Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tegevliige Riina Kütt saab presidendi teenetemärgi Naiskodukaitse tegevliige Riina Kütt Mõni hetk on uhkem kui teine ning täna saab Naiskodukaitse taas väga, väga uhke olla. Riina Kütt on üks neist tublidest kodanikest, kes saab President Kersti Kaljulaidilt Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi Valgetähe V klassi teenetemärgi. Teenetemärgid on tänuks 112 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks. Foto: Kadri Paomees ← Eelmine Need, kes kasvatavad tõeliseid naiskodukaitsjad, on muutusteks valmis Järgmine → Naiskodukaitse ajaloo pildigalerii on vaatamiseks valmis Naiskodukaitse tegevliige Riina Kütt saab presidendi teenetemärgi

Naiskodukaitse tegevliige Riina Kütt saab presidendi teenetemärgi

29. jaan. 2019

Mõni hetk on uhkem kui teine ning täna saab Naiskodukaitse taas väga, väga uhke olla.

Riina Kütt on üks neist tublidest kodanikest, kes saab President Kersti Kaljulaidilt Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi Valgetähe V klassi teenetemärgi. Teenetemärgid on tänuks 112 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

 

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi Keskuses. 

 

Riina Kütt (Nemvalts) on Naiskodukaitse liige 1993. aastast. 25. Naiskodukaitse liikmeks oldud aasta jooksul on ta järjepidevalt panustanud organisatsiooni arengusse. Tema bakalaureusetöö Naiskodukaitse ajaloost poolt on välja antud raamatuna „Naiskodukaitse 1925-1940 ja 1991-2002: ideed ja tegelikkus“.

 

Riina Kütt on organisatsiooni vabatahtliku liikmena olnud Tartu ringkonna esinaine (2000-2001) ja Rapla ringkonna juhatuse liige (2003-2006) ning kahel perioodil Naiskodukaitse keskjuhatuse liige (1996-2001 ja 2006-2011). Lisaks teenis ta aastatel 1999 kuni 2001 Naiskodukaitse Lõuna-piirkonna palgalise instruktorina koordineerides Tartu, Põlva, Võru, Valga ja Sakala ringkonna üldist tegevust, väljaõpet ja teavitustööd.

 

Riina Kütt on panustanud Naiskodukaitse strateegilisse juhtimisse ning planeerimisse, olles üks peamisi Naiskodukaitse põhikirja ja selle rakendusaktide, arengukavade ja teiste raamdokumentide väljatöötajaid. Ta on osalenud Naiskodukaitse väljaõppesüsteemi loomisel ja õppekavade väljatöötamisel nii Naiskodukaitses kui Kaitseliidus (Naiskodukaitses baasväljaõppekursuse, mentori kursuse ja administreerimiskursus vabatahtlikule juhile õppekava).

 

Viimase aja suurema projektina töötas ta välja Ohutushoiu kursuse õppekava, mis on aluseks koolitustele elanikkonnakaitse valdkonnas. Riina on Naiskodukaitse vabatahtliku instruktori ja Kaitseliidu kooli instruktorina koolitanud lugematul hulgal Naiskodukaitse ja Kaitseliidu juhte ja instruktoreid ning olnud mentoriks ja inspireerijaks paljudele vabatahtlikele juhtidele.

 

Lisaks hindamatule panusele Naiskodukaitse arengusse, on Riina Kütt avaldanud olulist mõju ka ühiskonnas laiemalt. Riina Kütt on teeninud ohvitserina Kaitseliidus, Kaitseministeeriumis, Kaitsejõudude Peastaabis ning oli Kaitseliidu kooli ülem aastatel 2007-2011. Lisaks konkreetsetele tööalastele saavutustele inspireeris ta tegevteenistuses oldud aastate jooksul naisi võtmaks ette elukutselise sõjaväelase tee.

 

Riina Kütt on ka aktiivne kogukonnaelu edendaja. Mõned aastad tagasi kolis ta elama Setomaale, kus panustab aktiivselt kohalikesse arendusprojektidesse. Ta on kuulunud Kagu-Eesti (eel)arvamusfestivali korraldustoimkonda, aidanud kaasa sotsiaalse ettevõtte Veriora Tsunft arenguhüppele ning koolitanud kohalikke vabaühenduste juhte.

 

Riina Kütt on Koolituskeskus Tungal omanik ja koolitaja ning Euroopa täiskasvanuhariduse saadik. Tema tööalaseks missiooniks on täiskasvanuhariduse edendamine ja elukestva õppe idee rakendamine.

 

Varasemad autasud:

Kaitseliidu Kooli eriteenete rist 2014

Taani Kodukaitse eriteenete medal 2011

Kaitseliidu Valgeristi III klass 2010

Põrgupõhja lahingu mälestusteeneterist 2010

Lääne Maleva teenetemärk 2008

Naiskodukaitse Liiliaristi III klass 2006

Kaitseliidu teenetemedal II klass 2005

Kaitseliidu Kooli teeneterist 2005

Naiskodukaitse Liiliaristi IV klass 2004

Kaitseliidu teenetemedal III klass 2002

Kaitseliidu Tartu Maleva teenetemärk 2001

Naiskodukaitse teenetemärk 1997

 

Naiskodukaitse tegevliige Riina Kütt saab presidendi teenetemärgi
Riina Kütt (paremalt teine). Foto: Kadri Paomees

FastLion CMS

Naiskodukaitse tegevliige Riina Kütt

Naiskodukaitse tegevliige Riina Kütt

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele Vabariigi President annab teenetemärgid üle 22 Mõni hetk on uhkem kui teine ning täna saab Naiskodukaitse taas väga, väga uhke olla.Riina Kütt on üks neist tublidest kodanikest, kes saab President Kersti Kaljulaidilt Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi Valgetähe V klassi teenetemärgi. Teenetemärgid on tänuks 112 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Naiskodukaitse tegevliige Riina Kütt saab presidendi teenetemärgi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse