Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises Laupäeval, 20. aprillil toimus Hiiumaal Kapasto lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline võistlus lahingrelvadest. Kokku oli tulejoonel 11 Naiskodukaitse ringkonda. Ülle Raavel, NKK Haapsalu jaoskonna toetajaliige, võistluse protokollija Laskesport Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitse korraldab veteranide toetuseks Sinilille heategevusoksjoni Järgmine → Täna tähistatakse veteranipäeva Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises

Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises

20. aprillil 2024

Laupäeval, 20. aprillil toimus Hiiumaal Kapasto lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline võistlus lahingrelvadest. Kokku oli tulejoonel 11 Naiskodukaitse ringkonda.

Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises
Foto: Ülle Raavel

Võisteldi automaatrelvaga AK4 ja püstoliga Glock P80. Automaatrelvaga lasti 3x10 (lamades, püsti ja põlvelt) ning lisaks võistkondlikule arvestusele võisteldi ka individuaalselt. Püstoli harjutuses toimus ainult võistkondlik arvestus. Lisaks olid korraldajad välja mõelnud kaks meelelahutuslikumat lisaülesannet, millest ühes võeti mõõtu meditsiiniteadmistes ja teises lasti sileraudse jahipüssiga puruks taldrikuid (millest osa kahjuks või õnneks jäid terveks). Jahipüssist laskmine oli paljudele naistele esmakordne kogemus.


Üldkokkuvõttes tuli võitjaks Tartu ringkond 1202 silmaga (harjutus 1 ja 2), nii et rändkarikas, mille nad hommikul lauale tõid, rändas Tartusse tagasi. Tartu ringkonna koosseisus olid: Liis Kruuse, Silja Möllits, Miina Voltri, Linda Pärn.

Teiseks tuli Alutaguse võistkond 1183 silmaga (koosseisus Jekaterina Tihhomirova, Kristina Polunina, Natalja Skvortsova, Katrin Smirnova) ja kolmandaks Tallinna ringkond 1086 silmaga (koosseisus Anu Asu, Külli Davel, Sirle Baldesport-Märss, Berit Cavegn).

Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises
Üldarvestuse 1. koht - Tartu ringkond (Foto: Ülle Raavel)
Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises
2. koht Alutaguse ringkond (Foto: Alutaguse ringkonna erakogu)
Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises
3. koht Tallinna ringkond (Foto: Anu Asu erakogu)
Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises
1. koht individuaalarvestuses - Silja Möllits Tartu ringkonnast (Foto: Ülle Raavel)

Harjutuses 1 ehk automaatrelvast AK4 laskmises oli parim Tartu võistkond (1054 silma), teine Alutaguse (1030 silma) ja kolmas Tallinn (951 silma).

Harjutuses 2 ehk püstoli Glock P80 laskmises oli parim Alutaguse (153 silma), teine Tartu (148 silma) ja kolmas Tallinn (135 silma).


Individuaalarvestuses oli esikuuik järgmine:
1. Silja Möllits, Tartu (269 silma)
2. Natalja Skvortsova, Alutaguse (268 silma)
3. Karme Hain, Võrumaa (267 silma)
4. Jekaterina Tihhomirova, Alutaguse (265 silma)
5. Linda Pärn, Tartu (264 silma)
6. Miina Voltri, Tartu (261 silma)


Märkimisväärne on, et 44-st võistlejast lausa 29 täitsid mõne laskur- või kütiklassi normi. Kokku täitsid naised neli Laskur II, neli Laskur I, kaheksa Esilaskuri, viis Küti II ja kaheksa Küti I klassi normi.

 

Naiskodukaitse karikavõistlusel lahingrelvadest laskmises võisteldi endise Kaitseliidu ülema kindralmajor Riho Ühtegi poolt 2020. aastal annetatud rändkarika nimel. Karikavõistlus toimub igal aastal erinevas Naiskodukaitse ringkonnas. Sel aastal korraldas võistlust Naiskodukaitse Lääne ringkond koostöös Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna ja Lihula üksikkompaniiga.

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mille eesmärgiks on naiste kaasamine riigikaitsesse ning laiemalt kogu ühiskonna turvalisemaks muutmisse. Igal liikmel on kindel roll kriisi- ja sõjaajal. Naiskodukaitsjad saavad osaleda sõjalises riigikaitses, kuuludes Kaitseliidu poolt ettevalmistatavatesse üksustesse. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3800 liiget.

 

Ülle Raavel, NKK Haapsalu jaoskonna toetajaliige, võistluse protokollija

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises

Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises

Foto: Ülle Raavel Võisteldi automaatrelvaga AK4 ja püstoliga Glock P80 Automaatrelvaga lasti 3x10 (lamades, püsti ja põlvelt) ning lisaks võistkondlikule arvestusele võisteldi ka individuaalselt Laupäeval, 20. aprillil toimus Hiiumaal Kapasto lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline võistlus lahingrelvadest. Kokku oli tulejoonel 11 Naiskodukaitse ringkonda.

Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse