Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad tähistavad oma 88. aastapäeva Naiskodukaitsjad tähistavad oma 88 Laupäeval, 5. septembril tähistab Naiskodukaitse Jõgevamaal Kuremaa lossis piduliku aktuse ja vastuvõtuga 88. aastapäeva. Foto Merle Rüütel ← Eelmine Vabatahtlikud instruktorid käisid end Soomes täiendamas Järgmine → Naiskodukaitsjad käisid Murastes lastele esmaabi õpetamas Naiskodukaitsjad tähistavad oma 88. aastapäeva

Naiskodukaitsjad tähistavad oma 88. aastapäeva

Eveli Nõgu 3. sept. 2015

Laupäeval, 5. septembril tähistab Naiskodukaitse Jõgevamaal Kuremaa lossis piduliku aktuse ja vastuvõtuga 88. aastapäeva.

Naiskodukaitse aastapäeval antakse muuhulgas neljale organisatsiooni liikmele pidulikult üle Liiliaristi III klassi teenetemedal. Liiliaristi põhiklasse antakse välja tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest organisatsioonis.

 

Liiliaristi III klassi kavaler Liisa Pedoksaar (end. Aru) on olnud Naiskodukaitse Tartu ringkonna liige 2001. aastast ja sel perioodil tegutsenud mitmel valitaval ametikohal, panustanud jaoskonna ja ringkonna tegevuse arendamisse. Ta on osalenud Naiskodukaitse välikokakursuse ülesehitamisel, samuti väljaõpet koordineerivate dokumentide väljatöötamisel. Liisa Pedoksaar on aastaid tegutsenud vabatahtliku instruktorina.

 

Liiliaristi III klassi kavaler Malle Lohk on olnud Naiskodukaitse Sakala ringkonna liige 2001. aastast. Ta on olnud kuus aastat Sakala ringkonna esinaine ja 2014. aastal taassündis tema eestvedamisel Karksi jaoskond. Praegu tegutseb ta aktiivselt kultuuri- ja toitlustusgrupis, kus teda tuntakse tegusa ja kohusetundliku kaaslasena.

 

Liiliaristi III klassi kavaler Maire Arro on olnud Naiskodukaitse Järva ringkonna liige 2001. aastast. Endise väga eduka laskesportlasena oli algusaastatel Maire Arro peamiseks väljundiks Järva ringkonna laskespordi eestvedamine. Hiljem võttis ta enda kanda toitlustusgrupi juhi rolli ja on ajaga suutnud enda ümber koondada hästitoimiva meeskonna, keda oodatakse pikisilmi toitlustama nii Naiskodukaitse kui ka koostööpartnerite üritustele. Maire Arro on hinnatud kaaslane ka teiste poolt, 2010. aastal valiti ta Järvamaa aasta naiskodukaitsjaks, samuti on ta olnud Naiskodukaitse keskjuhatuse liige.

 

Liiliaristi III klassi kavaler Tiia Mettus on olnud Naiskodukaitse Järva ringkonna liige 2001. aastast. Tiia Mettus mängis olulist rolli Naiskodukaitse Järva ringkonna taasloomisel ning olles aktiivne liige tänaseni on läbi oma aktiivse tegevuse Naiskodukaitses andnud märkimisväärse panuse Järva ringkonna arengusse ja traditsioonide loomisse. Kui 2008. aastal asusid Naiskodukaitses tööle esimesed ringkonna instruktorid, siis alustas Tiia Mettus tööd Naiskodukaitse Järva ringkonna instruktorina, kus ta töötas üheksa aastat kuni 2015.a märtsini. Tiia Mettuse üheks tugevuseks ja väärtuseks Naiskodukaitses on pidev enesetäiendamine ning teadmiste edasiandmine organisatsiooni liikmetele.

 

Naiskodukaitse aastapäeval osalevad kutsutud külalistena erukindral Ants Laaneots ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili. Peol osaleb ka ligi 170 naiskodukaitsjat ringkondadest üle Eesti.

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu toetamise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses üle 2260 liikme.

Naiskodukaitsjad tähistavad oma 88. aastapäeva
2014. aastal andis Naiskodukaitse välja neli Liiliaristi III klassi teenetemärki. Foto Merle Rüütel

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad tähistavad oma 88

Naiskodukaitsjad tähistavad oma 88

Naiskodukaitse aastapäeval antakse muuhulgas neljale organisatsiooni liikmele pidulikult üle Liiliaristi III klassi teenetemedal Liiliaristi põhiklasse antakse välja tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest organisatsioonis Laupäeval, 5. septembril tähistab Naiskodukaitse Jõgevamaal Kuremaa lossis piduliku aktuse ja vastuvõtuga 88. aastapäeva.

Naiskodukaitsjad tähistavad oma 88. aastapäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse