Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad Airi Tooming ja Leane Morits pälvisid riiklikud autasud Naiskodukaitsjad Airi Tooming ja President Alar Karis andis 22. juunil Tallinnas Vanasadama kruiisiterminalis üle tänavused riiklikud teenetemärgid, teiste seas sai tunnustuse ka Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming ja Tartu ringkonna naiskodukaitsja Leane Morits. ee/7459271/punase-ristiga-parjatud-naiskodukaitsja-ma-tean-et-ma-teen-oiget-asja ← Eelmine Eili oma vanaisale: „Ma ei unusta Sind!“ Järgmine → Terviseamet tunnustas vabatahtlikke naiskodukaitsjaid Naiskodukaitsjad Airi Tooming ja Leane Morits pälvisid riiklikud autasud

Naiskodukaitsjad Airi Tooming ja Leane Morits pälvisid riiklikud autasud

24. juunil 2022

President Alar Karis andis 22. juunil Tallinnas Vanasadama kruiisiterminalis üle tänavused riiklikud teenetemärgid, teiste seas sai tunnustuse ka Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming ja Tartu ringkonna naiskodukaitsja Leane Morits.

Naiskodukaitsjad Airi Tooming ja Leane Morits pälvisid riiklikud autasud
Airi Tooming ja president Alar Karis (Foto Vabariigi Presidendi Kantselei / Arno Mikkor)

Valgetähe IV klassi teenetemärgi saanud Airi Tooming sõnas, et teenetemärgi saamine näitab seda, et inimene teeb head tööd. "Ma lihtsalt mõtlen niimoodi, et kui inimene teeb igal ajahetkel seda, mida ta väga tahab teha, millest on temale endale, ühiskonnale ja kogu maailmale kasu, siis isegi pole vahet, millega see päädib ühel hetkel. Kas see päädib sellega, et ma lihtsalt ise tunnen rahulolu või sellena, et inimesed mu ümber on rahul ja võib-olla mõnikord siis ka sellena, et president otsustab anda medali."


Naiskodukaitse roll on aga Ukraina sõjakonflikti taustal suurenenud. "Huvi naiskodukaitse vastu on märgatavalt suurenenud. Meiega on liitunud viimase kolme kuuga üle 1000 naise. Tegelikult ka viimasel kahel aastal, kui meil kõigepealt oli koroonakriis ja siis põgenikekriis, on naiskodukaitse organisatsioonina olnud tõsiseltvõetav ja hea partner erinevatele riigiasutustele. Me ikkagi koondame süsteemselt neid naisi, kes on valmis andma endast 100 protsenti ja natuke veel ja täitma veel neid riigi ülesandeid, milleks parasjagu seda palgalist ressurssi puudu on," selgitas Tooming.

 

Intervjuud Airiga saab vaadata Postimehest:

https://www.postimees.ee/7550754/videod-ma-ei-uskunud-et-nii-lihtsa-too-peale-antakse-nii-suur-tunnustus

Naiskodukaitsjad Airi Tooming ja Leane Morits pälvisid riiklikud autasud
Leane Morits ja president Alar Karis (Foto Vabariigi Presidendi Kantselei / Arno Mikkor)

President Alar Karis tunnustas naiskodukaitsjat Leane Moritsat vabatahtliku töö korraldamise eest koroonakriisi ajal Tartumaal Punase Risti IV klassi teenetemärgiga.

 

Autasu saanud Leane Morits rõhutas intervjuus Tartu Postimehele, et tegelikult on teenetemärk tänuks kõikidele vabatahtlikele, kes on andnud oma panuse vaktsineerimisrindel. "Mind on ainult üks ja kui ei oleks olnud neid tublisid inimesi, kes appi tõttasid, siis poleks sellest üritusest suurt midagi välja tulnud," lausus ta.

 

Oma tegemistes lähtub Morits teadmisest, et tegeleb väärt asjaga. "Mind kannab see, et ma tean, et ma teen õiget asja," ütles ta. "Ma tean, et Naiskodukaitse on Eesti riigile ja selle julgeolekule oluline."

 

Loe intervjuud Leane Moritsaga Tartu Postimehest:

https://tartu.postimees.ee/7459271/punase-ristiga-parjatud-naiskodukaitsja-ma-tean-et-ma-teen-oiget-asja

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad Airi Tooming ja

Naiskodukaitsjad Airi Tooming ja

Airi Tooming ja president Alar Karis (Foto Vabariigi Presidendi Kantselei / Arno Mikkor) Valgetähe IV klassi teenetemärgi saanud Airi Tooming sõnas, et teenetemärgi saamine näitab seda, et inimene teeb head tööd "Ma lihtsalt mõtlen niimoodi, et kui inimene teeb igal ajahetkel seda, mida ta väga tahab teha, millest on temale endale, ühiskonnale ja kogu maailmale kasu, siis isegi pole vahet, millega see päädib ühel hetkel President Alar Karis andis 22. juunil Tallinnas Vanasadama kruiisiterminalis üle tänavused riiklikud teenetemärgid, teiste seas sai tunnustuse ka Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming ja Tartu ringkonna naiskodukaitsja Leane Morits.

Naiskodukaitsjad Airi Tooming ja Leane Morits pälvisid riiklikud autasud

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse