Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises võitsid Tartu ringkonna naised Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises 22. juulil toimus Jõgevamaal Utsali lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus lahingrelvadest laskmisel, kus naiskodukaitsjad võtsid mõõtu nii silma täpsuses kui ka osavuses taktikalistes situatsioonides. ← Eelmine Laupäeval võtavad naiskodukaitsjad Jõgevamaal mõõtu laskeoskustes Järgmine → Excel ja kits, vabandust, lammas Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises võitsid Tartu ringkonna naised

Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises võitsid Tartu ringkonna naised

22. juulil 2023

22. juulil toimus Jõgevamaal Utsali lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus lahingrelvadest laskmisel, kus naiskodukaitsjad võtsid mõõtu nii silma täpsuses kui ka osavuses taktikalistes situatsioonides.

Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises võitsid Tartu ringkonna naised
Tartu ringkonna võistkond. Foto: Triinu Küünal

Esimese koha võitsid ning rändkarika viivad koju Tartu ringkonna võistkond koosseisu Kerli Prants, Liis Kruuse, Helen Saal ja Silja Möllits.

Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises võitsid Tartu ringkonna naised
Tallinna ringkonna võistkond. Foto: Triinu Küünal

Teise koha sai Tallinna ringkonna võistkond koosseisus Anu Asu, Sirle Baldesport-Märss, Külli Davel ja Katre Kröönström.

Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises võitsid Tartu ringkonna naised
Alutaguse ringkonna võistkond. Foto: Triinu Küünal

Kolmanda koha said Alutaguse ringkonna naised: Jekaterina Tihhomirova, Kristina Polunina, Natalja Skvortsova ja Jonne Rooma.

 

Osalevaid võistkondi oli erinevatest ringkondadest kokku 10. Võistluse paremusjärjestus selgitati nelja ala läbimise tulemusena. Kõikide alade sooritamisel kandsid võistlejad lahingvarustust. Kolmel alal pandi proovile laske- ja lahingoskused, ühel alal aga teadmised erinevate relvade kohta.

 

Võistluse peakohtunik staabiveebel Kaido Õim sõnas, et võistlus oli tempokas ja intensiivne ning naised võistlesid väga tublilt. "Ma ei oska kommenteerida teiste naiskodukaitsjate taset, kuid need naised, kes täna võistlusel kohal olid - nendest oleksin ma igal juhul tagapool, mitte eespool," kiitis Õim naiste lasketaset.

 

"Olenemata sellest, mis koha keegi sai, lähevad kõik võistlusele tulnud naised koju kogemuse võrra rikkamana, oskuste võrra osavamana ja ka täpsema silmaga, sest iga laskepäev on võistlusele lisaks ka harjutus. Seega homme oleme veel paremad," sõnas võistluse lõpurivistusel peakorraldaja Triinu Küünal.

 

Punktide jaotus võistkondlikus arvestuses:

I koht Tartu ringkond 1541 punkti

II koht Tallinna ringkond 1448 punkti

III koht Alutaguse ringkond 1412 punkti

 

Individuaalarvestuses toodi esile kuus võistlejat:

I koht Anu Asu Tallinna ringkonnast

II koht Helen Saal Tartu ringkonnast

III koht Kerli Prants Tartu ringkonnast

IV koht Liis Kruuse Tartu ringkonnast

V koht Katrin Arulepp Põlva ringkonnast

VI koht Silja Möllits Tartu ringkonnast

 

Naiskodukaitse karikavõistlus lahingrelvadest laskmises toimub igal aastal erinevas Naiskodukaitse ringkonnas. Sel aastal korraldas võistlust Naiskodukaitse Jõgeva ringkond koostöös Kaitseliidu Jõgeva malevaga.

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mille eesmärgiks on naiste kaasamine riigikaitsesse ning laiemalt kogu ühiskonna turvalisemaks muutmisse. Igal liikmel on kindel roll kriisi- ja sõjaajal. Naiskodukaitsjad saavad osaleda sõjalises riigikaitses, kuuludes Kaitseliidu poolt ettevalmistatavatesse üksustesse. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3700 liiget.

FastLion CMS

Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises

Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises

Tartu ringkonna võistkond Foto: Triinu Küünal Esimese koha võitsid ning rändkarika viivad koju Tartu ringkonna võistkond koosseisu Kerli Prants, Liis Kruuse, Helen Saal ja Silja Möllits 22. juulil toimus Jõgevamaal Utsali lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus lahingrelvadest laskmisel, kus naiskodukaitsjad võtsid mõõtu nii silma täpsuses kui ka osavuses taktikalistes situatsioonides.

Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises võitsid Tartu ringkonna naised

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse