Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse päästab maailma? Naiskodukaitse päästab maailma? Kui MTÜ Jõelähtme Elanikkonnakaitse Seltsi esindaja Kaupo Luur varude tutvustamise lõpetas ja sõnajärje naiskodukaitsjatele edasi andis, kostis kuulajate seast kommentaar: ”Naiskodukaitse päästab maailma?”. Siit oli hea alustada Naiskodukaitse ülesannete tutvustamist just evakuatsioonirühma tegevuste kaudu. Avalikud suhted Koostöö Ohutushoid ← Eelmine Rae jaoskond pidas üldkoosolekut ja tähistas aastapäeva Järgmine → Mine ja sukeldu, kui selleks võimalus avaneb! Naiskodukaitse päästab maailma?

Naiskodukaitse päästab maailma?

Veronika Isberg 3. veebr. 2020

Kui MTÜ Jõelähtme Elanikkonnakaitse Seltsi esindaja Kaupo Luur varude tutvustamise lõpetas ja sõnajärje naiskodukaitsjatele edasi andis, kostis kuulajate seast kommentaar: ”Naiskodukaitse päästab maailma?”. Siit oli hea alustada Naiskodukaitse ülesannete tutvustamist just evakuatsioonirühma tegevuste kaudu.

Naiskodukaitse päästab maailma?
MTÜ Jõelähtme Elanikkonna Seltsi esindaja Kaupo Luur varusid tutvustamasFoto: Veronika Isberg
Naiskodukaitse päästab maailma?
Harju ringkonna naiskodukaitsjad Veronika Isberg ja Elbe Lumiste mõistatusmängu läbi viimasFoto: Veronika Isberg

29. jaanuari õhtul Loo Kultuurikeskusesse kokkutulnuid oli kõnetanud teema „Kuidas iseseisvalt seitse päeva hakkama saada?”. Kaupo Luuri selgitused ja varude väljapanek tekitasid suurt huvi ja mõtteid, mida võiks veel koju soetada. Samas jäi hästi meelde see, et kui on rohkem teadmisi ja oskusi, saab hakkama ka väiksema varude kogusega. Varude kokkupanekul on oluline just oma pere vajadusi arvestada. Kusagil ei ole sellist näidiskasti valmis pandud, mis sobiks täpselt just sinu perele. Kõlama jäi mõte, et kui pere vajadused on varude osas kaetud, siis tasub teemat vaadata laiemalt, kogukonna tasandil. Kas tunned oma naabreid, kui valmis olete üksteist selle aja jooksul aitama, kui kohaliku omavalitsuse poolt teieni abi jõudmine viibib? Leiti, et Loo kandi elanikud ei ole ilmselt nii saamatud, et suuremas või väiksemas kriisis üldse hakkama ei saaks. Näiteks langeva puu teelt saavad kindlasti ise ära toimetada. Kuid kas kiire lahendus on tulemas ka siis, kui seda naabrimeest mootorsaega parasjagu kodus ei ole?

 

Naiskodukaitse poolelt tutvustasime lisaks evakuatsioonirühma tegevusele ka „Ole valmis!” äppi, kus täiendavalt erinevateks olukordadeks mõeldud juhistele saab hinnata enda varustatust ja arvestada soovitusi varude soetamiseks. Elevust tekitas lühike mõistatusmäng eseme kohta, mis peaks kindlasti olema kodustes varudes ja evakuatsioonikotis. Õige vastus oli muidugi patareitoitel raadio ja varupatareid. Kuulajatele sai jagatud ka Naiskodukaitsega liitumise pisikut koos ülevaatega, mida kõike saab selles organisatsioonis teha. Väheoluline ei ole ka fakt, et kui kokku saaks piisaval hulgal naisi, siis võimalus on taasasutada kunagine 11. veebruaril 1928. aastal loodud Naiskodukaitse Jõelähtme jaoskond.

 

Loo kandi elanikud jagasid muret, et kuidas jõuda nendeni, kes ei käi sellistel teadmiste jagamise kohtumistel. Koos jõudsime lahendusele, et me igaüks saame vajalikku infot edasi anda. Niisiis, kas Naiskodukaitse päästab maailma või teeb seda MTÜ Jõelähtme Elanikkonnakaitse Selts? Kaudselt jah, nii meie kui nemad, jagame ju infot, teadmisi ja oskusi. Kuid selle maailma päästmisega oma pereringis saame ise palju ära teha. Lisaks teades üksteist oleme ehk kogukonnana rohkem valmis ka üksteist aitama. Piltlikult, minul on mootorsaag, sinul lumesahk, kolmandal kaev, neljas on parameedik, lisaks veel mõned kaitseliitlastest ja naiskodukaitsjatest naabrid, kes kindlasti koonduvad lahenduste leidmiseks ning kasutavad õpitud teadmisi ja oskusi. Miks mitte olla ise samasugune ja juba täna kriisivabalt mingit oskust juurde õppida lisaks varude soetamisele.

FastLion CMS

Naiskodukaitse päästab maailma?

Naiskodukaitse päästab maailma?

MTÜ Jõelähtme Elanikkonna Seltsi esindaja Kaupo Luur varusid tutvustamas Foto: Veronika Isberg Harju ringkonna naiskodukaitsjad Veronika Isberg ja Elbe Lumiste mõistatusmängu läbi viimas Foto: Veronika Isberg 29 jaanuari õhtul Loo Kultuurikeskusesse kokkutulnuid oli kõnetanud teema „ Kuidas iseseisvalt seitse päeva hakkama saada? ” Kui MTÜ Jõelähtme Elanikkonnakaitse Seltsi esindaja Kaupo Luur varude tutvustamise lõpetas ja sõnajärje naiskodukaitsjatele edasi andis, kostis kuulajate seast kommentaar: ”Naiskodukaitse päästab maailma?”. Siit oli hea alustada Naiskodukaitse ülesannete tutvustamist just evakuatsioonirühma tegevuste kaudu.

Naiskodukaitse päästab maailma?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse