Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname au!“ raames ligi 25 000 eurot Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname Sel kevadel viis Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing esmakordselt läbi heategevuskampaania “Anname au!”, mis kutsus üles kandma veteranipäeva eel ja ajal sinilille rinnamärki Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks. Foto: Anname Au Facebooki leht Heategevus ← Eelmine Stardib kuues Naiskodukaitse fotokonkurss 'Heategu läbi minu silmade' Järgmine → Võidutule viivad maakondadesse aktiivne naiskodukaitsja ja kaitseliitlane, keda seovad perekondlikud sidemed Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname au!“ raames ligi 25 000 eurot

Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname au!“ raames ligi 25 000 eurot

Ave Proos, Naiskodukaitse esinaise asetäitja 2. juunil 2014

Sel kevadel viis Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing esmakordselt läbi heategevuskampaania “Anname au!”, mis kutsus üles kandma veteranipäeva eel ja ajal sinilille rinnamärki Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks.

Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname au!“ raames ligi 25 000 eurot
President Toomas Hendrik Ilves ühines heategevuskampaaniaga "Anname au!", ostes kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks naiskodukaitsjatelt endale ja oma pereliikmeile sinilille rinnamärgid. Foto: Siim Teder, Eesti Kaitsevägi

Tänapäeva veteranid on kõik need naised ja mehed, kes on tugevdanud Eesti julgeolekut rahvusvahelistel operatsioonidel või saanud vigastada Eestis kaitseväeteenistuses või Kaitseliidu sõjaväelisel väljaõppel. Sinilille rinnamärke valmistasid SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti. Iga märk on tehtud kohalikust vildist ja kordumatu käsitöö, mille valmistamises osales üle 100 inimese.

 

 

 

Suur ja vastutusrikas roll kampaania kordaminekul oli usaldatud naiskodukaitsjatele, kes kahe nädala jooksul tutvustasid kampaania ideed ja müüsid tuhandeid sinilillemärke igas Eestimaa nurgas. Kaasa lõid kõik 15 Naiskodukaitse ringkonda, nii mõneski piirkonnas olid müügitöö korraldamisel suureks abiks ka kodutütred, noorkotkad ja kaitseliitlased. Kokku oli heategevuskampaaniaga seotud üle 300 meie organisatsiooni liikme.

Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname au!“ raames ligi 25 000 eurot
Foto: Eesti Kaitsevägi

 

Üheksa aastat Kaitseliidu Peastaabi kantselei ülema ametikohal töötanud ning nüüdseks neljandat õppeaastat järjest Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis käitumisraskustega õpilaste pedagoog-kasvataja ja riigikaitseõpetaja Tiiu Rikolas ütles, et „Anname au!“ aktsioonist kuuldes tekkis tal koheselt soov annetuste kogumisega liituda. „Leian, et naiskodukaitsjana on minu kohus sellist ettevõtmist toetada,“ sõnas Tiiu, kelle sõnul said Vigala vallas müüdud sinililled väga kiiresti otsa, nii et neid tuli Tallinnast juurde tellida. „ Kohalikel elanikel oli väga hea meel, et nad said ka väikeses maakohas kaasa aidata ja toetasid kampaaniat lahkelt sinilille ostuga“.

Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname au!“ raames ligi 25 000 eurot
Sinilille saab rinda Keila aselinnapea Timo Suslov.

 

Anu Aljaste-Sits, kes oli kampaania üks peamisi eestvedajaid Naiskodukaitse Lääne ringkonnas, ütles, et see heategevuslik projekt andis peale panuse teiste heaks ka talle endale väga palju. „Ma olen ennast alati väga nõrgaks müügiinimeseks pidanud, kuid kampaania läbiviimise käigus kasvas iga müüdud sinilillega ka minu müügivaim.“ Anu sõnul oli lausa lust vaadata, kuidas naiskodukaitsjatel abiks olnud kodutütred silkasid sinilillekarpidega ringi ja kogusid annetusi. „Sain minagi nende toel oma tagasihoidlikkusest võitu ja Tallinnas toimunud Veteranirockil müüsin juba kolmveerand tunniga sada sinilille,“ teatas Anu võidurõõmsalt ja tänas südamest kõiki kampaania korraldajaid, kes andsid naiskodukaitsjatele võimaluse nii ulatuslikus projektis kaasa lüüa.

Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname au!“ raames ligi 25 000 eurot
Sinilillede müük Naiskodukaitse Sakala ringkonnas. Foto: Lembe Lahtmaa

 

“Siiras heameel on näha, et meie veteranide toetamine läheb korda nii paljudele inimestele üle Eesti. Täname kõiki, kes sinilille kandsid ja annetuse tegid,” ütles kampaania eestvedaja Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse esimees Gustav Kutsar. “Tänusõnad kuuluvad väga paljudele, kuid esile tuleb tõsta Naiskodukaitse vabatahtlikke, kes kogusid kõige suurema osa vajalikust annetusrahast."

 

Naiskodukaitse ringkondade abiga koguti ligi 25 000 eurot, mis on pea pool vajaminevast toetussummast. Sinilillede müügiga koguti annetusi Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliiniku heaks. Taastusravikliinik käivitab sel aastal uue amputatsioonijärgse taastusravi keskuse ning annetuste toel soetatakse vajalik kõnniabiseade nii vigastatud veteranidele kui ka kõigile teistele kliiniku patsientidele.

Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname au!“ raames ligi 25 000 eurot
Kampaania võitis paljude meediakanalite tähelepanu. Foto: Anname Au Facebooki leht

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname

Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname

President Toomas Hendrik Ilves ühines heategevuskampaaniaga "Anname au!", ostes kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks naiskodukaitsjatelt endale ja oma pereliikmeile sinilille rinnamärgid Foto: Siim Teder, Eesti Kaitsevägi Tänapäeva veteranid on kõik need naised ja mehed, kes on tugevdanud Eesti julgeolekut rahvusvahelistel operatsioonidel või saanud vigastada Eestis kaitseväeteenistuses või Kaitseliidu sõjaväelisel väljaõppel Sel kevadel viis Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing esmakordselt läbi heategevuskampaania “Anname au!”, mis kutsus üles kandma veteranipäeva eel ja ajal sinilille rinnamärki Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks.

Naiskodukaitsjad kogusid heategevuskampaania „Anname au!“ raames ligi 25 000 eurot

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse