Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse korraldab esmaabivõistluse Naiskodukaitse korraldab esmaabivõistluse Nädalavahetusel peetaval Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlusel tuleb osalejatel lahendada erinevaid ülesandeid alates teooriatestidest kuni keeruliste situatsioonülesanneteni. Võistluse eesmärk on testida esmaabialaseid oskusi ja hoiakuid ehk tagada naiskodukaitsjate võimekus ohuolukorras targalt ja tõhusalt tegutseda. ← Eelmine Naiskodukaitse Viru ringkond võitis grillimises järjekordse meistritiitli Järgmine → Asutati Otepää jaoskond Naiskodukaitse korraldab esmaabivõistluse

Naiskodukaitse korraldab esmaabivõistluse

Nele Sarrapik 16. sept. 2010

Nädalavahetusel peetaval Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlusel tuleb osalejatel lahendada erinevaid ülesandeid alates teooriatestidest kuni keeruliste situatsioonülesanneteni. Võistluse eesmärk on testida esmaabialaseid oskusi ja hoiakuid ehk tagada naiskodukaitsjate võimekus ohuolukorras targalt ja tõhusalt tegutseda.

Naiskodukaitse korraldab esmaabivõistluse
Situatsioonülesanne 2008. aasta esmaabi erialavõistluseselt

18.-19. septembrini Kirna õppekeskuses Jõgevamaal läbi viidava võistluse peaeesmärk on  elavdada Naiskodukaitse esmaabialast väljaõpet ning anda liikmetele võistlusel kogetu kaudu juurde uusi esmaabiteadmisi ja -oskusi.  

Võistlusel osalevad neljaliikmelised naiskonnad peaaegu kõikidest Naiskodukaitse ringkondadest ja lisaks Kodutütarde Valgamaa ringkonna võistkond.  Kokku osaleb üle 80 inimese.Võistlus koosneb mitmest erinevast alast, mille käigus osalejatel tuleb kokku puutuda senitundmatute olukordadega ning seejuures mitte pead kaotada, vaid vajadusel oskuslikult esmaabi anda.
Testitakse ka naiskodukaitsjate oskust üldse ohuolukorda märgata, hinnata ja julgust ohu korral midagi ette võtta. Kui tihti ikka näiteks maanteel seisva auto juures peatutakse veendumaks, et tegu pole tervisehäirega inimese, vaid metsa läinud seeneliste sõidukiga? Või kui paljud saavad väita, et nemad ei lähe üle tee, kui tee ääres puu all kahtlase olemisega inimene lamab? Kokkuvõtvalt testib võistlus lisaks esmaabialastele teadmistele ja oskustele ka liikmete hoiakuid ning tõotab tulla igati põnev, seiklusrikas ja hariv. 

Meditsiinialane väljaõpe oli juba ennesõjaaegses Naiskodukaitses üks olulisi tegevusvaldkondi – tol ajal tunti seda tegevusala küll sanitaarala nime all. Korraldati esmaabi-, samariit-, tervishoiu- ja gaasikaitsekursusi. Oma teadmistega tagati sanitaarvalvekorrad Kaitseliidu laagrites, manöövritel, laskevõistlustel jm. 1932. aastal anti välja koostöös Punase Ristiga “Esmaabi käsiraamat”. 

Ka taasloodud Naiskodukaitses kuuluvad esmaabiteadmised ja -oskused  iga naiskodukaitsja baasteadmiste hulka, et ta oskaks aidata nii oma lähedasi kui ka abivajajaid tänaval.

FastLion CMS

Naiskodukaitse korraldab esmaabivõistluse

Naiskodukaitse korraldab esmaabivõistluse

Situatsioonülesanne 2008 aasta esmaabi erialavõistluseselt 18 Nädalavahetusel peetaval Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlusel tuleb osalejatel lahendada erinevaid ülesandeid alates teooriatestidest kuni keeruliste situatsioonülesanneteni. Võistluse eesmärk on testida esmaabialaseid oskusi ja hoiakuid ehk tagada naiskodukaitsjate võimekus ohuolukorras targalt ja tõhusalt tegutseda.

Naiskodukaitse korraldab esmaabivõistluse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse