Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad kogunevad sportima Naiskodukaitsjad kogunevad sportima Eesoleval nädalavahetusel, 29. -31. juulil toimub Aartika Puhkekülas, Lääne-Virumaal Naiskodukaitse spordilaager, kuhu on oodata umbes paarsadat naiskodukaitsjat koos oma perekonnaliikmetega. com ← Eelmine Muinasjutu vägi võitis fotokonkursi Järgmine → Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm naiskodukaitsjaid Naiskodukaitsjad kogunevad sportima

Naiskodukaitsjad kogunevad sportima

K. Kitsing 25. juulil 2011

Eesoleval nädalavahetusel, 29.-31. juulil toimub Aartika Puhkekülas, Lääne-Virumaal Naiskodukaitse spordilaager, kuhu on oodata umbes paarsadat naiskodukaitsjat koos oma perekonnaliikmetega.

Naiskodukaitsjad kogunevad sportima
Naiskodukaitsjad spordilaagris Ulgel

Naiskodukaitse spordilaagris saab nimetusele kohaselt tegeleda eelkõige spordiga. Füüsilise ja vaimse vormi proovilepanekuks võisteldakse järgmistel aladel: orienteerumine, kirvevise, võrkpall, saagimine, lauamäng, sulgpall, õhupüssist laskmine, köievedu, suusatamine. Traditsiooniliselt toimub Naiskodukaitse- ja riigikaitseteemaline viktoriin ning juba humoorikaks tavaks kujunenud sportlik kava, mille teemaks sel aastal „Sport 1927“.


Naiskodukaitse Viru ringkonna esinaise Urve Rosenbergi ütlusel on selle aasta Viru ringkonna korraldataval spordilaagril rõhutud Naiskodukaitse loomisaastale – 1927. „Ootan ärevusega ringkondade sportlikke kavasid ja nende humoorikaid lähenemisi ajaloolisest teemast lähtudes,“ rääkis Rosenberg.


Viru ringkonna juhatuse ja spordilaagri korraldustoimkonna liige Velli Ehasalu loeb erinevuseks tänavusel aastal seda, et üritusel ei ole klassikalised spordialad. „Näiteks võrkpall on pisut “kiiksuga” ja köit veetakse ka üle vesise piiri, ” räägib Ehasalu. “Orienteerumisrajal on seekord totaalne kompott – kontrollpunktides saab proovile panna nii sõdurioskuseid, kui ka kultuurilisi teadmisi, mõned ülesanded kukuvad ehk lausa koomilised välja,“ selgitab ta.


Ennesõjaaegsel ajal tegutses Naiskodukaitses erialaosakonnana spordi- ja kehakasvatusosakond ning sel ajal peeti naistele soovitatavateks aladeks talvel suusatamist, kelgutamist, uisutamist ning suvel matkamist, rattasõitu, ratsutamist, aerutamist, ujumist ja ka purjetamist. Lisaks niisama suusatamisele, võrkpalli ja tennise mängimisele, püüti organisatsiooni liikmetes arendada ka vastupidavust, tähelepanuvõimet, kiiret ja täpset orienteerumist ning kohanemist võõrastes oludes.


Naiskodukaitse spordilaagri avarivistus on reedel kell 20 ja laagri lõpetamine pühapäeval kell 15. Laagrist võtavad osa kõikide ringkondade esindused üle Eesti.

 

Spordilaagrit korraldatakse üle aasta, vahepealsetel aastatel peetakse üle-eestilisi Kaitseliidu suvepäevi. Spordilaagri eesmärk on tervislike ja sportlike eluviiside propageerimine ringkondades.


Naiskodukaitse on naisorganisatsioon, kus leidub harivat ja väljakutseterohket tegevust igale naisele – kõik liikmed läbivad baasväljaõppe, valivad vastavalt erialale lisakursuseid, saavad teha sporti ja osaleda militaarses tegevuses ning võtta osa seltskondlikest üritustest. Liikmete väljaõpe ja organisatsiooniline tegevus on suunatud Kaitseliidu ülesannete täitmisele, läbi mille saab iga liige anda oma panuse riigikaitse arendamisesse ja laiemalt kogu ühiskonna paremaks muutmisele.


2011. a jaanuarikuu seisuga on Naiskodukaitses 1607 liiget ja palgalisi töötajaid on kokku 16.


Lisainfo:

Urve Rosenberg

Naiskodukaitse Viru ringkonna esinaine

56 466 657, urve.rosenberg(ät)gmail.com

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad kogunevad sportima

Naiskodukaitsjad kogunevad sportima

Naiskodukaitsjad spordilaagris Ulgel Naiskodukaitse spordilaagris saab nimetusele kohaselt tegeleda eelkõige spordiga Füüsilise ja vaimse vormi proovilepanekuks võisteldakse järgmistel aladel: orienteerumine, kirvevise, võrkpall, saagimine, lauamäng, sulgpall, õhupüssist laskmine, köievedu, suusatamine Eesoleval nädalavahetusel, 29.-31. juulil toimub Aartika Puhkekülas, Lääne-Virumaal Naiskodukaitse spordilaager, kuhu on oodata umbes paarsadat naiskodukaitsjat koos oma perekonnaliikmetega.

Naiskodukaitsjad kogunevad sportima

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse