Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Neli naist + võitlustahe = 10. koht maailma ühel raskemal militaarvõistlusel Neli naist + võitlustahe ​Täna Valga linnas lõppenud rahvusvahelisel Admiral Pitka luurevõistlusel saavutas Naiskodukaitse võistkond 10. koha, mis on seni kõrgeim saavutatud koht. ← Eelmine Admiral Pitka võistlus pakub naiskodukaitsjatele erinevaid väljakutseid Järgmine → Naiskodukaitses ja Kaitseliidus on 12 uut välikokka Neli naist + võitlustahe = 10. koht maailma ühel raskemal militaarvõistlusel

Neli naist + võitlustahe = 10. koht maailma ühel raskemal militaarvõistlusel

9. augustil 2019

​Täna Valga linnas lõppenud rahvusvahelisel Admiral Pitka luurevõistlusel saavutas Naiskodukaitse võistkond 10. koha, mis on seni kõrgeim saavutatud koht.

Pitkal on naiskodukaitsjad osalenud igal aastal, kuid ei kunagi varem ei ole naised saavutanud nii kõrget kohta. Naiskodukaitse võistkonda kuulusid Karme Hain, Ruth Maadla, Kristi Randla ning Reili Jäädmaa. Naistele elasid kaasa organisatsioonikaaslased üle kogu Eesti ning Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming sõnas võistluse lõpus uhkusega, et naiste sooritus oli ebareaalselt võimas.

 

Võistkonna liige Ruth arvas, et kui neil ei oleks just sellised inimesed naiskonnas nagu olid, siis oleks selline koht kindlasti olemata olnud. "Nii kui üks meist väsis, võttis keegi motiveerimise enda peale ja koos mindi lõpuni. Toetajaliikmed ja kaasaelajad olid samuti alati super positiivsed ning see motiveeris ka rohkem pingutama," sõnas naine.

Neli naist + võitlustahe = 10. koht maailma ühel raskemal militaarvõistlusel
Naiskodukaitse võistkond Pitkal. Foto: Karmen Vesselov

Admiral Pitka luurevõistluse lõpetas 28 startinud võistkonnast 27, kusjuures Naiskodukaitse võistkond oli ainus vaid naistest koosnenud võistkondOmavahel võtsid mõõtu Eesti, Belgia, Bosnia ja Herzegovina, Itaalia, Kanada, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Rumeenia, Slovakkia, Soome, Taani ja USA riigikaitseorganisatsioonide esindused.

 

Luurevõistlusel pidid neljaliikmelised võistkonnad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes üle 100 kilomeetri.

Neli naist + võitlustahe = 10. koht maailma ühel raskemal militaarvõistlusel
Naiskodukaitse võistkond Pitkal. Foto: Karmen Vesselov

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

 

Luurevõistluse lõpuprotokolli leiab Kaitseliidu lehelt.

FastLion CMS

Neli naist + võitlustahe

Neli naist + võitlustahe

Pitkal on naiskodukaitsjad osalenud igal aastal, kuid ei kunagi varem ei ole naised saavutanud nii kõrget kohta Naiskodukaitse võistkonda kuulusid Karme Hain , Ruth Maadla , Kristi Randla ning Reili Jäädmaa ​Täna Valga linnas lõppenud rahvusvahelisel Admiral Pitka luurevõistlusel saavutas Naiskodukaitse võistkond 10. koha, mis on seni kõrgeim saavutatud koht.

Neli naist + võitlustahe = 10. koht maailma ühel raskemal militaarvõistlusel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse