Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t mängima Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t Viljandis tähistati võidupüha maakaitsepäevaga. Kui eelmisel aastal oli Viljandil au korraldada suurt Kaitseliidu paraadi, siis tänavu sai natuke teisiti tähistada. Järgmine → Kihnu on, Kihnu jääb, Kihnu olema peab! Sakala naiste suveseiklused põneval väikesaarel Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t mängima

Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t mängima

Tekst: Mariliis Tammeväli, fotod: Gunnar Teas, Jaan Männik, Mariliis Tammeväli 25. juunil 2024

Viljandis tähistati võidupüha maakaitsepäevaga. Kui eelmisel aastal oli Viljandil au korraldada suurt Kaitseliidu paraadi, siis tänavu sai natuke teisiti tähistada.

Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t mängima

Viljandi linna ja valla rahvas sai maakaitsepäeval tutvuda Kaitseliidu ning teiste organisatsioonide tegevusega (sh Politsei- ja piirivalveamet, Punane Rist, Päästeamet), süüa sõdurisuppi ning mängida naiskodukaitsjate korraldatud BINGO-t. 

Naiskodukaitse Sakala ringkonna naised olid selleks maakaitsepäevaks välja mõelnud toreda BINGO, millest kõik said osa võtta. BINGO ruudustiku täitmiseks tuli läbida 5 punkti ning sealt koguda nii teadmisi kui templeid. 

 

Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t mängima

Kõik 5 punkti olid erinäolised, kuid väga vajalike teemadega. Näiteks B punktis sai vastata  viktoriiniküsimustele. “Kas sina tead, kes saab astuda Naiskodukaitse liikmeks ?” Osalenud nüüd kindlasti teavad. I punktis saadi vajalikud teadmised asjadest, mis võiksid olla kõigil inimestel autos. Näiteks võiks alati autosse varuda sularaha, juhuks kui tanklas ei saa kaardiga maksta. ”Mõtle, mis veel autos kindlasti võiks olemas olla?”  N punktis tutvustati metsas ellujäämise karpi. Punktis G räägiti evakuatsioonikotist – miks, mis ja milleks. Inimesed said osa võtta evakuatsioonikoti kokku panemisest. Nii mõnigi ei olnud kuulnud sellisest kotist ja naiskodukaitsjatel oli seda suurem rõõm infot jagada. O punktis tutvustati aga kriisivarude kasti, millega saab üks pere hakkama seitsme päeva vältel. Sellest kastist leiab vett, ravimeid, kuivaineid, konserve ja palju muud. “Kas sinul on selline kriisivarude kast olemas?” Kui ei ole, siis otsi lisainfot Ole valmis! äpist  ja pane ka endale kriisivarude kast valmis.

 

Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t mängima
Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t mängima

Usume, et kõikides punktides said inimesed oma teadmised proovile panna ja kindlasti ka uut vajalikku infot. Lisaks teadmistele kostitati osalejaid väikse meenega.

Päeva lõpetas Kaitseliidu Sakala maleva pidulik rivistus Vabaduse platsil, kus tunnustati endi seast tublisid, asetati pärjad Vabadussõjas langenute mälestussambale ning võeti vastu saabunud võidutuli, mille Sakala maleva pealik saatis kõikidesse Viljandimaa haldusüksustesse. 

Eks järgmisel aastal paistab, kuidas Viljandis maakaitsepäeva tähistatakse, seniks kohtumiseni muudel toredatel üritustel! 

 

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t

Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t

Viljandi linna ja valla rahvas sai maakaitsepäeval tutvuda Kaitseliidu ning teiste organisatsioonide tegevusega (sh Politsei- ja piirivalveamet, Punane Rist, Päästeamet), süüa sõdurisuppi ning mängida naiskodukaitsjate korraldatud BINGO-t Naiskodukaitse Sakala ringkonna naised olid selleks maakaitsepäevaks välja mõelnud toreda BINGO, millest kõik said osa võtta Viljandis tähistati võidupüha maakaitsepäevaga. Kui eelmisel aastal oli Viljandil au korraldada suurt Kaitseliidu paraadi, siis tänavu sai natuke teisiti tähistada.

Naiskodukaitsjad kutsusid maakaitsepäeval BINGO-t mängima

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse