Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad innustavad veteranide auks liikuma Naiskodukaitsjad innustavad veteranide auks Täna, 17. aprillil saab avapaugu Anname au! Sinilillerännak Rakveres, millega Naiskodukaitse Viru ringkond tõstab ausse Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranid ning innustab liikumisaastal rohkem liikuma. Avalikud suhted Heategevus Matkamine Orienteerumine Sinilillekampaania ← Eelmine Kirde maakaitseringkonna õppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb pooltuhat inimest Järgmine → Lastekaitsepäeval sai lustida ja pannkooki süüa Naiskodukaitsjad innustavad veteranide auks liikuma

Naiskodukaitsjad innustavad veteranide auks liikuma

Kristel Kitsing 17. aprillil 2023

Täna, 17. aprillil saab avapaugu Anname au! Sinilillerännak Rakveres, millega Naiskodukaitse Viru ringkond tõstab ausse Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranid ning innustab liikumisaastal rohkem liikuma.

Naiskodukaitsjad innustavad veteranide auks liikuma
Rada saab läbida kõndides või ratastel. Foto: Kaja Tammeoks

Sinilillerännakule on oodatud igas vanuses ja erineva füüsilise ettevalmistusega inimesed, rada on läbitav nii jala kui ratastel.

 

Nutiraja pikkus linnulennult on kümme kilomeetrit. Rajal on 19 punkti ning kõigi vahel, kes läbivad neist vähemalt kümme, loositakse välja auhindu.

 

Vajalik on mobiiltelefon, kuhu tuleb laadida NaviCup äpp. Seda saab tasuta alla laadida nii Play poest kui App Storest. Seejärel tuleb lülitada sisse GPS ja üles otsida üritus nimega Sinilillerada Rakveres. Läbima ei pea kogu rada.

 

Rajameister Evely Press märkis, et punktide läbimise järjekord ega raja läbimise kiirus ei ole olulised. „Rada on üles pandud selliselt, et saad ise valida sobiva tempo ja trajektoori ning koguda just niipalju punkte, kui soovid. Kui ühel päeval enam ei jaksa, siis rada saad jätkata ka teisel päeval ja nii kuni kuu lõpuni,“ selgitas naiskodukaitsja.

 

Anname au! Sinilillerännaku rada on üleval aprilli lõpuni.

 

Alates 2014. aastast on Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega viinud igal kevadel läbi Sinilillekampaaniat, mis kutsub üles kandma Sinilille rinnamärki Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Kümnendal juubeliaastal kogutakse annetusi, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt.

 

Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga luua Pärnu randa ujumisvõimalus ka puuetega inimestele, soetada Hiiumaa haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös Paralümpiakomiteega luua Kiviõli Seikluskeskusesse parasuusatamise võimalus.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad innustavad veteranide auks

Naiskodukaitsjad innustavad veteranide auks

Rada saab läbida kõndides või ratastel Foto: Kaja Tammeoks Sinilillerännakule on oodatud igas vanuses ja erineva füüsilise ettevalmistusega inimesed, rada on läbitav nii jala kui ratastel Täna, 17. aprillil saab avapaugu Anname au! Sinilillerännak Rakveres, millega Naiskodukaitse Viru ringkond tõstab ausse Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranid ning innustab liikumisaastal rohkem liikuma.

Naiskodukaitsjad innustavad veteranide auks liikuma

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse