Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe 17. -19. oktoobril kogunesid Tallinnasse 22 naiskodukaitsjat üle Eesti, et arendada Naiskodukaitse side- ja staabiassistentide erialast väljaõpet, meenutada varem õpitut ning saada juurde uusi kogemusi teadmiste ja oskuste rakendamiseks. Nii et jõudu ja edu rööprähklemises kõigile side- ja staabiassistentidele! Foto: Helen Heinmaa Erialaõpe Side ja staap ← Eelmine Lõppes Naiskodukaitse fotokonkurss 'Heategu läbi minu silmade' Järgmine → Naiskodukaitse Rapla ringkond on maakonna aasta koolitussõbralikum organisatsioon Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe

Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe

Sigrid Laanemets, Naiskodukaitse Tallinna ringkonna side- ja staabigrupi liige 21. oktoobril 2014

17.-19. oktoobril kogunesid Tallinnasse 22 naiskodukaitsjat üle Eesti, et arendada Naiskodukaitse side- ja staabiassistentide erialast väljaõpet, meenutada varem õpitut ning saada juurde uusi kogemusi teadmiste ja oskuste rakendamiseks.

Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe
Foto: Maret Valner

Täiendõppe teemad olid valitud vastavalt ringkondadest tulnud tagasisidele, milliseid nüansse staabiassistendi töös oleks kõige rohkem vaja üle korrata. Kohal olid nii erineva side-ja staabitöö kogemusega kui ka vaid baaskursuse lõpetanud. Vaatamata eelteadmiste ja kogemuste erinevusele sidus kõiki suur huvi ja kõrge motivatsioon.

 

Reede õhtu keskendus staabiassistendi tööle häälestumisele – korrati üle mõned põhilisemad vajalikud eelteadmised. Laupäeval läks lahti hoogne õppetöö, mille käigus tuletati meelde staabi sektsioonid ja nende peamised ülesanded, käskude ülesehitus, ettekannete vormid, põhilisemad tingmärgid, kaardi kiletamine.

Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe
Foto: Maret Valner

 

Palju elevust tekitasid uued Kaitseliidus kasutatavad lühendid. Need, kes varasemalt olid kokkupuutunud vaid inglise keelsete lühenditega, tundsid end kui „vette visatud kassipojad“. Igatahes on väga huvitav, milliseid assotsiatsioone tekitavad sellised lühendid, nagu näiteks PüTo, LäSu.

 

Eks staabiassistendid on ikka olnud õppimisvõimeline seltskond, nii et tekitanud probleeme, võtta kasutusele ka uued uudissõnad rauter, sotra ja läviisik. Sõnavaraliseks täienduseks kujunes ka inglise keelse sõna multitasking eesti keelne vaste rööprähklemine. Pärast staabiassistendi täiendõpet leiab see uudissõna kindlasti tee kõikide staabiassistentide sõnavarasse, kuivõrd see oskus on kindlasti hädavajalik igale staabis abis olevale naiskodukaitsjale. Rööprähklemist harjutasime kõige intensiivsemalt laupäeva pärastlõunal ja pühapäeva hommikupoolikul, kui värskendasime oma suhteid välitelefonide ja raadiojaamadega, tegime läbi sideprotseduure ning kodeerisime ning dekodeerisime sõnumeid.

 

Täiendõppe viimaseks teemaks oli turvateadlikkuse tõstmine internetis. See on huvitav ning eluliselt vajalik teema kõigi naiskodukaitsjate ja kaitseliitlaste jaoks. Üks asi on küberrünnakud mõne riigiasutuse vastu, kuid iga üks meist võib sattuda küberkurjategija ootamatu rünnaku ohvriks või olla passiivne rünnakute korraldaja oma kaitsmata arvutiga. Nagu selgus ettekandja jutust, on turvateadlikkuse kõige nõrgem lüli inimene ise. Internetirünnaku ohvriks langemine võib olla nii isiklik mure kui ka suurem turvarisk organisatsiooni jaoks. Ühiselt tõdeti, et turvalisuse teadlikkuse tõstmise teemat tuleb edaspidi ka laiemalt naiskodukaitsjatele tutvustada.

 

Pärast tõhusa õppimise tähe all möödunud nädalavahetust tekkis hinge suur rahutus ning vajadus kiiresti õpitut rakendada, et see kinnistuks. Nii mõnigi oli tulnud täiendõppele teadmisega, et õppus "Orkaan" ootab. Nii et jõudu ja edu rööprähklemises kõigile side- ja staabiassistentidele!

Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe
Foto: Helen Heinmaa

FastLion CMS

Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe

Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe

Foto: Maret Valner Täiendõppe teemad olid valitud vastavalt ringkondadest tulnud tagasisidele, milliseid nüansse staabiassistendi töös oleks kõige rohkem vaja üle korrata Kohal olid nii erineva side-ja staabitöö kogemusega kui ka vaid baaskursuse lõpetanud 17.-19. oktoobril kogunesid Tallinnasse 22 naiskodukaitsjat üle Eesti, et arendada Naiskodukaitse side- ja staabiassistentide erialast väljaõpet, meenutada varem õpitut ning saada juurde uusi kogemusi teadmiste ja oskuste rakendamiseks.

Naiskodukaitse staabiassistendid läbisid täiendõppe

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse