Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad annavad üle jõulukingitused Afganistanis teenivatele Eesti sõduritele Naiskodukaitsjad annavad üle jõulukingitused Kolmapäeval, 15. detsembril kell 14 annavad Kaitseliidu peastaabis naiskodukaitsjad üle 180 omakootud sõrmikupaari, mis on jõulukingituseks Afganistanis teenivatele Eesti kaitseväelastele. ← Eelmine Viru ringkonna esinaisele anti üle õnnistuse saanud õlarätt Järgmine → Põlva ringkonna meeleolukas aastalõpp Naiskodukaitsjad annavad üle jõulukingitused Afganistanis teenivatele Eesti sõduritele

Naiskodukaitsjad annavad üle jõulukingitused Afganistanis teenivatele Eesti sõduritele

14. dets. 2010

Kolmapäeval, 15. detsembril kell 14 annavad Kaitseliidu peastaabis naiskodukaitsjad üle 180 omakootud sõrmikupaari, mis on jõulukingituseks Afganistanis teenivatele Eesti kaitseväelastele.

Kindaprojekti olid kaasatud 109 naist üle Eesti, kellest mitmed tunnistasid, et haarasid vardad kätte üle pika aja esimest korda peale kooli lõpetamist. Kudumisõpikud ja sõrmede kudumise nipid käisid käest kätte, jagati soovitusi, kust oma kodukandi mustreid leida jne. Kinnaste värvivalikul lähtuti Afganistani kõrbetoonidest, mustrivalikul oli aga püüdluseks kasutada just oma kodukandi kindamustreid, millest nii mõnedki omavad kurja peletavat salaväge.

Naiskodukaitsjad annavad üle jõulukingitused Afganistanis teenivatele Eesti sõduritele
Foto: Eveli Sammelselg

Iga kuduja kirjutas kindapaarile sisse ka head soovid:

„Lumised jõulutervitused kodusest Eestist!
Hoidku Helme rattakiri Su käed soojas!

Naiskodukaitsja Liisa Tartust“

„Tubli ja tugev Eesti mees seal kaugel!

Nende kinnaste sisse lumiste kuuskede vahele on kootud salasõnum ja
kutse, mis toob kinda kandja alati tervena koju tagasi. Mustri tegemisel sain inspiratsiooni Kanepi-Kooraste kandi mühavatest metsadest, nii et tegemist on Vana-Võromaa pärandiga.

Hoia ennast, oma peret ja sõpru!

Maret, Tartu ringkonnast“

„Kord aastas jõulukella kauges kajas
saab ajalooks me olevik
ja jõuluõhtu küünlasäras
tas heledam näib tulevik.
Jääb ajalugu uue põlve lätteks,
kuid uue aasta teod
on olevate kätes.

Helme kindamuster
Kindad on kootud "ristikirjas". Rist on eesti rahvakunsti igivana sümbol,
peegeldades maailma jõudude keskpunkti ja kaitstes vaenulike jõudude eest

Kindad kudus Esti, Põlva ringkond“

Naiskodukaitsjad annavad üle jõulukingitused Afganistanis teenivatele Eesti sõduritele
Foto: Ivar Jõesaar

 

„Võtsime eesmärgiks kududa kindad oma kodukandi mustrites, kuna Naiskodukaitse üks väärtustest on pärimuse hoidmine,“ sõnas projekti algataja Kersti Podmošenski. „Sel viisil said meie liikmed tutvuda oma kodukandi rahvapärandiga ning meelde tuletada esiemade kindakudumise oskusi.“


Kindaid tuleb vastu võtma Kaitseväe Logistikakeskuse Tervisekeskuse sotsiaalse ja psühholoogilise toetuse jaoskonna esindaja, kelle kaudu kingitused jõuludeks Afganistani jõuavad.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad annavad üle jõulukingitused

Naiskodukaitsjad annavad üle jõulukingitused

Kindaprojekti olid kaasatud 109 naist üle Eesti, kellest mitmed tunnistasid, et haarasid vardad kätte üle pika aja esimest korda peale kooli lõpetamist Kudumisõpikud ja sõrmede kudumise nipid käisid käest kätte, jagati soovitusi, kust oma kodukandi mustreid leida jne Kolmapäeval, 15. detsembril kell 14 annavad Kaitseliidu peastaabis naiskodukaitsjad üle 180 omakootud sõrmikupaari, mis on jõulukingituseks Afganistanis teenivatele Eesti kaitseväelastele.

Naiskodukaitsjad annavad üle jõulukingitused Afganistanis teenivatele Eesti sõduritele

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse