Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Saare naised Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Maikuu esimese reede õhtused päikesekiired libistasid loojudes üle telkilinnaku, mis oli kerkinud Tornimäe kooliaeda õunapuude varju. Naiskodukaitse koormusmatka eelõhtu. Telgikorstendest laisalt õhtuhämarusse kaduv suitsuvine kandis sõnumit valitsevast meelerahust saabuvaks retkeks. Iga abikäsi andis oma panuse! I koha said Saaremaa ringkonna kanged naised! Foto: Roman Kuznetsov ← Eelmine Naiskodukaitse koormusmatk on tänavu Saaremaal Järgmine → Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi ideed Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Saare naised

Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Saare naised

Raili Nõgu, Naiskodukaitse saaremaa ringkonna esinaine 6. mail 2014

Maikuu esimese reede õhtused päikesekiired libistasid loojudes üle telkilinnaku, mis oli kerkinud Tornimäe kooliaeda õunapuude varju. Naiskodukaitse koormusmatka eelõhtu. Telgikorstendest laisalt õhtuhämarusse kaduv suitsuvine kandis sõnumit valitsevast meelerahust saabuvaks retkeks.

Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Saare naised
Tsiteerides Allast: Papa null null Victor-Kilo üks neli kuuldel. Saabusin just Indiast! Kõik!Foto: Roman Kuznetsov

Laupäeva varahommiku külmunud kastepiisad tervitasid esimesi rajaleminejaid juba enne päiksetõusu. Jõgeva oli valmis rännakueelseks varustuse kontrolliks. Kümneminutiliste vahedega läksid rajale Tartu I, Viru, Lääne II, Sakala, Tartu II, Järva I, Järva II, Lääne II, Alutaguse, Põlva, Valga, Rapla, Harju, Saaremaa, Pärnumaa ja Tallinn. Kokku 17 tiimi, esindatud oli 14 ringkonda.

 

Esimeses kontrollpunktis ootas ees laskeharjutus, täpsuslasud sportrelvast ja märklaua tabamine vibuga. Parim tulemus siin Sakalal. Teises punktis oli joatorukeegel, kus etteantud aja jooksul tuli tuletõrjevoolikuga maha saada võimalikult palju joatorusid. Parima tulemuse sai siin Jõgeva.

 

Kolmas ülesanne andis võimaluse valida, kuidas ja millega läbi põletada nöörijupp. Otsustada oli raske, sest valida sai viie võimaluse vahel: tulepulk, mis eeldas õige nurga alt lähenemist; keemilised ained, mida tuli kokku segada õiges vahekorras; püssirohi ja luup, mis eeldas julgust ning paber ja luup, mille jaoks vajalikud päikesekiired. Päike säras, kõik eeldused olid olemas. Ning oli ka lihtsalt tikukarp. Kes selle valiku tegi, leidis seest mõistatuse ning sai tikud alles siis, kui lahendus käes. Kiiremini sai nöörijupi põlema Saaremaa.

Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Saare naised
Kõige rohkem julgust ja pingutust nõudnud ülesanne! Foto: Roman Kuznetsov

 

Sidepunktis pandi kokku SEM 70 raadioaparaat ning loodi side. Osavaim sides Harju. Pärast postkasti sudokut leiti killuke ajaloost, kus võistlejail tuli ära arvata 9 eset ning pakkuda otstarve. Oli üks vahva punkt, kus näidati üles erilist leidlikkust. Ka siin oli parim Harju. Meditsiinipunktis lamas varingu alla jäänud kannatanu, kes oli abi oodanud juba 20 minutit. Ülesanne lahendati ja kanatanu sai 17 korda järjest abi. Oskuslikum abiandja oli Viru.

 

Veetakistusest tehti täielik vaatemäng nii kohalikele kui ka võistkondade saatjatele. Naised ületasid laia veetakistuse kahel köiel, kõige kiiremini sai teisele kaldale Valga. Dendraariumis oli teemakohane viktoriin, lisaks tuli teada kõiki Saaremaa üheksat jalga. Nutikam oli Järva I. Roomamise punktis läbis võistkond rajalõigu okastraadi all, õppemiinid köiega järgi lohisemas. Kiireima tulemuse ukerdas Lääne I.

Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Saare naised
Tantsupeo aastal peab üks õige Eesti naine juba varakult sammud selgeks õppima! Foto: Roman Kuznetsov

 

Kümnendas punktis said alguse paljud uued rahvatantsud. Loomingulisest lähenemisest siin puudu ei tulnud, jooksupolkast on nüüd videos mitu erinevat varianti ja tantsitavad kõik. Olemasolevale kirjeldusele vastava tantsu esitas Rapla.

 

Kanuuetapp sai turvalisuse kaalutlusel otsuse, et pimedusse jäänud tiimid merele ei lähe. Kes valgel ajal kanuutas, saab meenutada ilusaid merelisi hetki Saaremaalt. Veel jäi miiniväli, kus parim tulemus Sakalal. Arvesse läks ka raja läbimise kiirus, mille järgi läbis trassi kõige kiiremini Saaremaa. Ees ootas finiš kaunis Kübassaares.

 

Kui kõik need punktid olid kokku liidetud, selgus võistkondade järjestus. Esikoha jättis koju Saaremaa tiim koosseisus Anneli Õige, Helina Eist, Liisi Preedin ja Agnes Heinla. Teise koha sai Valga (Kristina Svirskaja, Merilyn Kahr, Geiri Sperling ja Sigrit Säinas), kolmas koht läks Raplale (Kristi Ojamets, Lea Karjane, Kaidi Kauffeld ja Marie Oidsalu).

 

Koormusmatk sai läbi, selleks korraks. Väsinud võistlejad kiirustasid praamile. Lehvitama jäid korraldajad. Suur tänu kõikidele abilistele, kes suuremal või vähemal määral abiks olid. Iga abikäsi andis oma panuse!

Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Saare naised
I koha said Saaremaa ringkonna kanged naised! Foto: Roman Kuznetsov

FastLion CMS

Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged

Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged

Tsiteerides Allast: Papa null null Victor-Kilo üks neli kuuldel Saabusin just Indiast! Kõik! Foto: Roman Kuznetsov Laupäeva varahommiku külmunud kastepiisad tervitasid esimesi rajaleminejaid juba enne päiksetõusu Maikuu esimese reede õhtused päikesekiired libistasid loojudes üle telkilinnaku, mis oli kerkinud Tornimäe kooliaeda õunapuude varju. Naiskodukaitse koormusmatka eelõhtu. Telgikorstendest laisalt õhtuhämarusse kaduv suitsuvine kandis sõnumit valitsevast meelerahust saabuvaks retkeks.

Naiskodukaitse koormusmatka võitsid kanged Saare naised

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse