Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnakad elustasid minevikku Pärnakad elustasid minevikku Pärnumaa naiskodukaitsjad ehitasid sel nädalavahetusel avalike suhete erialavõistluse raames Hiiumaal üles messiboksi, mis viis külastajad sajanditagusesse ajastusse. Foto autor: Anneli Rabbi ← Eelmine Kõrvitsatalgud Saardes Järgmine → Ajarännak minevikku ja teised seiklused Pärnakad elustasid minevikku

Pärnakad elustasid minevikku

Karmen Vesselov 25. okt. 2015

Pärnumaa naiskodukaitsjad ehitasid sel nädalavahetusel avalike suhete erialavõistluse raames Hiiumaal üles messiboksi, mis viis külastajad sajanditagusesse ajastusse.

Messiboksis kohtusid Naiskodukaitse loomise algusaastate esindaja, okupatsiooniaegne naine ning tänapäevane kodukaitsja. Pärnu naiskodukaitsja Karmen Vesselovi sõnul kujutas boksi ülesehitus silda minevikust tänapäeva. “Sõjaeelset lihtsat helesinist kleiti kandev proua sümboliseeris sajandi alguse ühiskonnateadlikku naist. Samasugust riietust kandsid tollal organisatsiooni kuulunud naised, keda toona oli 16 000,” lausus Vesselov. Rahvarõivais daam aga esindas Vesselovi sõnul perioodi, mil naiskodukaitse sümboolika oli keelatud, kuid rahvuslik tuli ei kustunud ja kandis vabadusemõtte edasi tänapäeva.

Pärnakad elustasid minevikku
Maie Pitsal on kogunud ajaloolisi esemeid ja tõi need kaasa, et tuua välja mineviku side tänapäevaga.Foto autor: Karmen Vesselov
Pärnakad elustasid minevikku
Rahvarõivais daam sümboliseerib aega, mil naiskodukaitse sümboolika oli keelu all. Foto autor: Karmen Vesselov

Pärnakad valisid organisatsiooni tutvustamiseks ärkamisaegse rahvusromantilise temaatika ja näitasid naiskodukaitset kui pikkade traditsioonidega naisteühendust.

Pärnakad elustasid minevikku
Tänapäevane naiskodukaitsja sobitub ka vanasse miljöösse. Foto autor: Anneli Rabbi

FastLion CMS

Pärnakad elustasid minevikku

Pärnakad elustasid minevikku

Messiboksis kohtusid Naiskodukaitse loomise algusaastate esindaja, okupatsiooniaegne naine ning tänapäevane kodukaitsja Pärnu naiskodukaitsja Karmen Vesselovi sõnul kujutas boksi ülesehitus silda minevikust tänapäeva Pärnumaa naiskodukaitsjad ehitasid sel nädalavahetusel avalike suhete erialavõistluse raames Hiiumaal üles messiboksi, mis viis külastajad sajanditagusesse ajastusse.

Pärnakad elustasid minevikku

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse