustusgruppi 13 liiget malevasse, et osaleda täiendkoolitusel „Pidulaua katmine välitingimustes“. Kuna ilm väljas meenutas pigem novembrit ja ilmataat otsustas just sel päeval kogu oma sademete kollektsiooni tutvustada, siis otsustati jääda kööki. Kuid see ei rikkunud osalejate tegutsemisindu! Lõpuks ometi sai päriselt kokku tulla ja koos süüa teha! Juba mõnda aega oli taustamuusikaks olnud järjest valjenev kõhukorin ning lõpuks saabus aeg kõike seda ilu ka degusteerida! Võib ju öelda, et nälg on kõige parem kokk aga seekord polnud suupistete headus küll näljast põhjustatud! Igat ampsu nautides ja erinevaid maitseid kogedes võis ikka ja jälle tõdeda, et kui lihtsatest toorainetest saab nii hõrgud suupisted! Kõhud täis ja tuju koosolemisest ülev, saigi seekordne koolitus lõpetatud! Nüüd on vaja vaid oodata võimalust, kus kõiki neid põnevaid mõtteid ja ideid rakendada! Foto: Marina Liinar ← Eelmine Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2020 on PIIA KUSLAP Järgmine → Heategevusprojekt “Memmed-taadid sooja” Pidulaua katmine välitingimustes

Pidulaua katmine välitingimustes

Helen Virro 8. mail 2021

8. mail kogunesid Tartu ringkonna toitlustusgruppi 13 liiget malevasse, et osaleda täiendkoolitusel „Pidulaua katmine välitingimustes“. Kuna ilm väljas meenutas pigem novembrit ja ilmataat otsustas just sel päeval kogu oma sademete kollektsiooni tutvustada, siis otsustati jääda kööki. Kuid see ei rikkunud osalejate tegutsemisindu! Lõpuks ometi sai päriselt kokku tulla ja koos süüa teha!

Pidulaua katmine välitingimustes
Foto: Marina Liinar

Koolituse viis läbi Anu Parkonen, Kehtna Kutsehariduskeskusest. Esimene 1,5h kulus teooriale. Meile tutvustati pidulaua menüü koostamise ja lauakatmise põhimõtteid.  Käies läbi koolituse menüüd kasutas õpetaja põhimõtet, et toiduvalmistaja peaks eelkõige teadma tehnoloogiat, mitte vaid sõna sõnalt retsepti jälgima. Selline lähenemine on eriti oluline metsas süüa tehes, sest välitingimustes on võimalused ja toiduained tihti piiratud. Samuti aitab see katta põneva ja maitsva pidulaua ka väikese eelarvega.

Teooria kuulatud jagati retseptid laiali ja ei läinud kaua kui köögis hakkasid levima imehead lõhnad. Pannid särisesid ja ürdid hõljusid õhus. Lisaks külmadele suupistetele valmisid ka soojad ampsud ning keelt alla viivad magustoidud.  Aga peolaua katmisel on lisaks suupistete valistamisele ka teine oluline osa -  laua katmine. Loovusest ja fantaasiast siin osalejatel puudust küll ei tulnud. Varsti kattis lauda tavalise laudlina asemel camovõrk, käiku läksid nii tühjad padrunikastid ja plekkpurgid kui ka puupakud.

Juba mõnda aega oli taustamuusikaks olnud järjest valjenev kõhukorin ning lõpuks saabus aeg kõike seda ilu ka degusteerida! Võib ju öelda, et nälg on kõige parem kokk aga seekord polnud suupistete headus küll näljast põhjustatud! Igat ampsu nautides ja erinevaid maitseid kogedes võis ikka ja jälle tõdeda, et kui lihtsatest toorainetest saab nii hõrgud suupisted! 

Kõhud täis ja tuju koosolemisest ülev, saigi seekordne koolitus lõpetatud! Nüüd on vaja vaid oodata võimalust, kus kõiki neid põnevaid mõtteid ja ideid rakendada!

Pidulaua katmine välitingimustes
Foto: Marina Liinar

FastLion CMS

Pidulaua katmine välitingimustes

Pidulaua katmine välitingimustes

Foto: Marina Liinar Koolituse viis läbi Anu Parkonen, Kehtna Kutsehariduskeskusest Esimene 1,5h kulus teooriale 8. mail kogunesid Tartu ringkonna toitlustusgruppi 13 liiget malevasse, et osaleda täiendkoolitusel „Pidulaua katmine välitingimustes“. Kuna ilm väljas meenutas pigem novembrit ja ilmataat otsustas just sel päeval kogu oma sademete kollektsiooni tutvustada, siis otsustati jääda kööki. Kuid see ei rikkunud osalejate tegutsemisindu! Lõpuks ometi sai päriselt kokku tulla ja koos süüa teha!

Pidulaua katmine välitingimustes

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse